Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Международна петиция срещу жестоката козметиканови  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано15.02.11 16:30



Моля, подпишете международната петиция до Европейския Парламент за забрана на козметичните продукти, тествани върху животни:




-



Тема Re: Международна петиция срещу жестоката козметиканови [re: animalprograms]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано21.02.11 00:34



Е - върху теб ли да тестват?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Международна петиция срещу жестоката козметика [re: bira_more]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано23.02.11 20:06



Градски, ако подобна дилема съществуваше, тогава аз бих предпочел да ги тестват върху някой неграмотник от механотехникума.

Предполагаемо, всички тук (ползващи интернет) знаят за модерните продукти от категорията "cruelty-free". У нас такъв например е Oriflame.



Тема Re: Международна петиция срещу жестоката козметиканови [re: animalprograms]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано23.02.11 21:14



преди година бях намерила някакъв списък на компании, които не тестват върху животни, опитвам се да пазарувам в рамките на списъка - а той никак не е малък, значителен брой компании не тестват върху животни (друг е въпросът колко от спомагателните продукти, които ползват са cruelty-free) ... Знам, че Нивееа е в списъка и това до голяма степен ме удовлетворява, защото харесвам всичките им продукти. Други компании, за които се сещам са Ейвън и Алверде (това е марка на DM, всичките им продукти са еко и нетествани върху животни).
А относно тестването - наскоро прочетох, че вече се прави изкуствен епител, който се доближава максимално до този на човек и се тества върху него.
Тестването върху животни може би не е толкова неизбежно, а е жестоко и много болезнено за животинките. Аз бих направила компромис със себе си, ползвайки само продукти, които не са тествани на животни .. но за съжаление повечето хора не биха. Както прочетох в един форум - "какво ме интересува зайчето, по-важно ми е как ми седи крема на лицето"





Тема Re: Международна петиция срещу жестоката козметиканови [re: angel_sin]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано23.02.11 21:40



Гола вода сме отвсякъде. Но дълбоката причина за това са провинциализмът и дезинформираността ни. Може би махленските каки трябва да чуят кое-как от Гала, Ани Салич, Венета Райкова, Вили Сечкова и сие. И няма да си помръднат пръста върху клавиатурата, за да попаднат на снимките от експерименталните центрове.

Там върху очите на котетата биват поставяни компреси с прототипи на нови бои за коса, например. След дълги изтезания и след като биват осакатявани, хиляди котета биват просто убивани.

Редактирано от animalprograms на 23.02.11 21:41.



Тема Re: Международна петиция срещу жестоката козметиканови [re: animalprograms]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.02.11 02:27



Считам че ако нещо трябва да се тества е по добре да се тества на животни.
За козметиката честно казано съм абсолютно бос. Дори не знаех че козметиката се тества.
Ползвам само нивеа и то при напукани устни например. На времето ползвах и шампоани, ама нещо не си паснахме, а и не знам дали шампоана се води козметика.

Bеer? Mоre?





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.