Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 25.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано18.10.10 18:21



Какъв красив "звяр"

. Хубаво и весело съжителство на цялата банда и да ги гушнеш от нас.



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано18.10.10 19:24



Чавето Джони - невероятен сладур! - много прилича на първата ми котка Фифи. И тя беше доста лакомичка като него. И тя отначало "избуя", а после се изравни с връстниците си. Не се притеснявайте! Дай, Боже, да се обичате и гушкате мнооооого години!





Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор Luchezara ()
Публикувано20.10.10 19:44



Когато реша, че вече достатъчно съм ги нахранила за деня, а Рижко продължава да иска ядене - оставям в паничката храна, която не обичат много: например сирене, яйце и т.н. То си стои, но вече няма причина за претенции. И обикновено през нощта, след размисъл, оставеното е изядено.

Така хем не се тъпчат, хем ядат по-разнообразна храна.

Малкият (рижавичкият) много обича да си играе с маслини. Като му хвърля маслина и пощурява. То са кълбета, лупинги, гоненици ...






Тема Re: Новото ни чавенови [re: Luchezara]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано20.10.10 19:58



Трябва да опитам. Аз винаги има оставям суха храна за през нощта, което може и да не е съвсем правилно, тъй като си хапват достатъчно и през деня

. Но определено си посещават купичките нощно време.




Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано21.10.10 10:47



Аз също мога да потвърдя, че рижковците са големи лакомници. Има моменти, когато направо не мога да изхраня наш Бебо. И е много упорит и досаден, когато иска да яде. Застава до мен и мяука до припадък

Той и затова е такъв дебелак и е пуснал едно шкембе ... Купичките му са вечно пълни и той си ходи от време на време и си щипва по малко. Явно си им е в природата



Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор Luchezara ()
Публикувано27.10.10 00:41



Всъщност мисля, че най-правилно е да имат винаги малко прясно мляко. Хем е полезно особено за подрастващи, хем засища глада. Е, не пречи и да има нещо не особено любимо в паничките ( в паузите и през нощта).








Тема Re: Новото ни чавенови [re: Luchezara]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано27.10.10 11:24



А бе, моите не си падат особено по прясното мляко, а и излязоха от невръстната си младост

...

Колкото до млякото, дали не е добре да бъде това, което е специално за котки, но то не е широко- разпространено в магазините.




Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.10.10 14:02



как прясно мляко, бе, хора... нали ще се подрискат от него. Лактозата в млякото се разгражда от ензима лактаза, който липсва в котешките организми (често и във възрастни човешки също между другото) ... и пиенето води до стомашно-чревни проблеми. Това, че бабите едно време са давали на котките мляко не значи, че е добре за тях ...






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано27.10.10 14:18



Именно затова споменавам специалното котешко мляко, което обаче почти не съм виждала да се продава...




Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.10.10 22:21



не знам точно за кое мляко говориш ... едва ли е това за бебета, защото то е много калорично, пък и е доста скъпо. Виждала съм в Испания мляко за котки в кутия (в Карфур), даже донесох на моите такова, но изобщо не им хареса .... в България не съм виждала да продават такова.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.