Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ВНИМАНИЕ - ОПЕРАЦИЯ!  
Автор arimis (конче)
Публикувано19.10.10 07:16



Поуспокоих се след смъртта на котката ми и реших да споделя нещо преживяно. Котето ми умря месец и половина след операция на 1 редица от млечните жлези. Заведох я в кабинета на един вет.лекар, който е близък на моя приятелка. Там чакаха хирургът и асистента му - стажантче някакво. Същите бяха готови и облечени направо за операция. Преди 3 месеца бях направила кръвни изледвания, но на друго място и ги предоставих. Не - лицата си бяха готови да режат тялото на котенцето ми, за да си оправдаят парите, а и стажантчето да понатрупа малко опит. Друг "опит" това стажантче си имаше - за цената на инжекциите, например. Държанието му беше профанско. Като на човек, комуто липсват първите 7 години възпитание в буквален смисъл.
Котето така и не се оправи, ами все повече линееше след операцията. Конците отидох да ги махнат на друго място - "Бествет" На ул. Нишава. Там квалификацията, поведението и държанието на лекарите беше на ниво. За 4-те ми посещения настоях да платя за ваденето на конците 1-ия път и поставянето на
система в следващо посещение. По тяхна препоръка направих кръвни изследвания и снимка на белите дробове. Същите бяха пълни с метастази! КОТЕТО МИ НЕ Е ТРЯБВАЛО ДА БЪДЕ ОПЕРИРАНО! Стресът от тежката операция е съкратило драстично и без това обречения й живот.
Изчетох много неща...Но късно! Бях се предоверила на поредните в страната ни търгаши, които осребряват мъките на животинките и тъгата на хората.



Тема Re: ВНИМАНИЕ - ОПЕРАЦИЯ!нови [re: arimis]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано19.10.10 08:56



Ужасно съжалявам и за котето ти, и за всичко преживяно. Знам какво е да загубиш едно невинно същество, което ти е доставяло единствено радост с присъствието си...
Добре е обаче, че споделяш случилото се...Дълго време вярвах много наивно, че във ветеринарната медицина работят едва ли не само хора, посветени да й служат от голямата си любов към животните. Уви, и там, както във всеки един бранш, виреят търгаши, лишени от всяка етика






Тема Re: ВНИМАНИЕ - ОПЕРАЦИЯ!нови [re: PipilotaV.]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано19.10.10 11:43



Даже сякаш повече,отколкото в човешката медицина...


Защо като има някакъв проблем веднага казват - ОПЕРАЦИЯ!
Нима ако лекуваш човек веднага се хващаш за ножа - нали първо опитваш всички други методи?! Така е по-лесно, а пък и ако оживее-оживее,какво тук значи някакво си коте
А най-лошото е,че ние,имащите животинки все на някого трябва да се доверим...



Тема Re: ВНИМАНИЕ - ОПЕРАЦИЯ!нови [re: ДPaka]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано19.10.10 16:42



Не казват веднага операция. От 1 случай не се правят цялостни изводи. При мен например беше обратното. Ако бяха направили веднага операция, вместо лечение, щеше да е по-правилно.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: ВНИМАНИЕ - ОПЕРАЦИЯ!нови [re: Kaлинckи]  
Автор arimis (конче)
Публикувано19.10.10 17:35



Г-н Калински, този "1 случай" е вашият! И е изключение. А такъв като моя случай е явление!



Тема Re: ВНИМАНИЕ - ОПЕРАЦИЯ!нови [re: arimis]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано19.10.10 18:44



Ти пък откъде знаеш?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: ВНИМАНИЕ - ОПЕРАЦИЯ!нови [re: Kaлинckи]  
Автор arimis (конче)
Публикувано19.10.10 21:43



Калински, да не би ти да си онова асистентче! Словото ти много лекотее!



Тема Re: ВНИМАНИЕ - ОПЕРАЦИЯ!нови [re: arimis]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано20.10.10 11:07



Точно така.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: ВНИМАНИЕ - ОПЕРАЦИЯ!нови [re: Kaлинckи]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано20.10.10 11:54



А бе, Калински, на човека му е кофти и заядливостта е напълно излишна и неуместна тук.






Тема Re: ВНИМАНИЕ - ОПЕРАЦИЯ!нови [re: arimis]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано20.10.10 13:20



Съжалявам за случилото се с котето!
Моля те, напиши името на клиниката, за да не ходи никой повече там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.