Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За вредата от кастрирането?нови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.07.11 22:42



Потърсих малко назад, не намерих. Моля, ако някой е чел повечко в разни сайтове или е говорил със специалисти, да сподели. Знам, че котките се кастрират предимно за да не тормозят собствениците си... но съм чувала, че кастрацията сама по себе си не е кой-знае колко полезна манипулация за съвсем здрава котка, особено женска. Има ли някакви проценти, които говорят за това - ако една женска котка не се опложда никога, а само се разгонва - дали все пак кастрацията е препоръчителна, или може да навреди? (Говоря за женска котка на 2 години, период на разгонване - горе-долу всеки месец по 3-4-5 дни, не мяука много, ситуацията сравнително се търпи)

Благодаря!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: За вредата от кастрирането?нови [re: yниKaлнa]  
Автор angel_sin ()
Публикувано12.07.11 13:15



моя личен опит сочи, че некастрирана женска котка, която не се запложда рано или късно образува тумори, кисти, пиометра и т.н., до сега няма пропуск при котките около мен, а те не са малко ... Всеки си преценява как да гледа животното си, но за мен е безотговорно да чакаш нещо такова да се случи, за да вземеш мерки





Тема Re: За вредата от кастрирането?нови [re: angel_sin]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.07.11 13:16



Благодаря за отговора.

А за вредите от кастрацията наистина ли никой нищо не може да каже?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: За вредата от кастрирането?нови [re: yниKaлнa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.07.11 16:05



За вреди от кастрацията не съм чувала. Виж, за вреди от хормоналните хапчета за потискане разгонването съм чувала и още как.
Кастрацията е полезна от гледна точка на това, че предотвратява пиометра както и намалява риска от образуване на тумори по млечните жлези.
В нета има предостатъчно информация. В клиниките също. Просто потърси.
За посочения пример от теб кастрацията е препоръчителна.

Редактирано от denii на 12.07.11 16:06.



Тема Re: За вредата от кастрирането?нови [re: denii]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.07.11 16:34



Благодаря и на теб.

Към клиники наистина избягвам да се обръщам за подобни съвети.

ДОРИ "човешките" клиники бързат да грабнат ножа и когато не се налага 100%... това им са готови пари...или да ти направят някакви доста скъпи изследвания или манипулации.

Говоря от личен опит...много тъжен опит...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: За вредата от кастрирането?нови [re: denii]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано12.07.11 17:34



+1.




Тема Re: За вредата от кастрирането? [re: PipilotaV.]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.07.11 19:15



Ох и аз все отлагам, страхувам се да я подложа на това (кастрацията), но пък и това, което е сега не е решение Един приятел казва, че не искал плюшена играчка, защото това ставало след кастрация (неговия е мъжкар) Играта щяли сме да я забравим напълно, само щяла да спи и яде Това е най-голямата вреда, за която съм чувала, но при женските все пак това си е коремна операция Все пак ще го направя Сигурно на есен, че сега в жегите не е препоръчително



Тема Re: За вредата от кастрирането?нови [re: Ekna]  
Автор angel_sin ()
Публикувано17.07.11 09:53



В отговор на:

Играта щяли сме да я забравим напълно, само щяла да спи и яде




а това е най-широкоразпространената глупост по повод кастрацията .. и се говори само от хора, чиито котки не са кастрирани изобщо не е вярно, докато е млада котката е игрива, независимо кастрирана или не ... А за котка на 8-10 г. не кастрацията е фактор за залежаване, а годинките
За женска котка ако решиш да я кастрираш - трябва да се изчакат поне 10 дни след разгонване, за да се нормализира размера и чувствителността на матката.



Тема Re: За вредата от кастрирането?нови [re: Ekna]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано18.07.11 00:01



И аз се боях, че кастрацията ще промени до неузнаваемост характера на писанчовците ми, но най- отговорно ти завявявам, че нищо такова не се случи. Котарачето ми е толкова бясно, колкото беше, даже, благодарение на легендите и митовете за залиняването им след кастриране, едва ли не бях склонна да си мисля, че има нещо нечитаво и че вероятно операцията не е извършена перфектно...

Котката ми е вече малко по- ленива, но това не е въпрос на кастрация, а тъй като вече е 8- годишна- въпреки това винаги е готова да се включи в игра и се надбягва всяка вечер по коридорите с котарачето.

Промяната настъпва, ако изобщо има такава, по- скоро от хормоналните изменения, в следствие на което метаболизмът се забавя и е възможно животинките да наддадат на тегло. Това обаче се предотвратява с правилно хранене.




Тема Re: За вредата от кастрирането?нови [re: Ekna]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано18.07.11 09:42



Да се включа и аз по повод на кастрацията и плюшените играчки. Няма нищо подобно. Кастрирах моя котарак, когато беше на година и половина. Вече 4 години няма по-голямо диване от него. Пада такава игра, че понякога ме е страх да не разруши апартамента. Това, че ставали лениви, е поредният мит.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.