Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 06.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как да разкарам котките от входа на блока.нови  
Автор bst (~!~)
Публикувано11.12.10 10:03



В блок със 70 апартамента се завъдиха 1-2 котки, които родиха 3-4 пъти и сега има към 10 малки и големи. Разбира се това стана, защото някои от тъпите ми съседи ги хранят. Сега мирише на котешка пикня а дъщеря ми на 3 год. я е страх да мине покрай тях. Мислих си да ги изтровя, но тогава риска от зараза става по-голям а и не съм привърженик на убийствата. Та въпроса ми е как да ги разкарам тия котки от блока. Ако някой се навива срещу заплащане да ги събере и извози някъде на поне 5 км. от блока, да ми остави скайп, ще го потърся. Става въпрос за Пловдив.



Тема Re: Как да разкарам котките от входа на блока.нови [re: bst]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано11.12.10 10:13



Другото разбирам, само не разбирам по каква причина дъщеричката трябва да се страхува от котки. Нали не става дума за по- големи представители на семейство Котки? Егати...




Тема Re: Как да разкарам котките от входа на блока.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано11.12.10 10:27



Как няма да се страхува като от родителите й се внушава страх и омраза към животинчетата...

Обикновено децата обожават животни и много им се радват...



Тема Re: Как да разкарам котките от входа на блока.нови [re: bst]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано11.12.10 10:35



Те в самия вход ли са или извън него? Ако живеят във входа наистина имаш право да негодуваш, но ако са навън, не разбирам какъв е проблемът ти. Котки има навсякъде, те също имат право на място под слънцето...

Можеш да обясниш на детето си, че няма от какво да се страхува и че котките са много добри и гальовни същества и че ако тя е добра с тях и те ще й отвърнат със същото...Този страх вреди най-вече на нея...Опитай се да й помогнеш да преодолее този страх, а не да премахваш котките...Премахни причината - страхът, който днес може да е от котки, но утре ще е от нещо съвсем друго...



Тема Re: Как да разкарам котките от входа на блока.нови [re: Aмpитa]  
Автор bst (~!~)
Публикувано11.12.10 16:19



Разбира се че са вътре в блока, живеят си в избите, на стълбищните площадки, само в асансьора още не са се качили. Ако бяха извън блока, нямаше въобще да им обърна внимание, да си живеят, нито ги мраза нито ги обичам. Вътре са, ровят в кашоните в който изхвърляме тоновете рекламни листовки които пускат в пощите всеки ден и всичко става невероятна мръсотия. Като влезна във входа и мирише отвратително на котки.
Колкото до дъщеря ми, никой нищо не и внушава, тя по скоро ги харесва, но ако някое коте я приближи, ще му откъсна главата собственоръчно. Тези животни никога не са обезпаразитявани, нито някой се грижи за тях, само им хвърлят храна. Знам какми зарази могат да носят и това една от причините че трябва да бъдат махнати от блока.
Жилищния блок не е място за развъждане на животни, особено пък в общите части. Ако някой харесва котки, да си ги гледа в къщи и то така, че да не пречи на останалите хора.



Тема Re: Как да разкарам котките от входа на блока.нови [re: bst]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано11.12.10 21:26



Я кажи, щом знаеш, какви са тези смъртно опасни зарази дето носят бедните животинки? Че аз нещо не се сещам. И как мислиш, че ще се чувства любимата ти дъщеря, ако пред нея изпълниш заканата си? Разбира се, че сте му отървали края, там във вашия блок, но причината не е в котките - във вас е. Вие се мразите помежду си, не си говорите и е абсолютно невъзможно да се съберете и предприемете нещо смислено заедно. Сигурен съм, че мазетата ви и без наличие на котки вонят отвратително и са пълни с какви ли не боклуци. Ако все пак това ще подейства успокоително - навсякъде е така. Ако бяхте поне малко по съседски конструктивни, можехте да си решите "проблема" с котките много просто. Щяхте да съберете малко парички, да обезпаразитите котките, поетапно да ги кастрирате, да си почистите мазите и да им направите чистичко местенце, където доволно да си живеят (за радост на децата).



Тема Re: Как да разкарам котките от входа на блока.нови [re: bst]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано12.12.10 09:26



Людмил ти го е казал много точно, съберете се на събрание и решете заедно този проблем. Поговорете ЧОВЕШКИ! Защо външната ви врата примерно не се заключва? Котките не могат да я отворят сами...

Малко ми е трудно да повярвам, че на някой му харесва котките да се изхождат във входа, колкото и да обича тези животинки, ако такъв е случаят де...

По-скоро предполагам, че сте се разделили на два враждуващи лагера - котколюбители и коткомразещи и май си правите напук...И аз лично бих скочила срещу някой ако видя, че е агресивен спрямо котките, та дори и да не ми харесва да ми мирише на котешка п-ня...

А относно дъщеричката ти, достатъчно е да е чула какво говориш на някой друг за котките или да е видяла реакциите ти спрямо тях или дори усетила отношението ти ...Децата усещат всичко и са като попивателни гъби.



Тема Re: Как да разкарам котките от входа на блока.нови [re: Людмил Ц]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано12.12.10 09:27



Много добре казано!





Тема Re: Как да разкарам котките от входа на блока.нови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано12.12.10 14:04



Ами, затова им се чудя на акъла на такива родители... Виждала съм родители, които дърпат децата си като се разминават с моя почти 16- годишен болончо, който винаги е на повод и никога не е правил впечатление на агресивен към каквато и да е земна твар, и направо ми е на устата, ако и да си е тяхна работа, да им тегля една майна, защото изглежда тъпо и демонстративно.






Тема Re: Как да разкарам котките от входа на блока.нови [re: bst]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано12.12.10 14:07



А да си чувал (-а), че дори и в нашата разкапана държава вече законът не е на страната на тези, на които им е кефнало да "откъснат" главата на каквото си решат. Ай сиктир! Понеже е адски трудно да се усетите, че като не искате котки в мазетата, трябва просто да обезопасите всички възможни прозорци за целта и котките няма да има как да влизат.




Редактирано от PipilotaV. на 12.12.10 14:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.