Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 11.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Сухата храна...нови  
Автор mynx (непознат )
Публикувано02.11.10 22:13



Знам 4е за вси4ки е най-удобно да хранят любимеца си със суха храна, но ако аз знаех до какво ще доведе това удобство никога нямаше да я ползвам. Котката ми е със разбит стомах благодарение на нея. Лошото е 4е е толкова капризна, 4е няма оттърване от нея. Беше се разболяла много зле, повръщаше дори ако изяде една гранулка. Трябваше да стои 3 дена гладна и на инжекции и системи, беше ужасно. След това една седмица я храних насила със спринцофка в на4алото единствено с бебешки пюрета, каши, а и те не вси4ки стават за котки, прясно или кисело мляко можеше 4ак след още 10 дни, просто беше един ужасен и дълъг кошмар за нас и за котето най-ве4е. Тя ме гледаше с такова о4акване да и дам от любимата й храна, следваше ме постоянно и постоянно беше гладна. След като можа да запо4не да яде кисело мляко, варено месо, се опитах да я оставя сама да си яде, но не... капризна котка инат, близва и хапва но в такива минимални коли4ества, 4е ако я бях оставила така просто щеше от глад да си умре или пък най-малко да се разболее от нещо. Тогава преминахме пак на сухата храна, захраних я с по няколко гранулки на всеки половин 4ас, така след няколко дни пак се върна изцяло на суха храна но ве4е само и единствено за храна за стомашни проблеми. Сега оба4е се преместихме по работа временно извън БГ и докато не й намеря вет, няма откъде да й купя от нейната храна, дадох й няколко вида на хилс, рк, еукануба, йамс, но вси4ко ми отказа, освен рк. явно от еднообразието е забравила, 4е има и други храни. РК която й бях взела беше за козина и кожа, избрах нея, заради сезона, 10 дни беше добре, но след това пак запо4на да повръща. Веднага я сменихме с бейбикет (за котенца до 1 месец), а сега й купих и сензитив, за 4увствителен стомах, но още не съм я пробвала. Сега е ве4е седмица на бейбикет храната и не е повръщала. Надявам се съвсем скоро да й набавя нейната храна, защото пък ме е страх и да не напълнее от тази за бебетата, понеже е драсти4но по-мазна и калори4на, отколкото за възрастно животно (тя е на 4,5 г).
Пиша ви вси4ко това, за да си имате едно на ум за сухата храна, ако аз можех да върна времето назад, никога не бих я нау4ила на това. А и знаете, 4е котките могат да бъдат доста инати, ще умрат от глад, но няма да ядат, това което не им се яде. Доктора ми каза, 4е или от сухата храна е така, или от косми, но второто е абсурд, тя косми не е повръщала, а й я къпим доста 4есто, за да ръси косми, пък и тя не е от котките, които оби4ат много много да се ближат, така 4е единствено остава - от сухата храна - замислете се ако не са привикнали котките ви съвсем, дали да не изберете друг на4ин на хранене.
пс. между другото, никога не сме й давали евтини храни, винаги от супер премиум марките и винаги в оригинални, затворени опаковки. Така 4е и най-добрите храни могат да доведат до проблеми със стомаха





Тема Re: Сухата храна... [re: mynx]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано03.11.10 07:45



естествено, че могат ... и това, че една котка на 20 други (примерно) има проблеми съвсем не означава, че храната е проблем. Не бих правила такива генерални заключения от един пример, около мен има 6 котки на различна възраст (от 2 месеца до 10 години), всички са хранени предимно със суха храна и нито една от тях няма проблеми със стомаха.
И след като не и понася, защо продължавате да и давате такава ? Наистина са инати котките, и аз имам една много капризна, но като се подържи гладна повече време почва да яде каквото има. Давайте и варено месо и риба, поне 50/50 от храненетата и да са с нещо такова.






Тема Re: Сухата храна...нови [re: mynx]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано03.11.10 11:04



Дали наистина тези проблеми се дължат единствено на сухата храна?


Доколкото знам, хранене единствено със суха храна, колкото и да я разнообразява човек, не е полезно, даже и само за уринарния тракт на котките, който е твърде деликатна система, особено при мъжките котьовци. Аз, например, никога не храня двете си котки само със суха храна, но им предлагам и от нея почти ежедневно- те сами си я искат.




Тема Re: Сухата храна...нови [re: PipilotaV.]  
Автор mynx (непознат )
Публикувано09.11.10 13:27



не знам, вероятно някои са с по-4увствителни стомаси, както и при хората, и с те4ение на времето малко по малко дразнещите субстанции (като сухата храна), образуват рани4ки и накрая гастрит. 4естно да ти кажа завиждам ти, 4е котките ти приемат разли4ни видове храна, но при нас не е така





Тема Re: Сухата храна...нови [re: angel_sin]  
Автор mynx (непознат )
Публикувано09.11.10 13:36



Съжалявам, ако съм прозву4ала така генерално, просто споделям моя опит и разо4арования. Не съм искала да изплаша някого или пък да казвам на хората как да си хранят котките, просто споделям какво се слу4и с нас, а оттам нататък ве4е ... всеки си има глава на раменете. Продължавам да я храня със суха храна, защото друга не яде. по толкова малко яде, с дни стои гладна в на4алото, страх ме е за нея. варено не й харесва, но оби4а да яде сока от консерви с месо или риба, а месото го близва но рядко яде. не мога да я оставя да гладува, много е дребна 1.9 кг й е нормалното тегло, с 200 грама да отслабне й се обезводнява, с 200 да напълнее и се освин4ва. в момента я храна с бебешка суха храна за най-малките котета, явно стомах4ето й е добре с нея, макар 4е е много мазна, не повръща и явно е по-щядяща стомаха.

Редактирано от mynx на 09.11.10 13:37.



Тема Re: Сухата храна...нови [re: mynx]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано09.11.10 14:09



Интересно- по- голямата ми котка има подобни предпочитания: основно суха храна и соса от другата, не че съвсем не хапва от нея, но по- скромно. И не мога да я привикна към нищо друго вече: може би съм пропуснала безвъзвратно момента, а пък котките са много капризни и инатливи животинки.






Тема Re: Сухата храна...нови [re: mynx]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано09.11.10 14:11



Всъщност, както и по- горе писах, голямата не се храни особено разнообразно- набляга на суха храна и най- вече сосчето от другите, готови храни, но не и чак толкова крайно като твоята. Но пък писанчо е по- любопитен към различни храни и обича да си разнообразява менюто.






Тема Re: Сухата храна...нови [re: mynx]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано11.12.10 21:59



Напоследък направих проучване в специализирани чуждестранни уебсайтове за качеството на сухите храни. Оказа се, че тук ни пробутват предимно нискокачествени, но надценени продукти, например от марките Юкануба, Хилс, Роял Канин или ИАМС. Те съдържат в различна степен трудноусвояеми компоненти, пълнители/заместители, канцерогени или алергени. Такива са царевицата, пшеницата, глутенът, рибното брашно, рутинно обработвано с етоксиквин (канцерогенен консерват) или деривативите от неидентифицирани животински видове.

Марките, внасяни у нас и отговарящи на съответните критерии за качество, са Ориджен, Акана, Арден Грандж и Нутра Голд (като от последната вкарват само кучешките версии).

mynx, щом си навън, можеш да потърсиш и други качествени марки. Такива са:

Fromm, Nature's Variety, Before Grain + още 7-8 от US;
Now Grain Free, Horizon (CA);
Golden Eagle (UK).



Тема Re: Сухата храна...нови [re: animalprograms]  
Автор gkkkk (непознат )
Публикувано02.02.11 02:22



Моя котарак винаги съм го водил на ветеринал-ял е най -скъпите храни на РК,вкл и меките храни и винаги различни,като почна да повръща му изследвахме кръвта ,оказа се че е бъбречно заболяване малко повече от граничните стойности, урея и креатинин, бяха изследванията,сега е на лечебна храна РК-ренал-ветеринарят казва само това да яде-така е от 1 година,вече не повръща,не смея да му давам друго.Котаракът ми е около 7 кг.Консултирал съм се и с лекар специалист по бъбреци-твърди ,че ако е човек ще изкара 5 години с тая бъбречна недостатъчности след това ще стане за трансплантация ,котаракът е на 4 години,иначе играе скача из цялата къща и няма вид да е болен.Ветеринарят твърди че ще живее повече от 5 години с тия бъбреци,ще видим.



Тема Re: Сухата храна...нови [re: gkkkk]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано13.02.11 16:03



APPLAWS - Natural pet food made in UK


Бях чел за нея в чужди уебсайтове, и снощи случайно научих от друг форум, че вече я предлагат и у нас. Има разфасовки 400 гр. и 2 кг., които може да бъдат поръчвани онлайн. С търсачката намерих зоомагазина:



Направена е от много месо, малко картофи и други полезни добавки. Дневната дажба за 4-килограмова котка е 50 гр. Безопасна - на официалния сайт е декларирано, че са използвани само натурални антиоксиданти (повечето популярни у нас марки са "богати" на канцерогенните консерванти Ethoxyquin, BHT, BHA). Копирах състава на английски:

- Applaws Chicken: dried chicken, dried potato, fresh chicken, poultry oil, poultry sauce, beet mash, dried whole egg, dried yeast, salmon oil, cranberry extract, yucca extract, citrus extract, rosemary oil extract.

- Applaws Chicken & Salmon: dried chicken, dried salmon, dried potato, poultry oil, salmon oil, beet mash, dried whole egg, dried yeast, cellulose plant fibre, cranberry extract, yucca extract, citrus extract, rosemary oil extract.

- Applaws for Kittens: dried chicken, dried potato, fresh chicken, poultry oil, poultry sauce, beet mash, dried whole egg, salmon oil, dried yeast, cranberry extract, yucca extract, citrus extract, rosemary oil extract


-

Редактирано от animalprograms на 13.02.11 16:06.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.