Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моето бебче си замина два дни преди Новата годинанови  
Автор ИзBън3eмнoтo (from Magh Mor)
Публикувано01.01.11 14:31



Щеше да навърши 13 годинки през 2011-та.
И двамата знаехме, че ще се разделим преди краят на 2010-та. Бебо, когато разбра, че умира започна да ме гледа право в очите, и да мърка много силно. И аз хем се радвах, че е по- добре след инжекциите, хем знаех, чувствах, че нещо ще се случи в този момент. и както мъркаше и се гледахме в очите и аз се прощавах с него, той започна да диша очестено. молих се на Бог да не го мъчи толкова. Бягах след него в стаята, държах го при конвулсиите, не го изпусках, защото искаше да отиде под леглото в някой ъгъл и там да умре. Плака като човек..изведнъж само въздъхна и отвори широко очета и си отиде.. Сложих го до прозореца, към небето, за да може душата му миг по- скоро да отиде при Бог.

Много ми е мъчно, можех да му дам още малко живот, макар, че виждах, че е болен от меланхолия, че не може вече да излиза, че му се иска, а няма сили. Само стоеше до прозореца и гледаше тъжно другите котки навън. Чаках го да пожелае да отидем на разходка, но той само с е обръщаше и пак лягаше в легълцето си.

Искам да знам дали веднага е отишъл на небето, или душичката му продължава да витае около нещата му вкъщи.
Искам да се успокоя, че си е отишъл веднага. Искам да махна нещата му и да забравя. И да знам дали ми е простил, че го боля толкова много


Редактирано от ИзBън3eмнoтo на 01.01.11 14:32.



Тема Re: Моето бебче си замина два дни преди Новата годинанови [re: ИзBън3eмнoтo]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано01.01.11 19:55



Приемете моите искрени съболезнования!

Обективно и извън личната драма, 12-13 години продължителност на живота е считана от експертите като обичайна при котките. Следователно, животинчето е извървяло целия си жизнен път с Вас и това все пак е нещо положително.

Същевременно, сега може би е подходящото време да се оглеждате повече навън, нещо като да започнете отначало. Напоследък в София температурата по малките часове падаше до -14 градуса. И по стар български обичай, навън има достатъчно бивши домашни любимци, изпаднали в беда и подложени на риск от преждевременна смърт. Така преди четири години, на 29 декември, аз прибрах едно чудно създание, оставено да скита по улиците. През изтеклата година спасих още един, чийто стопанин все пак се появи.

Както се казва, Вие сте на ход през новата година и аз Ви желая успех!



Тема Re: Моето бебче си замина два дни преди Новата годнови [re: animalprograms]  
Автор ИзBън3eмнoтo (from Magh Mor)
Публикувано01.01.11 20:25



Благодара ти! Колкото и да ми е мъчно и това, че реших да нямам повече домашен любимец, аз се хващам, че се оглеждам по улицата именно за някой изпаднал в беда мъник.





Тема Re: Моето бебче си замина два дни преди Новата годинанови [re: ИзBън3eмнoтo]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано02.01.11 11:32



Може да случиш на мъник, но може и на израстнал "любимец." Мъниците сякаш често биват разселвани от стопаните на домашни - дворни котки. Сред израстналите може да има изгубени, вкл. непотърсени; или взети временно и впоследствие изоставени.



Тема Re: Моето бебче си замина два дни преди Новата година [re: animalprograms]  
Автор ИзBън3eмнoтo (from Magh Mor)
Публикувано02.01.11 12:29



дано..тук, в нашият град често се случва да изхвърлят малки котенца.



Тема Re: Моето бебче си замина два дни преди Новата годинанови [re: ИзBън3eмнoтo]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано02.01.11 18:23



Мъчно ми е да прочета това и ти съчувствам. Още повече, прекрасно знам за какво става дума: преди една година, на 20.11., в ръцете ми почина моята Хепи...

Мъката в един момент ще отмине и ще остане удовлетворението, че си дал на една, безпомощна без човека, животинка добър живот и обич. Така че..., надявам се, ще дойде и моментът, в който да си помислиш върху думите на animalprograms...


Редактирано от PipilotaV. на 02.01.11 18:23.



Тема Re: Моето бебче си замина два дни преди Новата годинанови [re: PipilotaV.]  
Автор ИзBън3eмнoтo (from Magh Mor)
Публикувано02.01.11 18:41



Благодаря ти. Благодаря и на двама ви, че се отзовахте.





Тема Re: Моето бебче си замина два дни преди Новата годинанови [re: ИзBън3eмнoтo]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.01.11 18:49



Много съжалявам за загубата ти и искрено ти съчувствам!


Ти си дал толкова много любов на животинчето си и то на теб, усеща се думите ти, изпълнени с толкова много обич и болка. Тази любов винаги ще ви свързва...Котките са кълба от енергия, усеща се винаги когато гушнеш една котка. Някой ден пак ще се намерите, макар и в друга обвивка и ще се познаете и пак ще бъдете щастливи заедно...

Моля те, не се самообвинявай за нищо и се опитай, колкото и да е трудно, да не изпитваш толкова силна болка, защото мъртвите я усещат и страдат повече. Мисли за котето си с любов, а не с болка и се моли това кълбо от енергия да попадне на хубаво място и да е добре.



Тема Re: Моето бебче си замина два дни преди Новата годинанови [re: Aмpитa]  
Автор ИзBън3eмнoтo (from Magh Mor)
Публикувано02.01.11 19:10



Ще се опитам. Благодаря :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.