Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Здравословно хранене!нови  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано18.06.11 10:11



Какво представлява здравословното хранене при котките според вас? Моля ви споделете мнения и препоръки! Благодаря!





Тема Re: Здравословно хранене!нови [re: Aмpитa]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано06.08.11 21:22



Общо взето, диета с високо ниво на протеин, съответващо ниво на мазнини и малко въглехидрати (правилно е карбохидрати) - пиле, риба, надробено месо, малко яйца и кашкавал, плюс добавени грах, моркови, картофи...

При котараците трябва да бъдат ограничавани храните с високо ниво на минерали (напр. черен дроб и извара), защото това създава риск от образуване на песъчинки и запушване на уретрата.



Тема [OT]нови [re: animalprograms]  
Автор martyr (m3lk0r)
Публикувано07.08.11 22:27



М'не. Не е правилно КарбоХидрати. В България казваме Въглерод и следователно - въглехидрати. Карбон е чуждица, която е слабо навлязла тук-там, но не и в речниците.

OnTopic:

Не МАЛКО а никакви въглехидрати освен трева или поникнало жито. Иначе пърдят или повръщат.

Не знам колко котки гледате във вашата програма, но котка с въглехидрати в нормални условия не си и помисля да се храни.

Ако ми покажете котка, която доброволно ще се подложи на ... цитирам "грах, моркови, картофи" то тя или ще е домашна котка или ще е някакъв куриоз, като моята идиотка, която гризе маслини и печени чушки.

Ако прекали - неизменно драйфа по мокета. Ако прекалява системно - ще развие котешки диабет. Котките и кучетата са хищници и панкреаса им е недоразвит и закърнял. Не знам за какви въглехидрати говорите.

За менюто на мъжкарите - няма съмнение. Всичко, което може да предизвика камък се избягва. Иначе брутална операция, която може да го осакати завинаги.

Не, не ме интересува, че знаеш!


Тема Re: Здравословно хранене!нови [re: animalprograms]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано08.08.11 00:37



Хм, нашите котки много обичат дробчета...А явно трябва да се ограничат...





Тема Re: Здравословно хранене!нови [re: Aмpитa]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано08.08.11 13:28



Quote, martyr, 07.08.11 22:27: "...Не знам колко котки гледате във вашата програма, но котка с въглехидрати в нормални условия не си и помисля да се храни.
Ако ми покажете котка, която доброволно ще се подложи на ... цитирам "грах, моркови, картофи" то тя или ще е домашна котка или ще е някакъв куриоз, като моята идиотка, която гризе маслини и печени чушки.
...Не знам за какви въглехидрати говорите."


Пресилвате - казах "малко" и това означава избягване на мултинационалните и супермаркетните марки котешки храни, пълни със зърно. Докато истинските премиум храни съдържат предимно месо с растителни добавки - картофи, грах и т.н.

Точно Glicemic Research Institute, Washington DC, посочва всяка година най-добрите комерсиални храни за котки и кучета. Единствените сертифицирани консерви - тези на Merrick - съдържат картофи, моркови, грах, ябълка, краставица и ориз в различни комбинации. Единствените наградени сухи храни - на Orijen - съдържат картофи, грах, моркови и т.н.





Колкото до моите котки (не котки по някаква "програма"), някои от тях ядат пъпеши, други крадат хляб, и всички обичат маслини и картофи. И когато им готвя пилешки фенери, аз най-често ги обогатявам с домати, грах или картофи.

Заб. На чист български е "въглеводи" (Ас. Златаров), на руски "углеводьi", на латински "карбохидрати", но на полуграмотен милиционерски би могло да бъде дори "карбоводи."

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от animalprograms на 08.08.11 13:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от animalprograms на 08.08.11 13:29.



Тема Re: Здравословно хранене! [re: Aмpитa]  
Автор Luchezara ()
Публикувано08.08.11 18:59



Моите котета винаги са обичали краставица.

И не само нея, разбира се.






Тема Re: Здравословно хранене!нови [re: Aмpитa]  
Автор Desikka (тръстика)
Публикувано19.09.11 18:50



И моите котета много обичат пилешки дробчета и аз често им давах,но разбрах,че ако пилетата не са домашни,били вредни.Телешкото месо било най-безопасно за тях,бъбреците и свински черен дроб-също,но след сваряване.Аз това давам предимно,гранулите по-рядко,обикновено,когато отсъствам за по-дълго време,защото не се развалят.

_____________



Тема Re: Здравословно хранене!нови [re: Desikka]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано21.09.11 14:03



Разбрах - сварени


Мерси за съвета!



Тема Re: Здравословно хранене!нови [re: Desikka]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано22.09.11 19:27



И моите обичат дробчета. Но имайте предвид, че дробчетата, дробът, бъбреците и въобще карантията са значително по-наситени с минерали (т.нар. пепел), в сравнение с месото и рибата. Такова постоянно хранене може да доведе до образуване на кристали и, специално при мъжките, до запушване на уретрата. Затова, карантията в диетата на котараците трябва да бъде ограничавана.

Редактирано от animalprograms на 22.09.11 20:16.



Тема Re: Здравословно хранене!нови [re: animalprograms]  
Автор Desikka (тръстика)
Публикувано24.09.11 00:53



Да,аз редувам с риба и пилешко месо,макар и да предполагам с какво се хранят пилетата,за да достигнат за кратко време такива размери.

_____________




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.