Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 15.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Nitrometan  
АвторZazza (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 18:15



Pi4ove edin vapros ot kade moga da si namerq nitrometan ili kak da si anpravq ako e vazmojno v usloviqta na edna dosta skromna laboratoriq? Trqbva mi za gorivna smes za kola.Pls pomognete



Тема Re: Nitrometanнови [re: Zazza]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 22:28



Pravi se ot methyl iodid i NaNO2. Samo che shte ti izlezne prekaleno skapo . A i kolata trjabva da e modificirana, za da izdarzhi na rabota s nitromethan. Tak che po-dobre zabravi



Тема Re: Nitrometanнови [re: tristan]  
АвторZazza (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 18:00



Mislish li kolko skapo shte uizlezne ideqta e che kolicata trebva da e barza a na mene ne mi trebvat golemi kolichestva kolicata e malka i si q pravq az a dvigatelq mi si e za nitrometan kupil sam si go ot Rusia minalata godina kolata e model i si q pravq az sega si baca na benzin ama iskam da q izparja malko s nitrometan



Тема Re: Nitrometanнови [re: Zazza]  
АвторLambda_C (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 20:34



Pravi se ot hloroocetna kiselina i NaNO2. Pri nagrqvane kiselinata se dekarboxilira.



Тема Re: Nitrometanнови [re: Zazza]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано25.01.04 17:21



Sumnjavam se da imash uslovija za proizvodstvo na nitrometan, ne i v golemi kolichestva (taka i ne razbrah kolko ti trjabva). Taka che ti predlagam da si go kupish. Prodava se v povecheto hoby-magazini kato gorivo za radioupravljaemi modeli.



Тема Нитрометанът не е панацея!нови [re: Zazza]  
Автор Postman (непознат )
Публикувано28.01.04 18:08



Аз съм карал с нитрометан и те уверявам, че няма да получиш резултата, който очакваш. Между другото нитрометан в България се намира изключително трудно ако не познаваш човека, който го е внесъл или тези, които купуват от него. Промишлено се получава чрез директно нитриране на метан с разредена азотна киселина, при което реакцията е между NO2 и метана в газо-парова фаза при около 400 градуса Целзий и крайни продукти нитрометан и вода. Добивътпо този метод е съвсем приемлив. В USA се получава основно при директното нитриране на пропан с азотна киселина, но крайните продукти са нитрометан, нитроетан и нитропропан, които се разделят чрез фракционна дестилация след това.
Цената на нитрометана на българслия пазар е не по-ниска от 30 лева/литър и те уверявам, че не си заслужава човек без сериозна подготовка по ДВГ да се занимава с нитрометан. Той наистина повишава мощността на двигателя, но за стане това се изисква доста прецизна настройка на гориво-въздушната смес и ъгълът на изпреварване на запалването, защото в противен случай това което гарантирано ще усетиш като ефект са изключително силни детонации в цилиндрите. Говоря от личен опит.
respect

Редактирано от Postman на 28.01.04 18:09.



Тема Re: Nitrometanнови [re: nik]  
АвторLambda_C (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 13:27



Kaji edin adres na takyv magazin v SF i cenata na nitrometana.



Тема Re: Nitrometanнови [re: Lambda_C]  
АвторlCO_SS_CSKA (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 18:22



Proveri vyv hit.bg , tam bqh nametril....A eter prodavat na dosta mesta, moje da proverq za tova ako iskash



Тема Re: Nitrometanнови [re: Lambda_C]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 00:21



Mislja 4e tuk trjabva da imat
http://web.need.bg/MODELISTSTELDI/

ОФИСЪТ НА ФИРМАТА И МАГАЗИН 'МОДЕЛИСТ СЕ НАМИРАТ В
ГРАД СОФИЯ
Ж.К. ОВЧА КУПЕЛ 2 БЛ 42
ЗА КОНТАКТИ ТЕЛ . 02 957-49-65
088 372 681 СТАНИМИР СТАНЕВ

No e smes ricinovo maslo, metanol i nitrometan do 25%
ne znam cena



Тема Mersi na si4kiнови [re: nik]  
АвторZazza (Нерегистриран)
Публикувано01.02.04 21:07



Mislq che shte si kupq a nqma da se ebavam da si pravq a dvigatelcheto e specialno napraveno za nitrometan tai che za nego sam spokoen. vse pak mersi na si4ki za mneniqta si




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.