Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 25.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Всички котки са принцове или принцеси  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано24.12.10 19:30



"Намерете ми такова място, че да мога да живея в планина, да имам цяла година собствени плодове и зеленчуци и да гледам бойни петли - тогава съм готов да се заселя в Охайо, ако се съгласят моите котки и Мери" - откъс от писмото на Хемингуей до редакцията на ню-йоркското списание "Пост"

Минало е не едно десетилетие, докато най-накрая е станало "не срамно да се съобщи" на почитателите на таланта на писателя, че "старика Хем" не само е обичал котките, но ги е развъждал и държал в огромно количество. През 1940г. Хемингуей купил мястото Финка Ла Вихия в Куба. Именно там през 1957г. живеели 57 котки.
Един път в Мадрид, разглеждайки книга , на една страница Хемингуей видял снимка с котки и веднага почнал да си спомня за своите: "Аз също имам котки. Ние сме им предоставили стая в "Кулата" ...Един котарак се казва Принц, друг два пъти Принц...Защото всички котки са принцове или принцеси".









Периода на живот в Куба с Хемингуей съжителствал най-любимия му котарак Бойз (на последната снимка) (със същото име е описан в романа "Острови по течението"). Известен е дарителя на малкото коте - приятел на писателя, кубинеца Григорио Фуентес. "Мен с Бойз сега ме свързва такова чувство, че никой от нас не би искал да надживее другия. Не знам, често ли се случва, човек и животно да се обичат с истинска любов. Сигурно това е много смешно. Но на мен не ми се струва така."



Тема Re: Всички котки са принцове или принцесинови [re: Людмил Ц]  
Автор megaloman (ама голям)
Публикувано11.01.11 01:47



Да... Великите не се срамуват да признаят любовта си към любими животни. Аз също непрекъснато афиширам любовта си към моя котарак, без да ми пука. Хората ме гледат с насмешка и се побутват, дреме ми!



Тема Re: Всички котки са принцове или принцесинови [re: megaloman]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано11.01.11 09:45



Ти ако чуеш вкъщи как се обръщаме към нашите котараци...

Най-честото обръщение е "О Боже", но си имат и благороднически титли - Гелето е "Ваша светлост" /защото е със светла козина/ , а към другия обръщението е малко по-дълго - "Ваше благородие, сър Джеси". А по колко пъти на ден им повтаряме, че ги обичаме... брой и чет нямат.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.