Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:51 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема бълхинови  
Автор O8O3287 ()
Публикувано06.07.10 13:58



регледах информацията в мрежата и говорих с фирми за борба с бълхи, но не ми станаха ясни няколко ме6а:

Домът се пръска, това е ясно, но как да третираме одеялата, дрехите, хората (тялото и косата)? От фирмите ми казаха, 4е не е нужно, но при нас това е проблема: не съм видял нито една бълха на пода или по мебелите, а ве4ер като си легна направо сте ме изядат - имам 4увството, 4е са в одеялата и дрехите, а и в косата ... а не са въ6ки застото нямам гниди. За кой ли път се къпя с противовз6ков 6ампоан и пера дрехите в гореста вода и пак: излизам от банята обли4ам 4исти дрехи и си лягам и пак ги усестам как пълзят, не ме оставят да спя Sick
В4ера напръсках целия апартамент с Ектомин.
4удя се при каква температура умират яйцата? Застото може аз да си пера дрехите, да умират зрелите, а после да се изл#пват яйцата и ето ти ... по4истите дрехи пак да има....??

Моля за компетентни отговори от хора, които имат ли4ни впе4атления!



Тема Re: бълхинови [re: O8O3287]  
Автор martyr (m3lk0r)
Публикувано06.07.10 15:55



Цялото налично спално бельо се изтупва и изнася на силно следобедно слънце. Ако има някой стар пружинен матрак в който са се заселили и са направили колония (обичат влажно и тъмно място за да се крият) е най-добре да го изхвърлите.

Същото важи и за стари възглавници с гъши пух и други органични пълнежи.

Не, не ме интересува, че знаеш!


Тема Re: бълхинови [re: martyr]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано07.07.10 12:29



Mersi
Anqkoi znae li pri kakva temperatura umirat qicata ( presi4a se beltaka)??? 4e da ne si sasipvam drehite na 90 C.



Тема Re: ефективен препарат против бълхинови [re: O8O3287]  
Автор elanore (новак)
Публикувано07.07.10 15:02



Здравейте, бихте ли ми препоръчали ефективен препрат против бълхи за дома, а също и за милото ми котараче. Не търпи каишка на врата си



Редактирано от elanore на 07.07.10 15:03.



Тема Re: ефективен препарат против бълхи [re: elanore]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано07.07.10 15:47



Препарата, с които пръсках е ЕКТОМИН с активно вещество It cypermethrin. С това акривно вещество има и др препарати, примерно Фендона, Бандит ... От близкия зоо магазин го купих за 1.80лв, а в ветеринарни клиники ми го предлагаха същото 6и6енце за 3.00 и за 5.00лв!
Колко е ефективен ще видим, но по форумите го препоръ4ват.

Ако котето ти има бълхи 1во трябва да го изкъпе6, за да не сипе яйца из дома ти (тези на бълхите не залепват по косама като привъ6ките, а опадат за да се развиват по земята (пода))! Има билкови каи6ки за алерги4ни котки, или препарат които се капва зад врътлето и държи 2мес. Питай в зоо магазин.

Не отлагай. Мен 2 сед ме няма6е в къщи и като се върнах се хванах за главата





Тема Re: ефективен препарат против бълхинови [re: O8O3287]  
Автор elanore (новак)
Публикувано07.07.10 16:18



Благодаря, дано да го намеря в магазините. още днес смятам да се захвана с този проблем.



Тема борбата против бълхинови [re: elanore]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано07.07.10 16:48



Ектомина е в 6и6енце от 10мл разрежда се в 10л вода. Аз си взех спринцовка с която отмервам по 1-2мл, правя сместа в бутилка и я пълня в пулверизатор - най-оптималния за мен вариант (от агро аптеките, сортови семена и в железариите го има - 6лв от 2л.). Ако има6 пръска4ка ще напръска6 най-бързо, но те са по 40-50лв. А с помпи4ка (от препарат за прозорци) ще се измъ4и6 и до никъде няма да стигне6.

Напи4ането вър6и добра работа ако има6 подходящ балкон. Днеска изнесох одеала и се бяха нагряли до парене - вси4ко е измряло :)

От противовъ6ков 6ампуан май няма нужда, обикновенното изкъпване ги отмива.



Тема Re: ефективен препарат против бълхинови [re: elanore]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано07.07.10 18:04



Чистопороден мейнкуун с боклуци?


При алергични котки най-лошият избор е в нискоценовия клас. Силноалергизиращи са, с непречистени съставки и имат странично действие.
Има си препарати, които са класика в жанра. Като влезете в който и да е зоомагазин и ще ви упътят. За алергични котараци подобни препарати са само нови алергични пристъпи. Моят котарак има алергии и нерводермит и ползваме шампоан на Вирбак. Купува се от ветеринарен кабинет с магазин и струва около 20 лв. Ползваме го в продължение на 1 година. Билковите препарати са в пожелателен смисъл, действието им не е 100 % сигурно.
И още едногодишният мейнкуун не е полово съзрял, при тази порода това става на около 1,5-2 години. Не се знае дали ще имате потомство и какво ще е то.



Тема Към тези, които са викали фирми за третиране бълхинови [re: O8O3287]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано10.07.10 15:21



Моля Ви опишете подробно процедурата, която прилагат фирмите: къде то4но пръскат, какво е активното вещество на препаратите им, какви са препоръките за дрехите и оделата.

Много ще съм Ви благодарен, 4е се напатих много!



Тема Re: борбата против бълхинови [re: O8O3287]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано11.07.10 00:25



Какво е това нещо бибенце?
Защо ползвате 6 вместо ш и 4 вместо ч?
Имате горе вляво над мнението КРЕДОР! :(

МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.