Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Разстройство при коте на 2 седмицинови  
Автор 21iskri-208814 (непознат )
Публикувано23.05.12 08:37



Здравейте!
Намери ме изоставено от майка си коте, което нямаше да оцелее. Взех го, макар да имам алергия към разни котешки болести.
Котето беше пълно с бълхи, а за толкова малко не се препоръчват противобълхови. Затова го изкъпах и му махах бълхите с пинцета. Тече ръждиво-розова вода, ВЕТа каза, че е от ухапванията на бълхите. От това котето е и анемично. Допълнително - хипотермирано - от стоенето на студено. Трепереше, не искаше да яде. С много топло се пооправи от треперенето. Но на 2-рия ден разви храносмилателно разстройство със слуз и кръв в изпражненията. ВЕта му сложи система глюкоза за подхранване и му даде котешка консерва!! А уж е малко, би трябвало да е още на млекце. Ветеринарят отрече млякото - имало пестициди вътре.
Да, но първоначално са му давали прясно мляко, макар да е с консерванти всичкото, което продават. Признавам си, че го обърках, като му дадох кисело мляко, но студено. После му купих разните предложени гранули за малки котета, също и адаптирани сухи млека за захранване на такива. Но от тях сякаш се подрисква повече. Засега остана на консервата от ВЕТа, обаче пак си дриска същото.
Мисля да не се доверявам повече на Ветеринарите, защото и двамата предлагаха храни, от които не става по-добре.
Знаете ли нещо алтернативно?
Привърженик съм на здравословното хранене и лечение и смятам, че това би било удачно и за животните. До скоро е нямало котешки гранули, консерви и т.н....
Дадох му малко (с предпазливост) билков чай (специално избран от мен, а не готов някакъв) и му хареса, пооживи се. Обаче, продължава с това разстройство, а то е опасно за толкова малки животинки.
Питам се: а не е ли по-здравословно и естествено да му дам това, което би се давало на малко бебе: оризова водичка, овесена каша, прясносолно сиренце?
Някой има ли опит с лечението на малки котенца?



Тема Re: Разстройство при коте на 2 седмици [re: 21iskri-208814]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано23.05.12 13:42



Когато моят кот беще бебе на месец и нещо, също получи разстройство, което в последствие установих, че е от хляба, защото му правих попарка с хляб. Тогава нашият вет ни каза да стои 24 часа на гладна диета, само по малко вода да се дава (може да е оризова). После лека полека го захранваш. Аз даже и малко сварен ориз му давах тогава на моя. После само котешко мляко и храни за малки котета. Само че не знам, за толкова малко коте, дали е уместно, при все че има и други проблеми. Може би трябва пак да се консултираш с някой по-кадърен вет.



Тема Re: Разстройство при коте на 2 седмицинови [re: Муцка]  
Автор 21iskri-208814 ()
Публикувано24.05.12 06:34



Благодаря ти за споделеното! :)
И аз му дадох оризова водица. А после и смления варен ориз. Е, пак си дриска, но поне няма вече кръв.
Но определено се пооживи като му давам билкова отвара.
Оставих го на адаптирано млекце за малки котета.
Обаче, най-много си харесва киселото млекце (и то е специално, не от купешките). От него сякаш намаля разстройството.

Прави добро, за да става все по-добро!


Тема Re: Разстройство при коте на 2 седмицинови [re: 21iskri-208814]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано26.05.12 22:15



Единствените котенца, които не оцеляха при мен бяха хранени с мляко за котета купено от Анимо. Наскоро разбрах , че имало "несполучливо" мляко за котета, което било спряно!
На 30 април намерих котенца на около 10-ина дни. И аз започнах да ги храня с препоръчани от ветеринари консерви на Роял Канин, от които се продрискаха порядъчно. Не помогнаха нито прахчетата на ветовете, нито гранулите интестинал /поне така звучи - на кирилица/.
Смених храната с гранули за малки котета на Роял Канин, накиснати във вода от сварена риба, пасирани. Давам храната със спринцовка. Постепенно нещата се нормализираха. От два дни вече си хапват сами и ще ги снимам за обяви и осиновяване.



Тема Re: Разстройство при коте на 2 седмицинови [re: 21iskri-208814]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано27.05.12 21:48



По коледа имахме 6 котенца, на ангорката ми.
Бяха на 6 седмици и посрани всичките.
След консултация с вета, ги оправих с варен ориз и прахчета ентерол. Разтворено половин прахче в спринцовка за шестте за един път. Това го правех три пъти на ден.



Тема Re: Разстройство при коте на 2 седмицинови [re: 21iskri-208814]  
Автор angel_sin ()
Публикувано28.05.12 08:23



на такова малко коте не би трябвало да се дава друга храна, освен адаптирано котешко мляко .. Наш Джони е отгледан само с такова (на Роял Канин и при проба за смяна на млякото щеше да пукне от стомашно възспаление), захраних го на един месец и то постепенно (както човешките бебета). Оризовата вода е ок за дрисъка, но аз бих давала само мляко за хранене.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.