Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:30 03.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема doma6na laboratorijaнови  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 18:42



Zdravejte mojete li da me posyvetvate otkade v sofija moga da si kupja laboratorna styklariq, reaktivi dr podobni za da se zanimavam s istinska himia, a ne samo da 4eta knigi. bihte li napisali ne6to i za cenite:))



Тема Re: doma6na laboratorijaнови [re: 123]  
Авторsodium (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 19:09



Ako ima6 vazmojnst pitai v niakoia u4ili6tna laboratoria otkade vzimat tiahnata staklaria moje6 da probva6 i v niakoi ot universitetite tam. Mnogo 4esto proizvoditelite na laboratorna staklaria se namirat v samite universiteti. Predi da zapo4ne6 svoiata laboratoria triabva da pomisli6 mnogo dobre kakvo ti triabva za6toto samo epruvetki i kolbi ne sa dostata4ni. Triabva da pomisli6 mnogo dobre i za bezopasnosta kakto svoiata taka i na drugite. Pojelavam ti uspeh v bade6tite ti experimenti.



Тема Re: doma6na laboratorija [re: 123]  
Авторlinjack (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 21:47



Добре, зйаеш ли къде е ХТИ (ХТМУ) - точно до неговата сграда Б има един магазин (Валерус), където продават общо-взето всичко що ти душа сака...
Само че и парите, които ти трябват не са малко за да започнеш със своя собствена лаборатория...
Успех.



Тема Re: doma6na laboratorijaнови [re: linjack]  
АвторAKMS (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 17:48



Едно време във всеки град имаше "Учтехпром", пък даже се продаваха и готови химически комплекти (руски) с които да си илюстрираш уроците по химия. ама след първата вълна от самоделни бомбички и особено след прекръстването на турците ги затвориха. През 1985 г. и будилник нямаше от къде да си купиш. Дали и в Щатите сега вземат такива мерки?



Тема Re: doma6na laboratorijaнови [re: 123]  
Авторberta (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 19:55



Мога да те посаветвам да отидеш във Валерус.Цените ще намериш на www.valerus.net . Аз си пазарувам от там и съм доволна.



Тема Re: doma6na laboratorijaнови [re: berta]  
Автор analitika (-prosto himik-)
Публикувано06.11.03 17:31



Приятелю, мога да те посъветвам, от личен опит, не си играй с химия в домашни условия! Някак е опасно това начинание! Най-малкото, ще удушиш околните с разни отровни газове и второ бързичко ще ти омръзне.. Не са рядкост и пожарите, особено с органичните разтворители, едва ли иксаш да те навестява РСПАБ!. Лошото на химията е, че е скучна ако не е подплатена с експеримент, нали?

Istinata e nqkude tam!


Тема Re: doma6na laboratorijaнови [re: analitika]  
АвторlCO_SS_CSKA (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 19:05



Във Варна има поне едно 4 химически магазина, стъкларията си вземам от там, част от нея е и от старото ми даскало Но и аз ще те посъветвам да не се занимаваш със химия във домашни условия - ве3днъж исках да си направя амонал в доашни условия. Докато топих амониевата селитра и прибавих алуминиевия прах се зпали....може да се сетиш/ Сега се занимавам предимно с ракети - най-доброто гориво е калиев нитрат и захар (сорбит, глюкоза) но трябва да се топи. ще ти дам линк към единия от сайтовете ми, за да видиш след първото топне лявата ми ръка - 2б и 3а изгаряния, за щастие бяха на малка част от ръката ми. Особенно не ти препоръчвам да се занимаваш с ацетонов пероксид, диперокисд, ХМТД.... Ако си от варна кажи, имам доста стъклария. И все пак ше видиш - повечето работи се правят сами , не се копуват.

Е, това е. Пожелавам ти късмет в химията (и не само) и помни - живото е най-важното и трябва да го пазиш! Пази се човек, пази се много.



Тема Re: ami v plovdiv ?нови [re: lCO_SS_CSKA]  
Авторmoonclub (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 21:37



i az iskam , trqbva mi naprimer aparatura za destilaciq. evtino i v plovdiv. kakto i reaktivi. nqkvi idei osven magazinite v kapana ?



Тема Re: ami v plovdiv ?нови [re: moonclub]  
Авторlin (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 13:23



ami valerus si imat i v plovdiv nesto kato predstawitelstwo



Тема Re: ami v plovdiv ?нови [re: lin]  
АвторLambda_C (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 23:19



Berta , i az zabelqzah 4e hubavi ne6ta kato hexamin se namirat na valerus evtino . :)))) nali znae6 nai dobroto prilojenie na hexamina.
Ta, za celta destiliram sqrna i nqkakyv nitrat. 6te kaje6 4e trqbva pod nisko nalqgane. Neee, prosto izmislih destilator s uveli4ena plo6t na recievera. Stra6na ma6inka.
Ama nqmam sqrna v momenta... Kaji edin dobyr izto4nik.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.