Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Бой за териториянови  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано19.08.10 12:34



Голямата ми котка Пухи страшно ме изуми вчера (за втори път междудругото)...Уж е много кротка и хрисима, но явно може да бъде и доста нападателна и агресивна...

Та какво се случи вчера...И двете обичат да спят на високи или скришни места – по секции, в шкафове... Голямата си беше заплюла мястото на секцията в хола и отдавна си спи там (най-вече през деня). Но от известно време и малката разбойничка реши, че иска да ползва мястото. Преди няколко дни даже се качи горе докато голямата се излежаваше, но тя я изгони със съскане...

Вчера Блеки я беше изпреварила и се беше разположила горе. Голямата лежа няколко часа на пода и аз мислех, че явно се е примирила със загубата на местенцето си. По едно време обаче се качи на секцията и започна да съска жестоко на Блеки и да я налага с лапи. За мое изумление малката почти не се съпротивляваше, а по принцип много дере и хапе и е страшно агресивна. Измести се малко настрани и Пухи също легна на секцията на малко разстояние (без да се докосва до нея)...След малко Блеки окончателно подви опашка и слезе долу.



Бяха много смешни, а малката имаше една такава обидена и пораженческа финзиономия. Сега пак е легнала горе на секцията, да видим дали пак ще я изгонят с ритници.



Тема Re: Бой за териториянови [re: Aмpитa]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано05.09.10 21:31



Внимавай, че ако започнат схватка и няма кой да ги разтърве може да падне жертва от кръвоизлив.



Тема Re: Бой за територия [re: lYl Acпapyx]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано13.09.10 12:01



Аз съм ги оставила да се оправят и разбират сами по котешки.

Големи момичета са вече. Ако са на улицата кой ще тича да ги разтървава и да ги пази.

Междудругото малката вече си зае за постоянно мястото на секцията и всеки ден е там, а голямата дори не прави опити да се качва и да я гони.



Тема Re: Бой за териториянови [re: Aмpитa]  
Автор Luchezara ()
Публикувано17.09.10 22:45



Аз моите два котарака ги разтървавам най-строго. Тогава им се сърдя най-много и те го знаят. Страх ме е, защото са мъжки, да не стане бой за територия. Предполагам, че ако се мерне женска, вкъщи няма да може да се живее. По-малкият (на 1 година) расте много бързо, но засега има мир и любов.









Тема Re: Бой за териториянови [re: Luchezara]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано29.03.12 01:19



Женската обикновено ги разсейва и настъпва кратък мир...





Тема Re: Бой за териториянови [re: Luchezara]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано31.03.12 20:06



Женската е беля за мъжките котараци дори и да не е вкъщи.


Преди години имах два мъжки котарака. Бяха си разпределили териториите и се живееше спокойно. Един 'прекрасен' ден заведахме големия мачо на женско гости. От момента, в който прекрачи прага обратно вкъщи, другия котарак го връхлетя за бой. Това беше края на мира и спокойствието. Постоянно се дебнеха. Станахме като пъдари да ги пазим един от друг, защото се биеха на убиване. Разтървавахме ги с ръце увити в хавлиени кърпи или завивки, за да не ни издерат или нахапят. След третото посещение при ветеринар за 'закърпване', бяхме принудени да подарим единя мачо на приятели.
Дано твоите да са по-цивилизовани.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.