Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:39 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кампания за осиновяване на любимцинови  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано24.09.10 11:55



От 20-ти септември в ефира на Радио Magic FM и на специално създадения сайт

стартира новата инициатива на медията. Кампанията „Вземи ме вкъщи“ ще помага в намирането на нов дом на животни, предлагани за осиновяване.

Инициативата „Вземи ме вкъщи“ на Magic FM има за цел да промени нагласите към тези животни, да ги извади от анонимност и да им даде шанс да намерят добър и сигурен дом. Затова организаторите ще показват животни за осиновяване с техни снимки и подробна информация за характера, навиците и актуалното им здравословно състояние.

Повече информация за инициативата и предлаганите за осиновяване животни - на сайта на кампанията!





Тема Re: Кампания за осиновяване на любимцинови [re: olived]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано30.09.10 07:14



Това е страхотно. Много се зарадвах, че официално се провежда такава инициатива.



Но от друга страна си мисля като ги кастрират тези животинки, просто отнемат смисъла на живота им. Защото всяко животинче се ражда, за да остави поколение... А ние ги превръщаме в плюшени играчки.

От една страна се радвам за тях, от друга страна ми е мъчно за тях. Знам, че едва ли някой ще ме разбере...



Тема Re: Кампания за осиновяване на любимци [re: Aмpитa]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано01.10.10 10:19



искаш да ми кажеш, че женската ми котка на 7 години, която не може да роди (не е кастрирана, срещана е с котарак, но просто не забременява) живее безсмислен живот? да я утрепя ли за да й спестя мъките?



Тема Re: Кампания за осиновяване на любимцинови [re: prAsino]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано01.10.10 14:18



Недей, безмислено е. За сметка на това някои смятат за особено смислено непрекъснатото плодене на бездомни животинки, като от въпросните котила оцелява на финала един малък процент- тези, които не са имали "шанса" да бъдат размазани от автомобилни гуми, които не са се конфронтирали с човека в най- лошия му вид, или пък не са станали жертва на глутница бездомни кучета, чиято хич не е лесна също, ама това е друг разговор. И когато някой иска да ме убеди, че това било "естествен подбор", неотчитайки че от гледна точка на животното в този т.нар. подбор всъщност няма нищо природно, т.е. естествено, ми става направо тъжно. Но този разговор тук е много стар и ужасно безмислен.

П.П. Апропо, аз също имам две кастрирани писани- всъщност котарак и котанка- и смея да твърдя, че имат чудесен живот. Нито са дебели, нито са изгубили игровите си инстинкти, напротив- котаракът продължава да бъде голям бяс. А неговият темперамент заразява постоянно писанката ми.






Тема Re: Кампания за осиновяване на любимцинови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано01.10.10 22:10



Браво! Дерзайте!





Тема Re: Кампания за осиновяване на любимцинови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано03.10.10 00:35



И ние сме кастрирани, но пъргави и живи... Да се прави заключение, че кастрираните са дебели и неподвижни е абсолютно неправилно.



Тема Re: Кампания за осиновяване на любимцинови [re: Живoтинka]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано03.10.10 14:24



Моят котарак е толкова игрив и, особено вечер, го обзема такава холерчина палавост

, че в началото си мислех, че нещо не са го кастрирали както трябва.




Тема Re: Кампания за осиновяване на любимцинови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано03.10.10 23:46



Да, и моят е така - тича и скача като луд, а пък като отидем на вилата се катери от дърво на дърво направо като невидял... Много му се радвам, че е такъв, въпреки, че и да не беше пак щях да си го обичам...






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.