Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 16.06.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Вода с до 6 пъти повече кислород???нови  
Авторyo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.02 13:07



Почти всичко забравих от химията в училище, ама скоро гледах една реклама за минерална (даже май и минерална не беше) вода съдържаща ДО 6 ПЪТИ ПОВЕЧЕ КИСЛОРОД. (???) Искам да ви питам как се получава тая пуста вода (предполагам че не е някакво велико съединение) - може би най вероятно е просто газирана с кислород вместо въгл. двуокис. Ако е така, след отварянето на шишето колко остава от въпросния кислород??? И що ми се струва че тия хора лъжат яко?
Моля ви налейте ми малко акъл ако греша. Ако не греша ще предложа въпросната реклама за кратунка в клуб "Реклама"
Айде жду мнения




Тема Re: Вода с до 6 пъти повече кислород???нови [re: yo]  
АвторLithium (Нерегистриран)
Публикувано24.06.02 19:30



Ostawi kolko tochno e obogatena s kislorod, ami nemoga da proumeq kak takowa neshto se reklamira kato "moshten antioksidant" ??!



Тема Re: Вода с до 6 пъти повече кислород???нови [re: Lithium]  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.02 19:45



Това за "антиоксиданта" и на мене ми направи впечатление...
Ега ти излагацията.



Тема Е те такова животно нема!нови [re: Гeнчo]  
АвторAlchemia (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 17:06



Вода с 6 пъти повече кислород!? Че на това вода ли ще му се вика?! Тия сериозно се излагат...
И на мен ми направи впечатление тази реклама. Но както ми се струва ако е газирана повечко с въглероден двуокис или каквото там се ползва за газирането тя просто няма да е с 6 пъти повече кислород! А ако е газирана с кислород?! Това е невъзможно!
Тези хора май не са учили химия...
И дори да ПРЕДПОЛОЖИМ че е възможно да е с 6 пъти повече кислород, тогава КАК аджеба тя действа като анти-оксидант?! Кислорода се свързва с кислорода ли, що ли?! Че тогава тя става още по-голям оксидант!!!
Нямам думи...
По-зле е дори от "Имам нещо да ви кажа" на МТел!



Тема Re: Е те такова животно нема!нови [re: Alchemia]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано26.06.02 21:53



Ми че то ако човек се заслуша в повечето реклами няма ни една дето да не е някакво научно откритие за нобелова награда, дето и айнщайн да му завиди ....



Тема Re: Вода с до 6 пъти повече кислород???нови [re: yo]  
Авторsomebody (Нерегистриран)
Публикувано26.06.02 23:33



Може би става дума за О3, а не за О2? На Запад отдавна се предлагат озонирани продукти! Вероятно рекламата нарочно е направена по този начин за по-атрактивно и разбираемо, ама може и да е някаква нашенска далавера



Тема Re: Вода с до 6 пъти повече кислород???нови [re: somebody]  
АвторLithium (Нерегистриран)
Публикувано27.06.02 08:14



И О3 да е, все си е същата глупост - в никакъв случай не може да бъде антиоксидант. Озониране обикновено се прилага за дезинфекция или за разграждане на някои вредни в-ва... затова има озонатори за въздух в лабораториите. При всички положения обаче трябва много да се внимава, тъй като озона е вреден при по-високи концентрации и продължително въздействие.

Явно рекламата е правена от някой напълно неграмотен и допусната за излъчване от някой още по-неграмотен...



Тема Re: Вода с до 6 пъти повече кислород???нови [re: somebody]  
Автор Spezialista (po vsichko)
Публикувано27.06.02 11:34



Ozonat ne samo , che ne e polezen, no e i otroven! I imaiki vpredvid, che e iztochnik na atomen/singleten kislorod e ultra silen oksidant, tochno taka trepe gadinite. taka che tezi "ozonirani" produkti pokazvat s kakvo sa izbiti vreditelite po plodove i zelenchuzi, a ne, che ima ozon v tjah!
Inache frazata e mnogo tarikatska- moje da ima, no moje i da njama. Takiva sa i reklamite za produkti za kosa- " S do 35% po-bljaskav kosam"- kak li sa go izmerili, no jenite sa po prinzip nai-golemite sharani i lapat li lapat.......... vadizata



Тема Re: Вода с до 6 пъти повече кислород???нови [re: yo]  
Автор mburg (минаващ)
Публикувано27.06.02 16:37



Ami tova e reklamana strategiq. 1% ot naselenieto znae 4e tova e izmislica, drugite 99% si kazvat : brej , kolko polezno, ja da si kupja az taja voda. Sashtata istoriq e i na zapad - edi kakvo si mlqko s Kalcij, ili ne znam si shto s flour, i vse takiva. Vaznoto e da vzemat parite na kupuvacha! Tova e to, zapadniq stil ikonomika.

Bulgaria forever


Тема Re: Вода с до 6 пъти повече кислород???нови [re: mburg]  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано28.06.02 00:26



Не е точно така. На запад конкуренцията те следи и смей да допуснеш грешка. Пък и там заблуждаването на потребителите за истинските качества на стоката е подсъдно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.