Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся конкретна порода котка - Сноушу  
Автор checho ()
Публикувано08.04.11 12:12



Здравейте,

До снощи

имах прекрасно коте, което обаче го застигна най-лошия изход поради възраст, боледуване и други неприятни неща. Скоро ще си търсим ново животинче, който е живял от 15 години постоянно с коте знае как стоят нещата и как се свиква към него.

Беше от рядка порода. "Сноушу" / "Снежна обувка" - надявам се ако успея да намеря коте от същата порода и ако го възпитаме в същите условия както предишното , максимално да прилича на него по навици, поведение ... Може ли някой да помогне за такова нещо?



Тема Re: Търся конкретна порода котка - Сноушунови [re: checho]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано08.04.11 12:59





Сега я намерих, много са красиви.
За съжаление не съм чувала за тази порода.



Тема Re: Търся конкретна порода котка - Сноушунови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор checho ()
Публикувано08.04.11 13:51



:) снимки на "оригинала"





Тема Re: Търся конкретна порода котка - Сноушунови [re: checho]  
Автор peppie (непознат)
Публикувано08.04.11 15:40



Много съжалявам за загубата ви

Загубили сте наистина едно прекрасно същество. Ние от доста години имаме котета. Имаме си и една принцеса, която не е чистокръвна, с родословие и т.н., но като окраска и поведение напълно прилича на сноушу. За момента нямаме намерение да я пускаме да ражда, защото после много трудно се разделяме с котенцата (тя е раждала само веднъж), но ще ви имаме предвид ако се намери такова котенце. Стига, разбира се да не държите да е чистокръвно и с родословие. Имаме познати със сноушу :) Много умни и чаровни котета са :)
Ето и снимки на нашата Мила http://peppie.snimka.bg/animals/mila.291520



Тема Re: Търся конкретна порода котка - Сноушунови [re: checho]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано08.04.11 17:42



имам няколко неясноти....
как така решихте, че сте имали коте от тази порода? родословие? надали. по-вероятно е да сте имали коте с такава окраска.
в тази връзка мога да ви кажа или да си намерите друго коте с такава окраска, или ако държите да е породисто да потърсите коте Регдол. има в България развъдник за такива котета, потърсете го, поинтересувайте се....

и най-голямата ми чуденка е как хората дето обикновено пишат тук молби за помощ за бездмони котета, или пък сълзливи коментари за съпричастност като стане дума за домашно развъждане си мълчат. нали точно това е първоизточника на проблема? хайде спрете първо да си пускате бепородните котки да радат, после спрете да представяте поколението за определена порода и може би най-сетне обществото ни да преминена една идея по-високониво.



Тема Re: Търся конкретна порода котка - Сноушунови [re: peppie]  
Автор bistrushka (непознат )
Публикувано12.04.11 13:34



не мога да се сдържа, много красиво коте!!! а може би защото ми напомня на първата ми котка. разглеждам снимките ви с голямо удоволствие. котенцата й ще са голям дар, надявам се да си намерите достоен "татко" и да се осмелите за бебета. аз веднага бих взела едно!!


п.п. може й да не е родословна но това няма значение, а и пише че гените са рецисивни, ако не беше с достатъчно чиста кръв, не биха се проявили, лист хартия с имена няма голямо значение, когато животинчето е прекрасно!
да ви е жива и здрава.
а на автора на темата - моите искрени съболезнования, предполагам всички, които четат този клуб са преминали през това, и боли. адски много боли.



Тема Re: Търся конкретна порода котка - Сноушунови [re: peppie]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано15.04.11 15:55



Боже, и аз си помислих, че твоето сладурче на пръв поглед напълно се покрива с тази порода, за която, признавам си, никога не бях чувала.






Тема Re: Търся конкретна порода котка - Сноушунови [re: bistrushka]  
Автор peppie (непознат)
Публикувано15.04.11 17:40



Благодаря

Красавицата вече веднъж ражда. Таткото е другият ни котарак, който е тайски котарак. На 13 години за първи път си хареса жена . Родиха се 3 прекрасни момченца, които вече са големи котараци. Единият го оставихме за нас, а другите дадохме на хора, които се грижат много добре за тях :) Засега нямаме намерение да си имаме пак котенца, но нищо не се знае :) Ако все пак се родят, ще ви имаме предвид :)



Тема Re: Търся конкретна порода котка - Сноушунови [re: PipilotaV.]  
Автор peppie (непознат)
Публикувано15.04.11 17:48



И ние никога не бяхме чували за тази порода. Нашият ветеринар ни каза за нея. В САЩ, Англия и Русия са доста популярни. Породата е създадена като кръстоска между американска късокосместа и сиамска котка. Като характер са страхотни. Много умни, дружелюбни, игриви. В интернет има даста информация и клипчета за тях.





Тема Re: Търся конкретна порода котка - Сноушунови [re: peppie]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано15.04.11 17:59



Ами, твоята прилича, особено в очичките, точно на такава кръстоска със сиамка. Прелест е.







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.