Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как може да има такива изроди?нови  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.08.10 16:34







Нямам думи просто...Това са абсолютни садисти и изверги и потенциални убийци на хора...Днес им доставя удоволствие да убиват невинните котенца, утре може да е някое дете.



Тема Re: Как може да има такива изроди?нови [re: Aмpитa]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.08.10 12:48



чети коментарите отдолу, за да видиш какви изроди има .... а иначе такива статии има всеки ден, за всеки град ... кучета, котки, птици ...
от две седмици обикалям Европа - Италия, Полша, в момента съм в Испания ... едно бездомно куче не видях ... вчера видях няколко шляещи се котки тук, живеещи в изоставена къща. А хората гледат много домашни любимци, почти във всяка къща има поне по едно ... Ние просто сме калпави хора, друг не ни е виновен.






Тема Re: Как може да има такива изроди?нови [re: angel_sin]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано27.08.10 15:06



Ние просто сме калпави хора, друг не ни е виновен.

Не е хубаво така да се обобщава, защото има и хора и хора...Но има някаква истина в това, което казваш, поне по отношение на някакво количество хора...

Поне аз не мога да проумея как уж видимо нормални и интелигентни хора могат да бъдат всъщност толкова жестоки. Ето например бащата на моя колежка заплашвал нея и дъщеричката й, че ще ги изгони от вкъщи ако ги види още веднъж да хранят улични котета.

А е бивш пилот, сега пенсионер, по-голямата част от живота си живял в столицата.

Бившият мъж на една приятелка пък им вдигал скандали и искал да изхвърлят котката си (тя и сина им) и казвал, че всички улични котки и кучета трябва да се „изтрепят”. А той е вифаджия, известно време работил като спортен журналист, роден в София.

И двамата са абсолютно безчувствени типове по отношение на животните...А на външен вид въобще не им личи...





Тема Re: Как може да има такива изроди?нови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано27.08.10 15:31



Вярно е - има хора и хора. Вярно е и това, че от известно време българската "семка" се изражда - това диктуват житейските обстоятелства. Нормалността и ненормалността не зависят от пола, възрастта, материалното състояние и образованието, а от възпитанието и мирогледа.
Моя приятелка Х. е висшистка, много начетена. Живее в София, но си има и къща с голям двор в провинцията, където отглежда козички, кокошки, пуйки, зайчета, две кучета и една котка. Грижите за животинките са перфектни.
Но-о-о-о мацата роди (отдавна навивам Х. да я кастрира, за да не се вайка после, че няма на кого да дава котенцата). Два дни след като на бял свят се появиха поредните бебета, се изтърсих на гости на Х. в прованса. Приятелката ме посрещна и заяви: "Току що изхвърлих котилото в уличната кофа за боклук". Щях да я убия. Накарах я да извадим горките живинки от кофата - слаба богу, никое куче не бе ги докопало. Та ето как тази жена, която умира за "челядта" си, постъпи с котенцата. Умът ми не го побира!





Тема Re: Как може да има такива изроди?нови [re: Konfetka]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано27.08.10 17:11



Наистина е изумително как твоята приятелка гледа много животни, а е в състояние да изхвърли малките... Но интелигентността и образованието далеч не вървят ръка за ръка с любовта към животните.

Според мен, обаче, интелигентният съвременен човек дори и ако не обича животните, то би трябвало да има елементарна търпимост... т.е. дори ако не отглежда животни поне да не разсъждава, че трябва да се изтребят... Логиката е проста - ако ги обичаш отглеждай ги, ако ли пък не - живей си живота без да им мислиш лошото... Но на света има много лошотия, много безпричинно зло, което винаги ме е изумявало..



Тема Re: Как може да има такива изроди?нови [re: Живoтинka]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.08.10 17:33



Да утрепеш животно което те напада - разбирам и одобрявам. Да стреляш за ядене, а бе поне мога да го разбера. Ама да трепеш за кеф - има нещо сбъркано в такива хора. Хайде - ако са деца, до някъде е разбираемо. Децата трябва да бъдат възпитавани, едно дете може да не е наясно че животното го боли, че животното и то иска да живее.
А и котките са си полезни. Те - наште няма няма пък току донесат някоя мишка да се хвалят. Което пък води до абсолютно неправилни (според котките) действия от страна на жената - като да спаси мишока и да го хвърли някъде надалеч.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Как може да има такива изроди?нови [re: Konfetka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано27.08.10 18:18



Тази ситуация ми е напълно непонятна...

Наистина не мога да проумея как човек, който обича животните би изхвърлил толкова невинни и беззащитни създания на боклука и би обрякъл на мъчителна смърт децата на любимото си животно... Не знам какво да мисля и какво да кажа просто...



Тема Re: Как може да има такива изроди? [re: Живoтинka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано27.08.10 18:53



Но интелигентността и образованието далеч не вървят ръка за ръка с любовта към животните.

О, да така е. Обикновено обаче човек си създава впечатление от външния облик на хората, от образованието, обноските и т.н. Виждайки една мърлява циганка, човек едва ли очаква нещо хубаво. Но като види един симпатичен господин или дама, с обноски, начетеност, с висше образование и т.н. едва ли очаква, че същият този човек би изхвърлил новородени котета...

Знам, че това са предрасъдъци, но явно много дълбоко са ни втълпени...Защото поне аз бях адски изненадана от поведението на гореописаните господа...Докато въобще не се изненадах, когато в един друг форум прочетох историята за някакви цигани, които мъчели малко коте.



Истината е, че на доста хора им липсва Включително хора, които са на високи длъжности и дори шефове. За себе си със сигурност мога да кажа, че ми липсват някои от качествата на емоционалната интелигентност.
А качества като самоосъзнаване, емпатия, уважение и сърдечност (част от емоционалната интелигентност) представляват отношение и към животните, към природата и към целия ни заобикалящ свят.



Тема Re: Как може да има такива изроди?нови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано27.08.10 19:28



Историята, която разказах, е факт и то скорошен. Приятелката ми е много симпатична, само ако знаете как изпраща едната си козичка сутрин, когато един мъж от населеното място, където живее, минава и събира животните, за да ги води на паша! Ритуалът е следният: козичката първо изяжда от ръката на стопанката си огроман комат бял хляб, после бива целувана и галена поне 5 минути от Х. по главичката. Привечер, когато стадото се връща, животинката търчи най-отпред, понеже чува гласа на стопанката си, която я вика (къщата е в подножието на пътя, по който минава "стоката") и сценарият се повтаря. Абе, смаях се.
Руснаците имат един много хубав израз: человеческая душа - сплошные потемки. Т.е. човешката душа е пълна тъмница. Не знаеш какво би направило дори най-близкото ти същество в даден момент - постъпката му може да е страхотна изненада.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.