Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 26.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема котаракът ми е болен  
Автор karagaki (непознат )
Публикувано04.01.13 13:45



Здравеите,от няколко дни котаракът ми непрекъснато уринира навсякаде из апартамента и тои даже не уринира а се мъчи да го прави и след него забелязвам капчици кръв,много е неспокоен непрекъснато мяука иска да излиза навън вечерта през 5 мин. става да ходи до тоалетната и се ближе непрекъснато и тези ярко червени капки кръв много ме притесняват.Обадих се на ветеринар и ми изписа Синулокс 50 мг. взех го и ще му го давам 10 дни.Много се притеснявам и за това реших да попитам ако някои е имал сащтия проблем моля ви помогнете ми.



Тема Re: котаракът ми е боленнови [re: karagaki]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано05.01.13 11:01



По телефона лечение не се назначава...
Спешно заведете котето на ветеринар, да направи изследвания и да назначи сериозно лечение....С тези неща, шега не бива...
Ако сте в София, може да опитате в "Добро хрумване"... Трудно може, някой от тук, да Ви каже нещо по - различно...а и посещаемостта отдавна е почти нулева в този форум... Успех, и дано котето се оправи скоро...



Тема Re: котаракът ми е боленнови [re: karagaki]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано17.01.13 22:54



Води го на лекар моментално, ако още не си.
Моя имаше подобен проблем с пишкането, само дето нямаше кръв.
Това се причинява от песъчинки в уринарния тракт.
И му давай на животното от скъпата лечебна храна на Рояла. Верно е скъпа, но има ефект. Моя хубавец като вземе да пикне някъде, знам, че явно пак се затруднява с пикането и му купувам от лечебната.
Щом твоят обаче пика кръв, значи е сериозната фаза. Трябват антибиотици. Дано не се налага операция. Отиваййте на лекар. Веднага.



Тема Re: котаракът ми е боленнови [re: мъъррр]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано04.04.13 14:22



Имам проблем.
Дадох хапче за вътрешни паразити на котката си. Втори ден не яде и само спи.
Не мога да преценя дали е съвпадение с нещо друго или...



Тема Re: котаракът ми е боленнови [re: ALONE911]  
Автор kemelo (непознат )
Публикувано27.06.13 09:13



Аз имах същия проблем с подобни хапчета. Наложи се след това да ходя пак на ветеринар и пак да им дават друго хапче. Нещо се бяха объркали!
_________________





Тема Re: котаракът ми е боленнови [re: kemelo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано27.06.13 09:27



Благодаря, оправи се.
Аз също мисля, че е от хапчето. Не мога точно да преценя дали дозата или съставките.
Явно е и до самото коте. Когато го кастрирах получи гърч от упойката. Ще ги сменя следващия път и ще бъда по- внимателна, въпреки, че след такива случаи ми идва въобще да не давам нищо.



Тема Re: котаракът ми е боленнови [re: ALONE911]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано09.07.13 16:24



Какво точно хапче даде, защото аз също съм имала проблеми, мисля че с цестал, но не съм съвсем сигурна...





Тема Re: котаракът ми е боленнови [re: la_gata_negra]  
Автор nelybg (непознат )
Публикувано12.04.14 17:34



На моя котарак се случва всяка пролет и есен. Щом усетя, че не може да се изпишка започвам ударни дози витамин С. Сутрин, обед и вечер по 3 таблетки - общо 9 на ден. Успех!!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.