Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 22.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пострадал млад котарак - има ли шанс за нов живот?  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано17.03.11 21:07



Здравейте, приятели.

Отдавна не съм писала тук, но сега реших да споделя това, което преживях днес... Именно тук, в този клуб, където преди три години прочетох темата за моя скъп Лео и в последствие го осинових...

Днес в нашия офис всички дочувахме мяукане още от сутринта, но през прозорците не можахме да видим от къде идва... Когато излязох в обедна почивка го видях - младичък чисто черен котарак с жестока рана на предното краче... Дълбока почти до кокал... но не съвсем прясна... Изобщо не докосваше лапичката до земята - придвижваше се на три крака. Милото животинче отчаяно и настойчиво мяукаше и за мое огромно учудване търсеше помощ от хората - буквално от всеки минаващ... Като кученце следваше този или онзи по няколко метра и мяукаше все едно се моли за помощ... всъщност се молеше наистина... много тъжна картинка...

Помолих един колега да ни закара до клиниката, взехме котето и по най-бързия начин отидохме... Докато пътувахме животинчето притихна в скута ми и дори замърка... явно разбра, че му помагаме. На няколко пъти така благодарно ме погледна в очите, че никога няма да го забравя...

За съжаление ще ампутират лапичката му - няма шанс да бъде спасена... смазана е и според лекаря от доста време така се е мъчило котето... поне от месец... Не знам как е издържало и как е оцеляло... Утре ще го оперират... Дано всичко да мине добре. След това около седмица ще остане в клиниката на стационар докато се възстанови... Това е и нашият срок да му намерим дом - постоянен или временен...

Знам, че е почти невъзможно... макар и млад, но пораснал вече котарак, при това инвалид... Но все пак имам надежда... Надявам се, че някое сърце ще се отвори за това мило същество... Наистина е изключително мил и неагресивен... кротък и добродушен. Според мен е бил домашен, защото няма общо с истински дивите и недосегаеми улични котки, които се крият от всичко и всеки... Той е кротък и гальовен... и много жизнен - пролича си, че е така въпреки нараняването...

Още нямам снимки, защото не бях подготвена, но щом мога ще ги кача снимки тук за да имате представа...

Много ми се иска това мило същество да има шанс за живот и то пълноценен живот...



Тема Re: Пострадал млад котарак - има ли шанс за нов живот?нови [re: Живoтинka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано17.03.11 22:08



силно се надявам да му намериш хубав дом скоро ... наблюдавам тенденция напоследък много българи да осиновяват бездомни животни, дори и инвалиди...Особено с кучовците в Богров прогреса е доста голям .. така че имам надежда, че и за този кот ще се намери човек.
Поздравления за това, че си му помогнала .. както си видяла, много хора просто са го подминали



Редактирано от angel_sin на 17.03.11 22:10.



Тема Re: Пострадал млад котарак - има ли шанс за нов живот?нови [re: Живoтинka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано18.03.11 06:51



Здравей!
Стискам палци да намерите дом за това прекрасно създание и да се чувства добре, макар и без една лапичка!


Искам да те питам в близост до болница Токуда около един паркинг ли го намерихте? Той е предназначен за околните бизнес сгради. Неотдавна едно черно коте сигурно на 8-10 месеца мяукаше много сърцераздирателно, все едно викаше за помощ...При опитите ми да се доближа и да го погаля обаче се страхуваше и се отдръпваше назад. След няколко дни отидох пак там да го потърся и му носех риба, но за съжаление не го намерих... Мисля го това животинче. Много лошо място си беше избрало за живеене при тези коли. От другата страна на булеварда има парк, където щеше да е много по-хубаво и безопасно за него.



Тема Re: Пострадал млад котарак - има ли шанс за нов живот?нови [re: Живoтинka]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано18.03.11 15:45



Направо ми скъса сърцето...
Пиши за понататъчната му съдба. Така ми се иска...
ама...
Пиши де! Пък кой знае...



Тема Re: Пострадал млад котарак - има ли шанс за нов живот?нови [re: ДPaka]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано18.03.11 15:59



А да знаеш как се къса сърцето като го види човек на живо... Според мен никой от нас, пишещите тук не би го подминал, сигурна съм. Ако не бях аз, а някой друг котколюбител също би се спрял и би помогнал - няма друг начин защото гледката наистина беше сърцераздирателна.

Обещавам възможно най-скоро снимки.

Днес е минала операцията и то съвсем успешно. В момента се опитва да се събуди от упойката и дори да се изправи... още е замаян, но е добре. Това ми казаха по телефона от Добро Хрумване. Ще отида да го видя веднага щом мога. В клиниката ще е около седмица, след това - ще видим...

Мислете за него с цялата си позитивна енергия, молете се да него! Сигурна съм, че тази история ще има добър край и всички ще се радваме!



Тема Re: Пострадал млад котарак - има ли шанс за нов живот?нови [re: Aмpитa]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано18.03.11 16:01



Здравей.

Не, не до болница Токуда, а в "Дружба" 1. Тук, в Дружба сега ми е офиса и котето беше при колите долу.

Сигурна съм, че го мислиш онова черно коте... Но може би пък е добре сега, ти не мисли че му се е случило непременно нещо лошо...





Тема Re: Пострадал млад котарак - има ли шанс за нов живот?нови [re: angel_sin]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано18.03.11 16:04



Благодаря ти за хубавите думи и за надеждата! Ако си права и наистина има тенденция българите да взимат бездомни и инвалиди... ако наистина е така, то това ще е първия и най-сигурен признак, че един ден ще се оправим - не говоря само за материално благополучие, но за израстване в мислене, за цялостния поглед върху живота... Дано да е така!



Тема Re: Пострадал млад котарак - има ли шанс за нов живот?нови [re: Живoтинka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано18.03.11 17:17



браво, браво, ти си го и завела на добро място да се погрижат за него :) Защо не ги подпиташ и тях, дали не може да го заведеш в Богров като се освести или пък да го включат в чакащите за осиновяване в чужбина ..

аз не знам какъв човек трябва да си, за да подминеш жива душа в нужда ... гледам да се заобикалям с хора, които ги е грижа, защото за мен нещата са комплексни - грижа те е за животното, за природата, за другите хора ... а останалите, неспособни на това хора, не допускам близо до себе си ... Факта, че намирам достатъчно от първите ми дава надежда, че нещата отиват към по-добро ...

Освен всичко човек трябва да е оптимист, за да е щастлив .. и аз вярвам, че с нужните усилия ще намериш дом за това коте ... ако ми хрумне нещо, с което да помогна - пак ще пиша ...

[url=http://bg-mamma.com][image]http://bg-mamma.com/ticker/60681[/image][/url]


Тема Re: Пострадал млад котарак - има ли шанс за нов живот?нови [re: Живoтинka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано20.03.11 09:33



Искам да те питам котето ще може ли да стъпва на оперираното си краче?

Защо не се обадиш в

? Чувала съм много добри отзиви за тях...



Тема Re: Пострадал млад котарак - има ли шанс за нов живот?нови [re: Aмpитa]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано21.03.11 01:34



Не, не може да стъпва... ампутираха го напълно - съвсем до телцето... Операцията беше в петък и мина според лекарите много успешно. И вчера и днес ходих да го видя... Щом ме види и започва за маука... май наистина ме познава и ми се радва... милата душичка...

Днес говорих с хирурга, който го е оперирал - било е сложна операция, защото раната е била отдавна - поне от месец... имало е възпаление и гной и скоро е щял да развие сепсис и да умре.. Така ми каза доктора... Радвам се, че го намерих преди това... много се радвам, че има шанс да живее...

Интересното е, че макар и на три крачета стои съвсем стабилно... казаха ми, че котките свиквали доста бързо, което много ме учуди... аз дори не знаех как ще пази равновесие, а той съвсем спокойно си стои и е много жизнен - възстановява се бързо, много е гладен и търси внимание... и само се гали...

Редактирано от Живoтинka на 21.03.11 01:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.