Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Котарак се изхожда не където трябва  
Автор tigercat (непознат)
Публикувано20.10.10 16:41



Здравейте!

Помогнете, моля, със съвет, който има познания, за нашия проблем. Единият от котараците ни (имаме общо 4 котки) е на 10 год. и цял живот нормално и културно си е ходел по голяма и малка нужда в своята си тоалетна. Сега обаче, откакто тази есен се прибрахме в София след като той беше прекарал лятото в Банкя, нещо му става. (той всяко лято прекарва там. В края на това лято се наложи да му премахнем опашката по оперативен заради травма; освен това е и кастриран заради бъбречни проблеми). Та, от 10-15 дена ходи и по малка, и по голяма нужда по леглата или на фотьойла. Явно има и проблеми с цистита си, защото клечи над мивката, примерно - и преди е правел така - но пък...ходенето по голяма нужда? От стрес ли? Защо на леглото?
Та така, Как да го Отучим - моля за съвет. Каква техника или метод на възпитание да предприема?
Знам, че понякога от яд или напук правели така, но ние се държим много добре с него и го обичаме.



Тема Re: Котарак се изхожда не където трябванови [re: tigercat]  
Автор Luchezara ()
Публикувано20.10.10 19:47



Котешка тоалетна?






Тема Re: Котарак се изхожда не където трябванови [re: Luchezara]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано20.10.10 19:55



Проблемът е, че котарачето вече не ходи в тоалетната си, а, кой знае защо, го прави върху легла или на други места. Аз, уви, не съм се сблъсквала с такъв проблем и нямам идея как може да се преодолее.






Тема Re: Котарак се изхожда не където трябванови [re: tigercat]  
Автор lchWill (chalga hater)
Публикувано20.10.10 20:31



Оцет на мястото, където се е изхождал, не помага ли?



Тема Re: Котарак се изхожда не където трябванови [re: lchWill]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано20.10.10 20:40



Като ти прочетох мнението се сетих и за тези спрейове, които отблъскват с миризмата си котките, за да не си точат ноктите на определени места. Не знам доколко са ефективни, но ако да, то биха могли да свършат работа и в този случай. Вероятно.




Тема Re: Котарак се изхожда не където трябванови [re: PipilotaV.]  
Автор tigercat (непознат)
Публикувано20.10.10 21:43



Мерси за съветите, и който каквото друго се сети, да каже.

Спрей вече пробвахме, не е много ефективен нещо. С оцет не сме пробвали още.





Тема Re: Котарак се изхожда не където трябванови [re: tigercat]  
Автор KalinaO1 (любознателна)
Публикувано21.10.10 10:51



Котките не ходят на мръсна тоалетна. Мойте ми правят същия номер, когато закъснея да им изчистя тоалетната. Чистя я сутрин и вечер, така съм дресирана:)))
Може би ще помогне да се измие изцяло тоалетното легенче, да изсъхне и на дъното му да се застеле със сода за хляб за да отнеме миризмата, а и котките при миризмата на содата веднага им действа на отделителната система. Поръсете сода и отгоре върху пясъка и сложете котарака отгоре. За обезмирисяване на котешкото пико, има препарати специални за това. Аз лично не съм ги ползвала. Аз използвам кислородна вода, сода за хляб и лимон не в комбинация, а поотделно.



Тема Re: Котарак се изхожда не където трябванови [re: tigercat]  
Автор tigercat (непознат)
Публикувано25.10.10 18:29



Положението започва да се овладява

, започва да ползва тоалетната все по-често, ако го държим в коридора и не му даваме много да ходи по стаите (временно). А иначе, не мръсна тоалетна е причината.
А явно е от стреса от това, че си е загубил опашката, претърпя операция и сега се чувства не на себе си. Дано да го преодолее. Мерси все пак за съветите.



Тема Re: Котарак се изхожда не където трябванови [re: tigercat]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано25.10.10 20:07



И аз си мислех, че това може да има значение- все пак опашката при котките е важен орган и на равновесието, и на комуникацията, и т.н. Котките, особено женските, имат подобно неадкекватно поведение понякога и по време на разгонване, така че явно всяка форма на стрес внася промяна в обичайното им поведение.

Дано постепенно се успокои горкото животинче и всичко да си дойде по местата.



А интересно, отрази ли му се в някакво друго отношение липсата на опашка? Цялата ли е отрязана?




Тема Re: Котарак се изхожда не където трябванови [re: PipilotaV.]  
Автор tigercat (непознат)
Публикувано27.10.10 13:26



Ето го, да го видите хубавеца, Чарли му е името

:


http://www.georgealexandrov.dir.bg/_wm/gallery/item.php?did=1331764&df=17&dflid=3


Да, цялата опашка е отрязана, съвсем до основата на гръбнака, понеже доста скоро беше все пак, не знам какви последствия ще има. Той е голям ловец на мишки (по 3 мишки на нощ, в Банкя - в полето!), въпреки че е кастриран, другите ни котки въобще не ловят така. И други разни особености има, пък сега какъв ще стане, ще видим. Засега само хулиганства са му на ума.
Една от женските ни, Росица, също е с отрязана опашка. Пак така от травма (понеже в Банкя се разхождат където си искат). Но при нея беше направена в млада възраст операцията, тя свикна бързо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.