Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 25.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Добра ветеринарна клиника в София  
Автор saksun (непозната)
Публикувано16.01.19 14:35



Здравейте!

Котката ми, на 8 год. и 4 месеца, се разболя.

Аз забелязах това преди два дена, защото баща ми почина преди няколко, след тежко боледуване, лека му пръст, и покрай грижите и тревогите със сигурност съм пропуснала откога точно животното е започнало да се храни по-малко и да става сънливо.
Козината му е настръхнала, от понеделник до днес (сряда) не е изяло повече от 100 гр. от най-любимата си котешка храна, на порции, едва-едва. Вода не пие, три-четири глътки максимум.

Опасявам се, че се нуждае от хирургична намеса, затова ако някой любител на животни е с положителни впечатления от софийска ветеринарна клиника с оперативна практика, ще съм благодарна да сподели.

Търся в Интернет. Спрях се на две-три места.
Ще заведа котката си на преглед задължително в следобедните часове.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Добра ветеринарна клиника в Софиянови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано16.01.19 14:44



Възможно е да е с пиометра, което значи гнойно възпаление на матката.
Може и да е с възпалени перианални жлези.
Да не предполагам, че само време губя.
Тя спи и току ме поглежда с объркани очи. Вяла е. Личи си.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Добра ветеринарна клиника в Софиянови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано18.01.19 13:15



Както написах, занесох котката на преглед следобед, няколко часа след пускането на темата.
Спрях се на една клиника, за която не знаех нищо, но бях виждала табела, сочеща към нея по път, по който редовно пътувам. Звъннах по телефона, веднага записаха час.

Прие ни млад лекар и негова колежка, която отговаря по телефона на обаждащите се стопани и асистира на доктора.
Имаше преглед, ехографско и кръвни изследвания, и й поставиха антибиотик.

Оказа се, че горното ми опасение (в предишния постинг) за пиометра се потвърди.
Казаха, че на другия ден, т.е. четвъртък, вчера (днес е петък) ще я оперират.
Така и стана.
Обадиха се веднага след операцията и ме информираха, че е минала нормално. Добре беше и това, че нямаше проблем да бъде взета пухкавата им пациентка в по-късния следобед, че да мога да мина след работа.

Дадоха антибиотик в отделни спринцовки, който да се слага през абокат. Също и таблетки за няколко дни.
Лошото е, че яката, с която трябваше да стои, за да не махне абоката, хич не й бе по вкуса. Направо изперка от нея. Макар едва да се крепеше на крака снощи, как и какво е направила не видях, но изведнъж зърнах яката да се търкаля на пода...
Сега дърпа абоката. Обадих се днес в клиниката. Лекарят така бе поръчал вчера. За да знае състоянието на животното. Казаха да й сложа яката, защото ще издърпа абоката...
В понеделник сме на контролен преглед.

Животинката е добре като общо състояние. Хапва малко, пие вода от спринцовка, движи се, върши си другите физиологични нужди.
Ще оздравее!

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Добра ветеринарна клиника в Софиянови [re: saksun]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано19.09.19 16:26



Радвам се за вас.

Коя е клиниката?




Тема Re: Добра ветеринарна клиника в Софиянови [re: Luchezara]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.09.19 13:49



Здравей, Лъче!



Клиниката се нарича ,,Какаду". В ,,Дианабад" се намира.
Виждала съм често табелата, сочеща към ветеринарната клиника по пътя на автобус 88.
Трябваше бързо да се действа, погледнах в Интернет за телефонен номер и звъннах. Записаха час за същия следобед.
На смяна беше симпатичен лекар - д-р Тошев или Тошков. Той пое лечението на моята котка.
Добре, че не беше съвсем късно - животинката беше пред перитонит, понеже всеки момент матката е щяла да руптурира (да се разкъса). Лекарят каза, че е видял по време на операцията три места с вероятност за пробив.

Вече всичко е наред! Макар че, тя навърши скоро 9 години и не е млада котка.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано21.09.19 00:09



Супер, радвам се, че си случила на лекари и че при вас всичко е наред.


Благодаря ти за информацията.

Аз днес съм направо съсипана заради едно женско котенце на месец и половина. То е едно прекрасно, много добро и умно същество, сиво-кафяво, почти ангорско. Преди 10тина дена го подхвърлиха в двора на съседката. Тя уж го хранеше, но то се разболяло и тя ми казва, че от 3 дена нито пие, нито яде. Аз вчера се опитах да помогна да го захраня, хапна малко бульонче, но очевидно има нужда от лекар. Ние в момента сме в една вила и докато се задействам, кой от коткарите наоколо може да го вземе и да го заведем на лекар, съседката го оставила на един съседен път между къщите. Котето е толкова болно, че вече не мяука и почти не се движи. Ходих да го търся, но го няма. Обрекла го е на почти сигурна смърт. Вероятността някой да го вземе и заведе на лекар е много малка.
Просто не съм на себе си. Не стига, че някакви тъпаци са го откъснали толкова малко от майка му и то не може да оцелее само, ами и сенилната ни съседка го е изхвърлила някъде си на пътя - самО, на месец и половина, болно. В момента се чувствам ужасно. Не можеш да си представиш, какво добро и умно същество е, ... не мога да си намеря място.


Редактирано от Luchezara на 21.09.19 00:35.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано21.09.19 13:51



Разбирам те напълно. Голям проблем е с изхвърлените малки котенца.



Моята котка е взета от такава възраст от улицата. Предишната ми, че и тази преди нея, също бяха бездомни.
Но съм взимала и други мънички, заедно със сестра ми като ученички, които не оцеляха. Просто бяха болни и ужасно изтощени.

Иначе, има няколко котки около входа. Храним ги с някои други хора. Има една жена, която редовно минава, и им дава пилешки шийки, сурови. Аз им насипвам в панички от паучовете и сухата храна на моята котка.

Дано някой намери котенцето... да е с добър късмет, горкото.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.