Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хомеопатия за животни!нови  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано19.07.10 12:21



Някой може ли да ми препоръча добър лекар хомеопат за котки?! Утре ще водя

на ветеринар, но искам да я лекувам с хомеопатия. В четвъртък имам час при моята лекарка хомеопат, но не знам дали лекува и животни. Моля се съмненията и страховете ми не се окажат реалност...



Тема Re: Хомеопатия за животни!нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано19.07.10 13:33



Намерих трима ветеринарни хомеопати -
Д-р Калин Костов -


Клиника Best Friend -
И д-р Димчо Димов, който няма клиника. Препоръча ми го моята хомеопатка. Някой има ли някакви отзиви за тях?



Тема Re: Хомеопатия за животни!нови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано19.07.10 15:21



А какъв е проблемът с котето?



Уви, нямам никаква идея за ветеринарните хомеопати- не съм ползвала техни услуги, нито пък съм чувала отзиви.




Тема Re: Хомеопатия за животни!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано19.07.10 15:54



Не знам дали й има нещо, но се безпокоя за нея. Днес докато си играехме случайно забелязах, че влагалището й е влажно, освен това имаше една капчица бял секрет. После тя избяга и когато я примамих, за да я разгледам по-добре капката я нямаше.

Тя е още малка – на 11 месеца е и се е разгонвала само някалко пъти и въобще не често. Затова ми се струва малко вероятно да има пиометра, но все пак искам да съм спокойна. Възможно ли е това да е от последното разгонване до преди ден-два? Всъщност то беше нещо като полу-разгонване, защото мяукаше повече от обикновено, но не се въргаляше по земята както правеше предишните пъти...Даже не бях напълно сигурна, че се е разгонила...

Свързах се с двама от ветеринарите, единият каза да изчакам до другия понеделник и пак да му се обадя, което е абсурд да чакам цяла седмица, направо ще издивея от безпокойство. Лекарката ми каза да й направя в друг кабинет видеозон, защото тя няма и с резултата да отида при нея. Май това е по-добрият добрият вариант...Твърди, че с хомеопатия имала успешно излекувани случаи от пиометра...Не знам дали да вярвам на това...



Може и да си внушавам, че й има нещо, но с горчивия ми опит от пиометрата на първата ми котка, искам да предпазя второто ми коте от подобен кошмар и от принудителна кастрация... Искам да си остане диво и весело коте, а не да се превърне в дебело плюшено подобие на котка. Съгласна съм и да роди ако трябва, но все още е прекалено малка...



Тема Re: Хомеопатия за животни!нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано19.07.10 16:15



Намерих в този

телефона и на друг ветеринарен хомеопат – Румяна Йончева, но като не знам кой от тях наистина е добър... Не искам котето ми да бъде опитно зайче...



Тема Re: Хомеопатия за животни!нови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано19.07.10 20:51



Стига, бе, котето е твърде младо за пиометра - това ми се вижда абсурдно. Може да има някакво замърсяване и вследствие на това, възпалителен процес. Не знам, може и нещо друго да е, но не мога да повярвам, че коте на тази възраст може да има пиометра. Според мен излишно се тревожиш. Не й ли взеха някакви проби или нещо такова?




Тема Re: Хомеопатия за животни!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано19.07.10 23:38



И аз мисля, че е прекалено малка за пиометра, но ми е останал голям страх и ужас след като голямата се разболя и трябваше да я кастрираме...

Затова и днес изпаднах в паника...

Днес нямах физическата възможност да я заведа на лекар, но мисля утре да отидем. Преди малко пак я погледнах, има някаква лека влажност на това място, но в никакъв случай не ми прилича на секрет или на течение. Може и да си внушавам, че нещо й има, не знам...

Освен това е много жизнена и дива, а сега нагъва лакомо дробчета.



Тема Re: Хомеопатия за животни!нови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано20.07.10 10:48



От този секрет не могат ли да се вземат проби и лабораторно бързичко да се установи какъв е проблемът. Но не вярвам в млада котка да има каквито и да било предпоставки за пиометра... От друга страна, кастрацията, уви, при котки, които нямат шанса да се разплождат при всяко разгонване, е профилактика именно срещу пиометра.






Тема Re: Хомеопатия за животни!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано20.07.10 11:45



Днес няма абсолютно никакъв секрет и влажност...

Както винаги си е.

Аз говорих и с моята приятелка лекарка. Това, което тя ми разказа направо ме втрещи... Разказа ми за една от предишните й котки, която вече не е жива...Била бременна с котенца, когато й открили пиометра и се наложило да я оперират бременна и да извадят мъртви котетата... Аз все си мислех, че пиометра може да се получи ако котката се разгонва и не ражда, и то в продължение на години, но явно можело да стане и при бременност... Думите й бяха "неестественият живот си казва думата," каквото и да означава това.

В същото няколко хора споделиха, че нераждали котки по на 12-13 години никога не са имали проблеми, без да са кастрирани...Много се надявам и моето коте да има този късмет.



Тема Re: Хомеопатия за животни! [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано20.07.10 13:35



Последното ми се струва далеч по- малко вероятно, а и си има своето хормонално обяснение. Да не говорим, че да гледаш години наред животно, което е направо като болно в периодите на разгоненост, при положение че нямаш никакво намерение да му осигуряваш партньор и потомство, също ми се вижда жестоко. А и много проблематично от здравна гледна точка за животинката.







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.