Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 25.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Новото ни чавенови  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано17.10.10 20:32



еми .... стана време да се похваля, макар че хич не е за хвалене ... имаме си 3 броя котки вече

мислех да го давам за осиновяване, но толкова много се привързахме към него, че вече е немислимо да го дадем ...
Намерих го на 4-ти септември, беше на не повече от 10 дни, все още непрогледнал ... момче ;) В началото никак не беше лесно - хранене през 3 часа (включително и нощем), масажиране, тупкане да си свърши работите, топлене на бутилки .... Вземала съм го в работата, когато мъж ми не можеше да е вкъщи, съобразявахме всичките си ангажименти с него, водихме го и до Габрово, защото не ни се оставяше сам с другите котки .... Сега вече е голямо момче, кръстихме го Джони :) знае си името, разбира всичко и ни възприема като родители (просто е невероятно какво отношение има към нас, не мога да го опиша). С мъжкия ми котак се разбират добре дотолкова, доколкото спазват дистанция от поне метър С женската е по-сложно ... в началото никак не го харесваше и го биеше, но от няколко дни е разгонена и само се вре в него, ближе го и спи с него .... Скоро ще я кастрирам, защото покрай него изкара най-тежкото си разгонване до момента....

И така, ето го и него :) много е глезен и лигав, дано остане такъв и като порастне:

тук е в деня, в който го прибрах, 205 грама тежеше:




вече е 980 грама мъж:



и е голям звяр:








Тема Въхнови [re: angel_sin]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.10.10 22:57



Направо ще отгризе нечия ръка



Bеer? Mоre?



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано18.10.10 00:30



Леле, какво сладурче... Напълни ми душата...Да сте живи и здрави... Нацелувай го от мен!





Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано18.10.10 11:19



Чудесно котараче

! И нямаш представа колко добре те разбирам по отношение на ситуацията прибрано котенце с тенденция за намиране на осиновители, след което- обогатяване на домашните любимци с още един брой!
Да е жив и здрав Джони, и все такъв игрив хубавец!




Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано18.10.10 12:18



Страхотен рижко

Имате си едно малко слънчице у дома. Да е жив и здрав и много да ви слуша. Целувки на всичките ви писанки от нас.



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано18.10.10 13:16



мръвчо

много е сладък

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано18.10.10 14:10



абе чудя се ... дали няма да стане много едър ? Краката са му доста дълги, не като на малките котенца топчести .... Все ми се струва, че за възрастта си е доста голям ... а и яде ужасно много. Опитвам се да наложа някакъв режим, но е трудно, той си иска и много нахално крещи ... и като почне да мечи и Мая се включва в хора, Нанката и той от време на време приглася ... и почвам да се чудя дали не са ни много

обаче пък е страшен кеф като спи при нас и мърка ... ляга под завивките между нас и след малко Мая се намърдва и тя ... Ето сега се качи на масата и пак реве за ядене .. преди 3 часа яде, не е бебе вече ....

А между другото все още не иска да пие вода сам ... давам му с биберона, но сам да лочи изобщо не иска. Вярно, че яде предимно мека храна, но все пак ... и вода трябва .. не знам как да го накарам.

Редактирано от angel_sin на 18.10.10 14:13.



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано18.10.10 14:21



Рижите котки, когато растат са по-едри от другите. После, когато станат на годинка се изравняват по размер с останалите. Гледали сме 3 рижи котета, всички на 6 месеца изглеждаха като едногодишни. И задните им крака са по-дълги от тези на другите котки, но затова пък скачат страхотно.

Такава им е породата, не го ограничавай в нищо. То си усеща най-добре, все пак сега расте и трябва да го направи добре.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: Luchezara]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано18.10.10 14:41



е, не го ограничавам, само се опитвам, хахахах



иначе ми се струва, че не е риж, а бежов ... като беше бебе мислех, че ще е риж (като на Муцка котака), но козинката му стана по-бледа и сега изглежда все едно е прашен А очите са му жълти ;)))






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано18.10.10 16:59



Моят котарак е точно бежов, светъл. Вероятно характерна черта от характера на рижковците и бежковците

е, че са лакоми и пределно настойчиви, когато искат да ядат, защото и моят ми се мота между и пред краката и мяука пределно упорито, когато е гладен. А той е гладен определено по- често от другата ми котка.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.