Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:56 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Котешки цистит?нови  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано28.01.11 20:47



Моля ви, помагайте, до утре има много време, когато ветеринарят ни ще е на работа.
Котето ми (женско, кастрирано, около 2-3 годишно) пишка през 2 минути по една капка. Няма кръв. Много се притеснявам





Тема Re: Котешки цистит?нови [re: little_rabbit]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано28.01.11 21:13



Ами, ако става дума наистина за цистит, трябва да се направи посявка от урината и да се предприеме антибиотично лечение.






Тема Re: Котешки цистит?нови [re: PipilotaV.]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано28.01.11 23:11



цистит, камъни - все такива са първите симптоми. Наша Мая имаше камъни и ходеше да пишка по малко доста често, след ден-два и кръв пусна .. Изследваха урина за седименти и почнахме лечение с антибиотик и лечебна храна 2-3 месеца .. да чукна на дърво от тогава не е имало проблеми (близо 5 месеца).






Тема Re: Котешки цистит?нови [re: angel_sin]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано30.01.11 19:11



Вчера и днес доктора ни сложи инжекции и Маца вече е по-добре. Пак пишка честичко, но вече не са капки, а малко повече.

А как се взима урина на котка? Главата ми не го побира





Тема Re: Котешки цистит?нови [re: little_rabbit]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано31.01.11 12:05



е това зависи от навиците на котката .. моите не ползват котешка тоалетна, ходят до сифона в банята ... единственият проблем е да улучиш момента и да вземеш проба от правилната котка (в спринцовка) ... Или пък ако пишка в легенче също лесно се взема ... Ама с тия силикони и камъчета наистина няма начин.






Тема Re: Котешки цистит?нови [re: angel_sin]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано31.01.11 14:39



Мда, моята ходи в камъчета.
Днес беше на трета, последна инжекция и вече се брои за излекувана. Пишка си нормално



Няма нищо по-хубаво от здрава и мъркаща котка



Тема Re: Котешки цистит?нови [re: little_rabbit]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано31.01.11 15:16



айде честито, дано нямате повече такива проблеми ;)
А с какво се храните ? Сондирам мнение просто, защото аз от години давам уж висок клас суха храна, а пак ми направи камъни (само че освен сухата давам доста и консерви, паучове) ... Мисля си дали е от храната или просто е предразположена към това .. защото имам и мъжки на 10 години, ядат едно и също, а той никога не е имал здравословни проблеми (освен гъби по носа, ама това не го броя)






Тема Re: Котешки цистит? [re: angel_sin]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано31.01.11 15:54



Мерси!!!
Девойката е доста млада и от 7-8 месеца е у нас, а докато живееше навън, й давахме кучешка храна от консерва (такава имам - кучето я хапва с удоволствие). Като я взехме в къщи, се опитахме с котешка от консерва, но нещо не я хареса и продължихме с кучешката. Според ветеринарите ни няма проблем, стига да не даваме суха кучешка (такава у нас не влиза). А вода пие - виждала съм я



Твърди се, че женските нямат проблеми с пишкането от суха котешка храна, но знае ли се... По-скоро си мисля, че Маца е настинала, защото дупето стои вечно на алуминиевите поставки пред прозорците. И все гледа тия гадни птици, дето не искат да дойдат сами. Лятото много сладко мъркаше на врабчетата, които пееха на балкона. Знае, че не може да ги стигне, и им говори от долу



Тема Re: Котешки цистит?нови [re: little_rabbit]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано31.01.11 17:31



явно не е от храната .. така мисля е и при нас с тази разлика, че не е настинала, ами имаше камъчета.







Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.