Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Какви изследвания преди кастрация на мъжки котьо?нови  
Автор mur_mqu (непознат )
Публикувано04.10.10 19:51



Здравейте, скоро мислиме да кастрираме момченцето ни, което е на 7 години. Много се притеснявам и чета ли чета, дали е опастно за мъжките котараци тази операция.
Просто изхода е само това, защото напълно се побърка напоследък, то е едно ставане от 3.30, 5.30 и така до 7 часа не се спи, освен това не мяучи нормално, а крещи все едно някой го коля

, положението не се търпи вече. Да не говориме че препикава кво му падне, цялата къща препика :(.
Малко ме е страх, дори безумно ме е страх от тази кастрация, затова и досега не сме го кастрирали, а сега още повече ме е страх, защото е и по старичък.

Говорих с една клиника и там казаха че е хубаво да се направят и изследвания преди кастрацията- кръв и урина. Казаха че това че е на 7 години не е проблем и че самата операция траяла 15 минутки, за женските котки, била по сериозна.
Днес говорих и с една друга клиника и там казаче пак че трябва да се направят изследвания- кръвни. Защото самата упойка била кофти и затова трябва да са сигурно че котето е напълно здраво.

Обаче аз сега се зачудих, едните казват кръв и урина, другите само кръв, та кажете и вашто мнение, на вашите котета, какви изследвания са правени?

Кажете как е минали процедурата при вас и има ли от какво да се притеснявам. Много ще сте ми полезни, че съм се ошашкала яко. И последно нещо, ако може и да препоръчате някоя добра и изпитана клиника, за да не търся на посоки.
Най ми е удобно в района Младост, Дружба, Плиска..в този район.

Редактирано от mur_mqu на 04.10.10 19:52.



Тема Re: Какви изследвания преди кастрация на мъжки котьо?нови [re: mur_mqu]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано04.10.10 21:14



По-добре виж и други. Може на тези основната им грижа да е да надуят сметката. Или да имат проблем с упойката.

Изследвания препоръчват при по-възрастни животни, над 10-годишни. Аз съм кастрирал без никакви предварителни ритуали и 8-годишна женска, и 10-годишна, и 7-годишна кучка, т. е. все коремна хирургия, не "козметична".



Тема Re: Какви изследвания преди кастрация на мъжки котьо?нови [re: animalprograms]  
Автор mur_mqu (непознат )
Публикувано04.10.10 23:37



Хмм да не би това да е някаква новост?
Ще взема да звънна утре и на някоя друга клиника да видя какво ще ми кажат.
Тези днес ми обясниха че това се правило, за да се види котката дали е здрава, иначе кастрацията е недоспутима.



Тема Re: Какви изследвания преди кастрация на мъжки котьо? [re: mur_mqu]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано05.10.10 00:45



По-скоро това с недопустимостта е някаква "новост" от тяхна страна. Могат ли те да си представят изпълнението на подобен ритуал в Сан Франсиско, например, където за осем години бяха кастрирани общо над 100 хил. котки и кучета?



Тема Re: Какви изследвания преди кастрация на мъжки котьо?нови [re: mur_mqu]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано05.10.10 14:27



Моят котьо беше кастриран в "Син кръст", клиниката към Панчарево.
При мъжките операцията е далеч по- проста, отколкото при женските животинки, тъй като при тях си е коремна операция. Но дали на тази възраст, кастрирането ще предотврати по- нататъшното маркиране, е под въпрос.

Пожелавам Ви успех.

П.П. Аз нямам спомен за предварителни изследвания, освен ако имат съмнение за здравословното състояние на животинчето, защото все пак 7 години си е една зряла възраст.






Тема Re: Какви изследвания преди кастрация на мъжки котьо?нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано05.10.10 14:35



Във всички случаи животинчето ще се успокои. Дори ако продължи да маркира, то урината вече няма да е люта, както досега (предполагам, че разликата идва от амоняка).

Колкото до жизнения тонус във връзка с упойките, той спада видимо към 11-12-та година.

Редактирано от animalprograms на 05.10.10 14:38.



Тема Re: Какви изследвания преди кастрация на мъжки котьо?нови [re: animalprograms]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано05.10.10 15:34



Аз се втрещявам обаче, когато трябва да подпиша документ, че не носят отговорност, ако не понесе упойката, както се случи във въпросната клиника.






Тема Re: Какви изследвания преди кастрация на мъжки котьо?нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор mur_mqu (непознат )
Публикувано05.10.10 18:10



Е как да не носят, нали те правят операцията!!!
Ей само да си измиват ръцете знаят, вместо да вършат нещата както трябва.

Еми надявам се да се пооспокой, защото стана нещо страшно. Примерно тази нощ стана в 1, 2, 3.30,5.50 и 6.30....като няма млъкване през това време. Все е напред, назад...просто няма спане от него по цяла нощ. Да не говорим и че препикава постоянно и всичко.
Надявам се след кастрация да стане по добричък, а за пикането, то и да пика, доколкто знам просто вече не мирише и разликата е огромна.

Охх ама така отбягвах тази кастрация, а сега трябва на дърти години да я правиме :(.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.