Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кръв...нови  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано06.12.10 00:22



Хора, помагайте...Черната ми красавица има кръв в изпражненията...

Снощи и тази сутрин случайно я видях...

Иначе е много жизнена, тичат постоянно с малкото коте. Какво може да й е?

Отгоре на всичкото брат ми цял ден е държал и трите котки гладни докато мен ме е нямало при сварени дробчета на котлона. А тя трябва да се храни редовно и с хубава храна при това положение...

Не можах да я заведа на ветеринар днес и съм много притеснена какво може да й има...Моята приятелка лекарка предполага колит или хемороиди, тъй като котката е млада, но аз си мисля, че може да е всичко, дори и рак...



Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано06.12.10 10:20



Едва ли рак на тази възраст... Но трябва да се консултираш, колкото се може по- бързо, с добър ветеринар.






Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Luchezara ()
Публикувано10.12.10 20:36



И при нас се случи с голямата котка като спасихме едно малко коте. Да не би да е някаква бактерия от улицата. Но защо на малкото му няма нищо. Пиши като имаш резултат от лекар.






Тема Re: Кръв...нови [re: Luchezara]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано11.12.10 09:03



Какво ви каза на вас ветеринара? Спонтанно ли отшумя проблема или давахте на котката лекарства?

На няколко пъти още от мъничка съм забелязала, че когато се изхожда по голяма нужда на ануса й изкача нещо като розово израстъче, с цвета на ануса е (но само когато се е надувала много), после се прибира...Мисля си дали това не е хемороид, който сега да е прокървил...

Но е възможно и малкото коте да й е предало и паразити и бълхи...Веднъж го обезпаразитих, но то толкова пъти плю хапчето, че не знам въобще какво е поело

...Веднъж го изкъпах с шампоан против бълхи, но после брат ми му намери една бълхичка...

Тази седмица не успях да я заведа на лекар...Ставам рано, връщам се късно...Мисля да го направя през този уикенд, но се чудя при кого наблизо (до гарата), защото нямаме кола, а навън времето не е много за разходки...





Тема Re: Кръв...нови [re: Luchezara]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано11.12.10 09:32



Току що малкото коте се изходи и погледнах изпражненията му...Нямаше нито глисти, нито кръв.

Та затова започвам да си мисля, че май това си е проблем на Блеки и няма връзка с малката.



Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано18.12.10 08:56



Съмненията са за възпаление на аналните жлези...Четири дни й давахме антибиотик, който лекарят предписа. Снощи вече нямаше кръв в изпражненията, но ако лекарят е сложил точната диагноза, проблемите най-вероятно ще продължат и в бъдеще.





Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано22.12.10 00:15



Май ще се окаже доста сериозен проблем...

И голямата ни котка вече има кръв в изпражненията... Говорих с ветеринаря, който миналата година кастрира голямата ни котка (преди това предположенията бяха правени от друг ветеринар)...Доколкото разбрах той пък предполага, че може би са някакви едноклетъчни - изоспори, еймериоза... Явно малкото коте ги е имало и е заразило и нашите котки. В четвъртък трябва да занеса при него изпражнения от котките за изследвания...

След това в интернет четох за тези гадини и ми се изправи косата. Опасни са и за хората, а и котетата може да умрат. Но засега са доста жизнени, само това ме успокоява...



Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано22.12.10 15:31



Брей, проблемът се задълбочава или...



Не знам какво да кажа, освен дано по- бързо се постави точна диагноза, за да се започне лечение по същество. И, дай Боже, добър резултат.

Обаждай се и разказвай какво се случва междувременно.




Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано22.12.10 21:47



Пожелавам от сърце здравословните проблеми да се решат възможно най-бързо и всички - и хора, и мацинки, да сте живи и здрави през Новата 2011 г.!





Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.12.10 19:02



Благодаря за хубавите думи и за подкрепата на всички, които ми писаха!



В изпражненията на котките не са открити никакви паразити - глисти, тении и едноклетъчни...Лекарят ме увери, че при това положение няма никаква опасност за нас.

Сега остават съмнения за бактерии и за чревно възпаление. Но за съжаление празниците ще отложат с няколко дни следващото посещение при лекаря и лечението...Според него това няма да е фатално.

Весели празници на всички коткари!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.