Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 23.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Хрананови  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано28.07.11 11:28



Да попитам с какво храните вашите маци.

Моята, докато живееше навън, ядеше с удоволствие кучешка консерва (тогава нямах друго). Сега слагам суха храна в една купичка и консерва в другата. Вече се мръщи на кучешката, започнах да купувам котешки, но не от всяка яде. Каквото откаже, го даваме на кучето. Не мога да взимам големи консерви, защото не знам дали ще ги иска и само хвърлям пари на вятъра. Не съвсем, де. За пръв път се сблъсквам със злоядо животно, кучето ми яде буквално всичко...

Преди две седмици имаше някаква промоция на Gourmet, 80 грамови консерви. Купих няколко - това беше първата храна, която се изяде за секунди. Да, ама промоцията свърши и тази храна ми излиза доста скъпа. А и много ме е страх от неща, които привличат котето неистово. Може пък да има нещо "зарибяващо" вътре, а и ако се храни само с това, да напълнее ужасно?

Опитах с друга "мокра" храна - Friskies - не я иска особено. Сега купих Whiskas, да пробваме, но и тя е скъпичка. Преди намирах в нашата Била едни синички - Clever, със сьомга, на по-приемлива цена, но не винаги ги има.

Ще съм благодарна на всякакви съвети.



Тема Re: Хрананови [re: little_rabbit]  
Автор angel_sin ()
Публикувано28.07.11 16:30



аз ги храня основно със суха храна, Роял Канин .. да, по-скъпо е, но и ти не ядеш салам от лев килото, нали

Вземам консерви от време на време, защото им харесват - иначе знам, че няма нищо хранително в тях, то само като видиш че месото е 4 % и всичко друго вода ти е ясно .. Имам наблюдения за въздействието на храната - съседката ми няма възможност и храни котките си с най-евтината суха храна + консерви - гледани при едни и същи други условия, разликата между нейните животни и моите е от земята до небето козина, мускули, кожа, здравословно състояние като цяло - нейните са постоянно с проблеми....Разбира се всеки си преценява, но за мен храненето е изключително важно както за нас, така и за животните и гледам да не ги лишавам от това, което им е необходимо.



Тема Re: Хрананови [re: angel_sin]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано29.07.11 06:28



При котето става дума за храни от порядъка на 10-15 лв. килото

, а не от левче.
Защо не даваш консерви, след като твоите котки ги обичат? Какво има в тях? А каква марка им взимаш?
Давам сурово месо от време на време, много обича, милата. Лошо ли е?



Тема Re: Хрананови [re: little_rabbit]  
Автор angel_sin ()
Публикувано29.07.11 09:30



сурово месо не бих давала заради риска от токсоплазмоза (за теб е много опасна) и други паразити, които се унищожават след термична обработка.
От консервите обясних защо не купувам често - 4 % хранителни вещества на фона на 96 % вода ми се струват ала бала ... напоследък вземам от консервите на Карфур - има едни пастетчета в малки кутийки, приличат на Гурмета, много им харесват .. давам за разнообразие от тях. Иначе им варя пилешко месо или яйца от време на време, риба също давам.



Тема Re: Хрананови [re: angel_sin]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано29.07.11 10:23



Пробвала съм я на варено пиле - не иска. То и аз не го ям, магазинското пилешко е гадно. Яйца отказва, както и риба.

Ще посетя Карфур, не се бях сетила за там. През февруари донесох от Берлински Кауфланд една консервичка и Маца я изяде с невиждан апетит. Та от тогава гледам да й взимам чисто котешки неща...

Нали суровото месо се изследва за токсоплазмоза и други неща? Не би трябвало да е опасно.

Имам приятелка, чието коте беше върха на капризността, ядеше само някакъв специален варен дроб, но само от едно място се купуваше... Не искам да се стига до там и с моята Маца





Тема Re: Хрананови [re: little_rabbit]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.07.11 23:09



Зайче, ми то така се получава щото са ни глезанчета



Първо едно уточнение: те си имат периоди на неядене и на ядене. Мисля, че се получава така заради космените топки. Като се ближат и напълнят чревцата с косми преди да ги повърнат, може би изпитват лъжовното чувство, че не са гладни. Неяденето е свързано и с топлината и с настроението и с това дали са разгонени.

Като изключим този фактор: природата не им е дала възможност да изговарят думи. Та затова те ни говорят с поведението си. И като понатрупат малко житейски опит те вече знаят, че на света съществуват най-различни храни и започват да правят сравнение. Като не им хареса нещо се врътват демонстративно с високо вирнато носле, поглеждат те, белкем се сетиш, после поглеждат купичката и накрая те водят до гладилника и пак те поглеждат. Демек: "Е, не разбра ли най-накрая - това дето си ми го сложила е гнусно и мирише! Искам от едно друго дето го ядох веднъж .."

И третия фактор: Ти например, като ти е бъкан хладилника с агнешко покрай Великден и на шестия ден все още има останки от него - яде ли ти се тогава пак агнешко?! (е, за теб може този пример точно да не е удачен, но си го смени с друга храна дето по принцип я харесваш) И те са така. Като им са пълни купите постоянно с храна и то една и съща и те какво си мислят: "Пффф, нещо да ям, нещо да ям ... не знам какво ми се яде, ма не е тва..."

Лори винаги има в купичка суха храна. Нея не я яде така за наяждане, а си хрупва от време на време за закусчица. Тя поне не се разваля толкова лесно и бързо. По-рано я хранех три пъти на ден и с мокра храна и тя нямаше кога да огладнее и хвърлях сумати храна. Сега от мократа слагам по една малка шепичка сутрин и вечер. Облизва чинийката, а на пода оставя 1/3 от нея. После, като мина, събера й това от пода и пак й го сложа и по някое време си го дояде.

Иначе аз лично й взимам и скъпа и по-евтина, само и само да е разнообразна. В никакъв случай не близва храна от голяма консерва. Взимаме само паучове и малките консерви на Гурме (но харки, не пастет) Само че паучове й взимам и на Гурме (които са си скъпи), но и на Фрискис, Китекат и т.н. Щото като изхвърлих няколко консерви от големите и разбрах, че няма никакъв смисъл да ги купувам, щото все едно, че си хвърлям парите. А от сухата и купувам и РК и най-различни други марки, пак така - и по-скъпи и евтини. Само да не й омръзват.

Та така с мойте наблюдения



Тема Re: Хрананови [re: Ekna]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано31.07.11 21:40



Благодаря, Екна!
Ще гледам да разнообразявам. Глезла ми е тя, да

Много си я обичам!

Леко ми се изправя косата от ужас, защото в четвъртък ще я оставим на приятелка, за да отидем на море и не знам как ще се справи тя с изхранването. Това е същата приятелка, на която котето й я правеше луда с храната. Само че котето вече е в котешкия рай, милото. Ще накупя различни храни, дано всичко да е ок...



Тема Re: Хрананови [re: little_rabbit]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано06.08.11 21:04



Ако и аз бях с едно-две котета, може би щях да редувам натуралната храна с консервички Applaws.

. Като натиснах бутона Nutritional Analysis се убедих, че са направени от плътно месо, защото нивото на протеина е около 20 %. Другата мокра храна от качествено месо у нас засега е Ocean (на Animonda).

Напоследък моите котки и кучета са на гранули Orijen и Arden Grange, често смесени с риба, фенери, дробчета. Например, гранулите на Applaws и Animonda не отговарят на достатъчно критерии. Интересите ми са все около защитата на животните и през последната година усърдно проучвах въпроса около комерсиалните храни за котки и кучета, т.е какво получават вдействителност животните от своите любящи стопани.

Вносителите докараха партида от друга световнопризната марка - Taste of the Wild (TOTW) - обаче на надута цена. Останалите марки, дори т.нар. "премиуми," всъщност съдържат анонимни отпадъци като "брашно от птичи субпродукти," "животинска мазнина" и "царевичен глутен" (нискоусвояем растителен белтък); и канцерогенни консерванти, които са забранени за употреба в храните за хора.

Редактирано от animalprograms на 06.08.11 21:07.



Тема Re: Хрананови [re: little_rabbit]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано12.09.11 21:41



Ох.
Купих суха храна Carocat, това ми препоръча приятел в зоомагазин. Мога да взема и Royal Canin - няма особена разлика в цената. А и като погледнеш, не е и много скъпо. Само че: майчунката не ще да я яде. Иска си паучовете, които ми излизат златни, а в тях няма особена хранителна стойност. А да взимам паучове на Royal Canin просто няма да ми стигне заплатата...

Опитах да не й давам паучове - мяука, хапва по малко суха храна, но общо взето стои гладна. И сърцето не ми дава да не дам пакетче. Ограничих ги до две на ден, ще опитам да ги намаля още...



Тема Re: Хрананови [re: little_rabbit]  
Автор ptj ()
Публикувано13.09.11 20:29



Пастет "Terrine" от "Карфур".
Консерви, гранули и пясък на фирма "Coshida" от магазин "Lidl".

Цените са приемливи, а котката е доволна.



П.П. Консервата и пастета ги държа в хладилник и слагам само по 30-50гр, ако ги изяде може още малко. Мий купичката на котето и не оставяй следи от стара храна. Ако го оставиш само за 1-2 дни е важно да знаеш, че в пастета след повече от 24 часа на стайна температура се завъждат бели червеи.

Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.

Редактирано от ptj на 13.09.11 20:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.