Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 21.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кръв...  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано06.12.10 00:22



Хора, помагайте...Черната ми красавица има кръв в изпражненията...

Снощи и тази сутрин случайно я видях...

Иначе е много жизнена, тичат постоянно с малкото коте. Какво може да й е?

Отгоре на всичкото брат ми цял ден е държал и трите котки гладни докато мен ме е нямало при сварени дробчета на котлона. А тя трябва да се храни редовно и с хубава храна при това положение...

Не можах да я заведа на ветеринар днес и съм много притеснена какво може да й има...Моята приятелка лекарка предполага колит или хемороиди, тъй като котката е млада, но аз си мисля, че може да е всичко, дори и рак...



Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано06.12.10 10:20



Едва ли рак на тази възраст... Но трябва да се консултираш, колкото се може по- бързо, с добър ветеринар.






Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Luchezara ()
Публикувано10.12.10 20:36



И при нас се случи с голямата котка като спасихме едно малко коте. Да не би да е някаква бактерия от улицата. Но защо на малкото му няма нищо. Пиши като имаш резултат от лекар.






Тема Re: Кръв...нови [re: Luchezara]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано11.12.10 09:03



Какво ви каза на вас ветеринара? Спонтанно ли отшумя проблема или давахте на котката лекарства?

На няколко пъти още от мъничка съм забелязала, че когато се изхожда по голяма нужда на ануса й изкача нещо като розово израстъче, с цвета на ануса е (но само когато се е надувала много), после се прибира...Мисля си дали това не е хемороид, който сега да е прокървил...

Но е възможно и малкото коте да й е предало и паразити и бълхи...Веднъж го обезпаразитих, но то толкова пъти плю хапчето, че не знам въобще какво е поело

...Веднъж го изкъпах с шампоан против бълхи, но после брат ми му намери една бълхичка...

Тази седмица не успях да я заведа на лекар...Ставам рано, връщам се късно...Мисля да го направя през този уикенд, но се чудя при кого наблизо (до гарата), защото нямаме кола, а навън времето не е много за разходки...





Тема Re: Кръв...нови [re: Luchezara]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано11.12.10 09:32



Току що малкото коте се изходи и погледнах изпражненията му...Нямаше нито глисти, нито кръв.

Та затова започвам да си мисля, че май това си е проблем на Блеки и няма връзка с малката.



Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано18.12.10 08:56



Съмненията са за възпаление на аналните жлези...Четири дни й давахме антибиотик, който лекарят предписа. Снощи вече нямаше кръв в изпражненията, но ако лекарят е сложил точната диагноза, проблемите най-вероятно ще продължат и в бъдеще.





Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано22.12.10 00:15



Май ще се окаже доста сериозен проблем...

И голямата ни котка вече има кръв в изпражненията... Говорих с ветеринаря, който миналата година кастрира голямата ни котка (преди това предположенията бяха правени от друг ветеринар)...Доколкото разбрах той пък предполага, че може би са някакви едноклетъчни - изоспори, еймериоза... Явно малкото коте ги е имало и е заразило и нашите котки. В четвъртък трябва да занеса при него изпражнения от котките за изследвания...

След това в интернет четох за тези гадини и ми се изправи косата. Опасни са и за хората, а и котетата може да умрат. Но засега са доста жизнени, само това ме успокоява...



Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано22.12.10 15:31



Брей, проблемът се задълбочава или...



Не знам какво да кажа, освен дано по- бързо се постави точна диагноза, за да се започне лечение по същество. И, дай Боже, добър резултат.

Обаждай се и разказвай какво се случва междувременно.




Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано22.12.10 21:47



Пожелавам от сърце здравословните проблеми да се решат възможно най-бързо и всички - и хора, и мацинки, да сте живи и здрави през Новата 2011 г.!





Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.12.10 19:02



Благодаря за хубавите думи и за подкрепата на всички, които ми писаха!



В изпражненията на котките не са открити никакви паразити - глисти, тении и едноклетъчни...Лекарят ме увери, че при това положение няма никаква опасност за нас.

Сега остават съмнения за бактерии и за чревно възпаление. Но за съжаление празниците ще отложат с няколко дни следващото посещение при лекаря и лечението...Според него това няма да е фатално.

Весели празници на всички коткари!



Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано28.12.10 23:34



Ветеринарът предписа някакъв антибиотик за трите котки, плюс някакво лекарство, което да поемат след това пет дни. През това време ще пият и витамини.

Отделихме ги в три отделни помещения, дезинфекцирахме всичко, което беше възможно с белина, а тоалетните им със спирт...

На черната котка й би мускулно някакво противовъзпалително лекарство. За съжаление успяхме да заведем само с нея. Нямаше друг начин, с градски транспорт е така...



Заръча ни също да бъдат на специална диета от пиле с ориз. Решихме да варим в отделни тенджери пилето и ориза, а след това да ги пасираме и смесваме.

Засега остава съмнението, че бактерия е причина за това възпаление. На черната котка това й е втори антибиотик, но въпреки това преди малко пак имаше кръв в изпражненията... Страх ме е да не я натровя с тези антибиотици, но в момента просто не виждам друг изход...



Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано29.12.10 10:49



Горката ти!
Ще се оправят нещата...


Съжалявам,че не мога да дам никакъв практичен съвет, но ви стискам палци!
Дано новата година ви донесе спокойствие,здраве и само хубави емоции!

От бърсане на прах, спомен не остава!

Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано29.12.10 13:37



Много се надявам да пристъпите прага на Новата година по- малко болни!






Тема Re: Кръв...нови [re: ДPaka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано31.12.10 08:20



Благодаря за пожеланията! Да ти се връщат стократно!



Но засега нещата не вървят на добре. Всички котки получиха разстройство още след първата доза антибиотик...А сега голямата чернобяла котка е много зле...Като се върнах снощи лежеше свита в ъгъла под леглото и изглеждаше адски омърлушена, не беше яла цял ден. Опитах се да й дам насила вода със спринцовка, а от устата й започна да излиза пяна от лекарството, което й бяхме дали още сутринта. Тогава беше голяма борба с двете големи котки да им дадем от хапчето. Брат ми ги държеше, докато аз се опитвах да им слагам хапчето навътре в устата...Не можах да го завра в гърлото на чернобялата, тя го плю и й течеше страшно много пяна от устата. Черната пък ми нахапа ръцете до кръв докато й го дам...

Тази сутрин чернобялата продължава да не иска да яде и да пие вода. Снощи ветеринарът каза да я оставя, да не я насилвам да пие вода. Каза днес да пробвам да й дам лекарството с нещо вкусно, но тя като не иска да яде, не знам какво да правя. Страх ме е да не се обезводни и да умре...

Междудругото лекарството се казва
Даваме на голяма котка веднъж дневно по една четвърт хапче, а на малкото по една осма...



Тема Re: Кръв...нови [re: PipilotaV.]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано31.12.10 09:06



Благодаря!



Явно няма да стане както ветеринарят ме посъветва да им давам хапчето в нещо вкусно. Преди малко опитах с черната котка да й сложа хапчето в пилешко месо. В момента, в който усети вкуса на лекарството устата й се разпени и отказа да яде месото.

Много ги измъчих тези животинки. Но лошото е, че въобще не съм убедена, че сме на прав път с това лечение и въобще не съм убедена точно какво им е...

В неделя едно момиче ще идва на оглед за малкото коте. Свърза ни една колежка...Знае какво ни е дереджето, аз й разказах всичко и се опасявам, че вероятно това ще я откаже да вземе котето. Иначе много го хареса на снимка, а и си търси точно такова добро и гальовно животинче като него.

Редактирано от Aмpитa на 31.12.10 09:10.



Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано31.12.10 20:45



Виж имаш ли из жилището си някакви растения, които маците да дъвчат. Наскоро ми подариха някаква скапана палма (да ме прости приятелката ми) която много прилича на трева, обаче се оказа че листата й имат по ръбовете си зъбчета и режат като нож. Естествено маците започнаха да я дъвчат, разповръщаха се и проакаха кръв.
С люти проклятиа на уста я качих на майну свою и всичко се оправи за 2-3 дена, без никакви вет-ове и лекарства.
Виж също дали нямат достъп до някаква битова химия за пиене или дъвчене.
Освен това, ако стомахчетата им са раздразнени от дъвчене на нещо гадно, антибиотиците изобщо не им помагат. Защо не им правите инжекционни?
Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Редактирано от Rapidfire на 31.12.10 22:06.



Тема Re: Кръв...нови [re: Rapidfire]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.01.11 10:05



Не, нищо не дъвчат. Преди време обичаха да пишкат в трилистниците, но не са яли от тях...Взех им специална тревичка за ядене, но само чернобялата проявява интерес към нея...

За съжаление не мога да поставям инжекции, а три котки да ги разнасям всеки ден до ветеринаря с градски транспорт просто не е възможно...

Днес сутринта пак беше голяма борба да им дадем хапчетата...Черната котка и малката се разпениха и ги изплюха, като през това време успяха да ме нахапят зверски до кръв.

Опитах се да им ги дам втори път, пак същото...
Сега не знам, две дози ли съм им дала или нито една?

П.П. Междудругото чернобялата, която беше зле, се пооправи...Пак не иска да яде много (по едно, две миниатюрни парченца пиле на ден), но поне пие вода и става отвреме навреме да се поразтъпче...А и няма болния вид, който имаше онази вечер.



Тема Ч.Н.Г.нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.01.11 10:08



Честита Нова Година на всички коткари!

Да сте живи и здрави вие и прекрасните ви животинки! Благодаря ви за подкрепата!



Тема Re: Ч.Н.Г.нови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано01.01.11 12:04



Честита Нова година!


На всички желая здраве, щастие, интересна и обичана работа и приключения с хубав финал!
Амрита, котаните Ви преглеждани ли са в клиника "Добро хрумване"? Ветовете там са много добри специалисти. Дано животинките се оправят в най-скоро време!



Тема Re: Ч.Н.Г.нови [re: Aмpитa]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано01.01.11 23:36



ЧНГ! Радвам се че са по-добре


Е на мене ми е много лесно като мога да си ги боцкам
Винаги избирам този вариант, защото е много по-бърз и че макар после цял ден ме гледат обидено, пените ги пропускаме
Да се надяваме, че всичко ще си им мине
Между другото боцкането не е много трудно и можеше да се научиш. само дето като веднъж ги боднеш след това гадините знаят какво ги чака само при вида на спринцовката и някак успяват да докарат кожата си с плътността на тенекия.
Хайде наздраве, весела и безаварийна!

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Ч.Н.Г.нови [re: Rapidfire]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано04.01.11 19:11



И аз много искам да се науча да слагам инжекции на котки, но трябва да ме научи някой...



Засега не съм виждала кръв в изпражненията, но и нямам възможност да ги следя всеки път. Много се надявам, че са добре. Гледам да внимавам с храната... Като успея да им проверя отпадните продукти няколко пъти пак ще пиша.

Както писах в другата тема, малкото коте ще го вземат в четвъртък. Много се надявам да е здраво. То все пак нямаше кръв в изпражненията, не откриха и паразити в изследването, пи профалактично всички лекарства на големите котки. Така и не разбрах то ли им пренесе някаква бактерия или идването му случайно съвпадна с техните проблеми.



Тема Re: Кръв...нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано09.02.11 07:27



Хора, отдавна не съм писала в темата, защото котетата са добре, изпражненията им са съвсем нормални и не съм имала повод за безпокойство.



Ще си позволя и да спомена името на доктора, който им помогна с адекватни изследвания и лечение, което определено даде резултат - д-р Драгоманов. За разлика от много други не е дерач и има невероятно човешко отношение. Мисля, че намерих точния лекар, на който имам безрезервно доверие (поне засега). Само че е толкова далеч и всеки път трябва да разкарваме животинките до края на света...



Тема Re:нови [re: Aмpитa]  
Автор Luchezara ()
Публикувано10.02.11 18:29



Къде е кабинета му? Ако искаш отговори на бележки.








Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано12.02.11 01:11



В Мусагеница. Ще ти оставя телефон на бележки.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.