Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Благотворителен календар "Осинови ме" - 2011нови  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.12.10 16:12






Календарът е стенен, с размер 32 х 47 см, състои се от 12 листа и две корици.
Тази година моделите в него все още търсят своя дом. Нещо повече, подбрани са трудни за осиновяване животни, които са с недъг, заболяване или са се задържали дълго при попечители, с надежда да им се даде по-добър шанс.
На корицата са представени още 31 животни, които търсят своите осиновители.

Всички средства от продажбата на календара (след покриване на разходите за печат) ще бъдат използвани за животни в беда от раздел "Без дом" или животни в приюти. Всеки, сдобил се с календар, ще може сам да определи за какво точно да отидат неговите пари.
С вашата помощ миналата година успяхме да съберем над 8000 лв., благодарение на които десетки животни от форума и техните попечители получиха помощ за лечение, пътуване, подготовка за осиновяване.

Така, вземайки нашия календар, вие ще помогнете на животните в беда по няколко начина.

Календарът в момента е в печатницата и се очаква да бъде готов до 1 седмица.
Цената му ще бъде като миналата година - 10 лв.
Заявки можете да давате тук /тоест в темата в дог.бг/, директно в темата, да ми изпращате на мейл altravista.bg@gmail.com, скайп altravista или на ЛС (но често се препълват). Не забравяйте да изберете за кого са предназанчени приходите от вашата покупка.
Плащане може да направите по начините, описани в Темата за банковата сметка на форума.
Разпространяването ще става подобно на миналата година, точните места и хора, от които ще можете да си вземете, ще бъдат описани тук допълнително.

повече инфо тук -



Тема Re: Благотворителен календар "Осинови ме" - 2011 [re: denii]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано13.12.10 15:47



В цивилизованите общества е възпитана културата да бъдат подпомагани активистите, работещи за развитието на хуманното общество. Например, такъв активист е Ингрид Нюкирк. Тя е учредител и лице на PETA (ПЕТА). Благодарение на ПЕТА вече много хора по света считат носенето на кожи за варварство; много хора избират продукти, нетествани върху животни; благодарение на ПЕТА властите напоследък затвориха голям изследователски център, извършващ нелегални експерименти с животни.

Кои са "лицата" в dog.bg? dog.bg, petroff, bushkata, mil_, d-r Bobadova, Дури, agalina и др.

Какво можем да научим от тези псевдоактивисти? Нищо. Поне един сред тях предлагал ли е досега на институциите нещо смислено, от което би последвала трайно подобрение в трагичното положение на животните у нас? Не. Изказвал ли е някой от тях някога становище по поне един ключов въпрос като например колко хиляди животни потъват годишно в столичните приюти? Не. Вместо това, тарторите на злополучния форум предоставиха на agalina и още дузина анонимни профани да злословят наволя срещу ПЕТА и Нюкирк.

И каква промяна ще можем да очакваме след събирането на сегашните 8000 лева? Само това, че догодина същите псевдозащитници на животните вероятно ще събират 10,000 лв., по-догодина - 12,000 и т. н. Въпрос на инфлация, би казал някой тарикат.

P.S. denii, парите за заплати на т. нар. модератори идват от общия кюп на тази група.

Редактирано от animalprograms на 13.12.10 15:49.



Тема Re: Благотворителен календар "Осинови ме" - 2011нови [re: animalprograms]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.12.10 01:20



Можеш да си сигурен че макар и да съм модератор тук, не взимам никакви пари, за модериране из форумите.
Е предполагам имаш предвид модератори на други форуми.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Благотворителен календар "Осинови ме" - 2011нови [re: bira_more]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано17.12.10 15:29



Разбира се, че не слагам всички форуми и техните модератори в една категория. И имам впечатления, че модераторите от dir.bg работят работа.

Но след една година тук отново се наложи да напомням, че тарторите на dog.bg са превърнали своя форум в пишман-фондация, използваща емоциите на аудиторията.



Тема Re: Благотворителен календар "Осинови ме" - 2011нови [re: animalprograms]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано17.12.10 16:30



Коткар(к)ите в тези форуми обменят интересна информация и си помагат взаимно. Но според моя колежка, регистрирана там, някои от участниците използват добрината и милостивите сърца на съфорумците за своя изгода ("помогнете с трохички на нещастното коте А", "изпратете парички за престоя на болното маце Б в клиника", "дайте финансово рамо за пътуването в чужбина на писанчето В" и т.н.). Дали помощта, изразяваща се във финикийски знаци, действително се използва за целите, обявени в постовете?



Тема Re: Благотворителен календар "Осинови ме" - 2011нови [re: ZoVe]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано17.12.10 17:06



Както се казва, "кой да ти каже, и смееш ли да питаш." И това е единият основателен въпрос.

Другият въпрос е докога София ще вярва на сълзите и напъните около някакво организирано спасяване на жертвите? У нас много любители на котки и кучета бяха заблудени, че това е някакъв подход в защитата на животните. Но ангажирането с този "приоритет" не променя статуквото. Година след година, ние продължаваме да се сблъскваме с нови трагедии и нови жертви.



Тема Re: Благотворителен календар "Осинови ме" - 2011нови [re: animalprograms]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано18.12.10 22:46



Потресаващо! Бай Емиле този път надмина дори и себе си.
Модераторите на Дог.бг не вземат заплата. Имам честта да познавам лично някои от тях: d-r Bobadova, Дури, Vagabogo, fantik, Alekjan_Jona. Специално попитах един от тях преди час и мога да кажа твърдо не вземат хонорари,дори на собственика основният му доход идва от друг вид трудова дейност.
Срамно е да се говори така за един от най-благородните представители на ветеринарномедицинската професия д-р Бобадова. Нейната касичка за помощ на бездомните животни е мястото, където много хора - познати, пациенти могат да оставят на сигурно място пари, които ще стигнат до страдащите животинки. Да не говорим за bushkata, mil_ и още много други знайни и незнайни добри хора, които РАБОТЯТ, а не приказват за любовта къ,м животните.
Нека ти кажа защо аз не одобрявам ПЕТА:
1. Носенето на кожи е неизбежно в някои климатични пояси, има съвременни материи, но са скъпи за живеещите. Разточителство да! на природни ресурси, но чак пък варварство? Има животински видове спасени от тези "варварски" ферми за производство на кожи. Аз лично не нося, не ми харесват, одобрявам съвременните нетъкани текстили.
2. Продукти, нетествани върху животни? А върху какво предлагаш да се тестват лекарствата? Върху хора? Не е възможно поради безсмисленост да се тестват върху растения. И животът на хората ми се струва по-ценен от този на опитните животни.
3. Какво са направили за НАШИТЕ! животни в беда прословутите ти ПЕТА и Нюкирк? Защото оплютите от тебе хора отделят от своите лични средства, време, сили, интелект и споделят живота си със част от бивши бездомници.
3. Защо не одобрявам подобни организации? -
3.1 "културата да бъдат подпомагани активистите" финансово например. Също както сектантите, които искат от последователите пари, ако може повече и сега, веднага, за да подпомогнем фантасмагориите на разни психопати.
3.2 Съчиняване на най-изумителни идиотщини. Например сега ПЕТА смята морските обитатели за " морски котенца" Лично го прочетох в официалния им сайт преди малко. Целта на подобни изумителни изявления е ПР както винаги, няма лоша реклама, по този абсурден начин за тях ще научат и много нови хора, измежду тях сигурно ще има и склонни да се разделят с част от своите пари в тяхна полза.
Ако можеш ме обори, кажи ми например откъде идват доходите на г-жа Ингрид Нюкирк, защо трябва да предпочета нея пред някои други, които искат да се облагодетелстват на моя сметка. Например SETI, които търсят извънземни цивилизации или Обществото на почитателите на Висарион в Сибир? Техните цели също в известна степен са с благородно звучене, също имат безсмисленонастойчиви призиви, предлагат ми някакъв вид лично усъвършенстване, ако се присъединя към тях и най-вече има дам пари

МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html



Тема Re: Благотворителен календар "Осинови ме" - 2011нови [re: papyy]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано18.12.10 23:23



Факт е, че д-р Бобадова е прекрасен специалист и, което е по-важно, истински Човек. Предполагам, че и другите модератори са свястни. Свястни са и поне 90% от участниците в споменатите форуми.





Тема Re: Благотворителен календар "Осинови ме" - 2011нови [re: papyy]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано19.12.10 00:44



За съжаление, в живота има много симпатични (свестни) хора, които дори не търсят изхода на тунела...

папи толкова ли не се досеща как бобадова има възможност да съчетава набирането на дарения с възмездната професионална дейност и безвъзмездното модераторствуване?

Колкото до "другите дейности" на собствениците - администратори, нека не забравяме, че лицето Петров работи по съвместтителство в параобщинска фондация. Получава се нещо като "подпомагаш Петров - подпомагаш Екоравновесие."

Колкото до ПЕТА и Нюкирк, виждам как произволно биват смесвани понятия като "тестове" с "нелегални тестове." В крайна сметка, у всекиго може да намерим недостатъци, но навън слагат на кантара и заслугите.

Редактирано от animalprograms на 19.12.10 00:58.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.