Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 23.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Разходка на коте - несполучлив опитнови  
Автор Амрита (Скорпион)
Публикувано23.02.14 13:50



Вчера направих голяма глупост. Уж за добро, а така си изтормозих животинчето…

Но както се казва, адът е постлан с добри намерения.

Много ми хареса една котешка чанта - тигрова, шикозна и елегантна, и си наумих, че ще я взема, за да разхождам любимото ми коте. С триста зора му избрахме уж най-подходящия нашийник, който се закача за една кукичка вътре в чантата, телцето му е в чантата, а главичката се показва през специален отвор.

Оказа се, че на връщане така се е заплело, че не можем нито да му извадим, нито да му отрежем нашийника, защото дереше зверски…Много се уплаших, защото като го пуснах да ходи с нашийника така куцаше и си кривеше краката и телцето, че помислих, че без да искам съм го наранила и осакатила…

Хукнахме с такси до ветеринаря в Мусагеница, на когото имам най-голямо доверие. На смяна беше заместничката му, също много добър и свестен човек. Тя му отразя нашийника. Слава богу, котето е добре, макар че на връщане в таксито повърна в клетката. Явно е било от стрес, защото след това се оправи и има апетит…

Аз все пак не съм се отказала да разхождам котето с тигровата чанта. Въпросът е откъде да намеря кожен нашийник, от който котето да не може да се измъква и заплита. Поне такъв ми препоръча докторката, но нямаше представа откъде мога да намеря. Моля ви за съвет и препоръки. Благодаря предварително!



Тема Re: Разходка на коте - несполучлив опитнови [re: Амрита]  
Автор Blagun (Explorer)
Публикувано01.03.14 09:26



Дъщеря ми и приятелят и си разхождат котката с обикновен повод с нагръдник, ето такова нещо:


(то и котката им прилича на тази на картинката).
Но всичко зависи от темперамента на животинката. Някои издивяват от ужас само като видат клетката.
Нашата котка понася относително спокойно разходката с клетка до вета, но в никакъв сулчай не и доставя удоволствие.
Виж, котката на дъщеря ми е друга работа. Тя бързо се научи да се разхожда, т.е. да се води заедно със стопаните си, а не да опъва повода. Поначало котката е странна и се мисли за куче - ръмжи, когато чуе зад вратата чужди хора, краде и носи в скривалището си всякакви джунджурии. Може би защото като малко коте е отраснала с 2 кучета...
Така че всичко е въпрос, какво харесва на животинката, а не на стопаните и. Като не иска тигровата чанта - не и я налагайте, котките са инатливи и независими

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Разходка на коте - несполучлив опит [re: Амрита]  
Автор Naturalist (татко+)
Публикувано23.11.14 09:21



ако с е свикне още от малко с разходки и возене в кола, котката няма нищо против. Eто образователно видео






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.