Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Точене на нокти връз нови мебели?нови  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано04.10.11 19:43



Здравейте,



Дадена е котка на име Маца (9г). Доскоро си точеше ноктите и я разпердушинваше една стара таМбуретка (43г.) и в долната част на дивана (38г.). И не ни дремеше.
Човек и добре да живее и трябва да направи по-сериозен ремонт и да поподмени мебелите (някои). Горепосочените мебели вече са история и вече си имаме нови мебели тапицирани с плат и изкуствена кожа. Маца моментално прояви жив интерес към тях. Купихме отблъскващ спрей (заболе ме сърцето от цената ) и напрсъкахме мебелите. Тя първо избяга, но гледам, че днес пак се мотае по новия диван. Купили сме и една дъска с върви за точене на ноктите, но Маца след като я помириса 2 пъти, повече не и обърна внимание. Засега няма още поражения.

Нещо да ме посъветвате по-опитните коткофили, моля?



Тема Re: Точене на нокти връз нови мебели?нови [re: Phillip]  
Автор шaш ()
Публикувано04.10.11 23:41



Върнете й старата табуретка, докато помирише/омирише всички нови мебели и се почувства спокойна. Този съвет ми бе даден в магазина, когато си купувах кожен диван на изплащане. И работи, гарантирам. В нашия случай не беше табуретка, а просто една от възглавниците на стария диван, но я оставихме, ей така, на пода, няколко дни, котките да свикнат с новото, ама да си имат и старото. Умнички са котките, ориентират се бързо. И те стрес изпитват, а и любопитство, най-вече

Успех!

Смело и смахнато!

Тема Re: Точене на нокти връз нови мебели?нови [re: шaш]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.10.11 21:47



Понеже и аз дълго умувах по въпроса, и още не съм го изумувала(3 мес.), само че при мен диванот е на хазаина, та мислех да шия калъфи за него (за диванот, не за хазаина

) Ма накрая "временно" опаковах с разни покривала. Но покрай всичкото четох за винилови накрайници за нокти, които всъщност никак не са за купуване, щото и диването (не диванот) ще се чувства така сякаш ако на мене ми отрежат ръцете от китките, но и не малко часове неуморен труд ще идат зян за да ги платиш. И не че е хубаво да се сервират лоши новини, но някак длъжна се почувствах да те светна за моя си измъчен извод - удачен вариант нема, сори Аз за сега се примирих щото килимче по-лесно се купува от диван, а на Лори ( 3 г. :)) ) интересот се съсредочава връз удобното му разположение



Тема Re: Точене на нокти връз нови мебели?нови [re: Ekna]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано10.10.11 15:56



Представих си цветно как шиеш кафъли за хазяина


Благодаря ти, Екна, за смеха, който ми подари днес!



Тема Как е Маца? [re: Phillip]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано26.11.11 22:43



Моят котарак преди доста години започна системно да унищожава тапициран стол със системно точене на нокти. Никакви средстава не помогнаха да се отучи и аз прежалих стола. Претапицирам го периодически, защото не е изобретена все още материя, която да оцелее под ноктите на Макс.





Тема Re: Точене на нокти връз нови мебели?нови [re: Phillip]  
Автор angel_sin ()
Публикувано01.12.11 08:04



същият проблем имаме и ние - след мащабен ремонт сменихме мебелите вкъщи и се обзаведохме с прекрасен диван от Икеа, който за съжаление се оказа и много любим за коткочесане на нокти

калъф не искам да правя, защото ще ми се скрие хубавия диван ... за сега се справям с бой - покрай бебето си седя повече време вкъщи и пазя дивана - само някой да се опита да точи нокти и тичам с шамарите мисля, че има резултат, защото вече не се и пробват когато съм наоколо ... като ме няма не знам какво става Иначе при мен проблема е още по-голям, защото котараците са трима запазих им старата катерушка, на която имат чесалка и си я ползват редовно, но за съжаление и дивана им харесва точно толкова ... добре, че нямаме други мебели за пазене



Тема Re: Точене на нокти връз нови мебели?нови [re: angel_sin]  
Автор ptj ()
Публикувано15.01.12 19:20



Сложете едно парче от твърдо киче (мокет) някъде близо до нейното кътче за храна. Всяка котка има нужда да си търка ноктите, за да паднат старите. Новите растат под тях.

Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.



Тема Re: Точене на нокти връз нови мебели?нови [re: angel_sin]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано16.01.12 13:06



И калъфи не помагат - компютърният ми стол е с тапицерия от нещо средно между плюш и кадифе. Умира за него! Покрих го с калъф, точи нокти и през калъфа... Явно й доставя удоволствие опъването на ноктите от самата материя, а калъфа го пробива.

От вчера имам мокетено килимче под кростренажора. В очакване съм дали ще го ползва.

Редактирано от little_rabbit на 16.01.12 13:06.



Тема Re: Точене на нокти връз нови мебели?нови [re: little_rabbit]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано27.01.12 23:06



Явно проблемът с точенето на нокти върху новите мебели е масов. Нашата така не я отучихме, неотдавна налита и на стола, който доскоро беше за сядане на компютъра, а и килимът не щади. Докато котето е още младо, има шанс да се отучи, по-нататък обаче става мисията невъзможна.


Предавам се, ще акам!

Тема Точно така! Това било решението.нови [re: little_rabbit]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано28.01.12 10:30



Купихме една от тия малки постелки за баня, нещо средно между гума и балатум. Обаче беше важен и театъра. Бавно го извадих с много шумолене от плика. Маца моментално дотърча да види какво става. Аз с подчертано конспиративна физиономия го разстлах в ъгъла и го затиснах с гирите ми да не мърда. Онова следеше внимателно всяко мое действие. И сега вече си точи ноктите само там.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.