Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 14.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Чалга
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Безпристрастно мнениенови  
АвторБ.Сотиров (Нерегистриран)
Публикувано02.11.00 04:45



Борис К. Сотиров - София, жк "Лозенец", 39 години

Прочетох почти всички писания "за" и "против" чалгата и мога да обобщя моето мнение в следващите няколко реда.
Обръщам се към т.нар. противници на чалгата. Ще ви кажа, че обичам този жанр, защото има едно невероятно въздействие върху човешката душа - кара те да се почувстваш човек, да се приземиш поне замалко, да забравиш ежедневните си проблеми и несгоди! Знам какво ще кажете - ограничен селяндур! Ето какво ще ви кажа в отговор аз: Имам две висши образования - психология и икономика. Боравя отлично с компютър. Владея перфектно английски и руски, поназнайвам испански и отчасти немски. Свиря на пиано и китара. Издал съм над 10 книги със сравнително висок тираж, между които "Назад към корените" (изд.1995) и "Философията на модерния българин" (изд.1999), които се гордея най-много (и не само аз). Е, тогава? Да ви приличам на ограничен и бездарен селяндур?
А иначе и аз недолюбвам пошлите текстове, но не държа да отшумяват. Нека си ги има. На някои хора им остна само тази утеха в това напрегнато ежедневие и в това хронично безпаричие.
Това, че слушам поп-фолк, не ми пречи да прекарвам часове, задълбочавайки се в музиката на Бетовен, Бах, Моцарт. Или с две думи - за всяка ситуация си има определен вид музика, който носи определен вид настроение и духовно удовлетворение.
Така, че си гледайте живота и не се дразнете от глупости, защото съвременното българско общество има много по-сериозни житейски проблеми от чалгата - дрогата, престъпността, чистотата, бездомните кучета и пр.



Тема Браво [re: Б.Сотиров]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 03:57



Добре казано...Щом и античалгарите мълчат...



Тема Отг: Бравонови [re: Master]  
АвторНикол (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 23:30



Твоята позиция е на човек който се е примирил,пречупил си се...това е все едно да кажа,ами да ...разтоварвам се с тая музика-въпреки че е пошла и досадна...но така се получи......



Тема Како Никол, примири се!нови [re: Никол]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано30.11.00 02:35



Николче, стига си говорила глупости. Примири се най-накрая. Аз се примирих, че съществуват античалгари...



Тема Отг: Како Никол, примири се!нови [re: Master]  
АвторВихрен (Нерегистриран)
Публикувано30.11.00 13:25



Интересно обръщение-"како"-без да ми знаеш годините-типично по български,що се отнася за мнението ми-това не са глупости,това е мнението на многото хора в страната които се дразнят от чалгата и простотията.Няма да се уморя да го повтарям и да го налагам където мога доколкото ми позволява позицията ми в обществото.



Тема Отг: Како Никол, примири се!нови [re: Master]  
АвторНикол (Нерегистриран)
Публикувано30.11.00 13:26



Извинявам се за сменения ник,мъжът ми преди мен е работил на компютъра...



Тема Отг: Безпристрастно мнениенови [re: Б.Сотиров]  
АвторГого_anon (Нерегистриран)
Публикувано30.11.00 17:11



Я па тоя!!!

39 годишен бил, две висши имал, езици знаел, свирел на туй-онуй, книги бил издал.Че, кой те пита, бе? Това ли са ти аргументите???

Ще ти отговоря в същия дух, като имаш предвид, че пиша истината.

Георги Смиленов, 42 годишен.

Обръщам се към т.нар. привърженици на чалгата. Ще им кажа, че обичам Мусоргски, защото има едно невероятно въздействие върху човешката душа - кара те да се чувстваш човек, да се приземиш поне за малко, да забравиш ежедневните си проблеми и несгоди! Знам какво ще кажете - надут ентелегент! Ето какво ще ви кажа в отговор аз: Имам две висши образования - машиненно инженерство и икономика. Боравя отлично с компютър. Владея перфектно английски и руски, поназнайвам немски и отчасти италиански. Свиря на китара. Създал съм над 100 неща в моята област с 200 000-ен тираж, разпространен из целия свят.
Това, че слушам Мусоргски, не ми пречи да побеснявам, когато ми натрапят да слушам бълвочи, наречени чалга или поп-фолк. Всеки има право да няма вкус и да слуша каквото си иска, но защо трябва да лази по моите нерви???




Тема Отг: Безпристрастно мнениенови [re: Б.Сотиров]  
Автор ViruS (непознат )
Публикувано01.12.00 00:05



Прав си, за всяко настроение има различна музика... ама нали затова съществуват десетки видове метъл?

Come crawling faster
Obey your Master
Your life burns faster
Obey your Master
Master


Тема Отг: Безпристрастно мнениенови [re: Б.Сотиров]  
АвторRoshav_anon (Нерегистриран)
Публикувано01.12.00 00:58



Choveche nesto ne se vruzva .....ti koito si prochel desetki knigi, koito si izpisal suma ti eseta, ti koito si zavurshil Psihologia i koito si izdal knigata "Filosofiata na modernia Bulgarin" ...hahaha
Ti prosto ne sustestvuvash.



Тема Отг: Безпристрастно мнениенови [re: Гого_anon]  
АвторMaster_anon (Нерегистриран)
Публикувано01.12.00 05:25



Ама аз те познавам. Чел съм една от статиите ти на тема "Ползата от уличните кученца". Не се ли сещаш, бе? Онази с най-големия тираж - 234 568 бройки?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.