Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:30 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема koте след операциянови  
Автор dito82 (непознат )
Публикувано29.05.10 20:33



Здравейте,
преди 8 дни оперираха котката ми от тумор на млечната жлеза. Тя е близо на 12 години. От 2 дни е много унила, не иска да яде и да пие вода, не става сама... ние я пренасяме до паничката, до тоалетната.. предните дни като че си беше повъзвърнала навиците - да хапва (макар и по малко), да пие водичка, сама да ходи да пишка.. Но сега вече много ме притеснява :( днес свършихме да и даваме антибиотика на хапчета - може ли да е сънлива от него? мазахме й раната с Йодасепт няколко пъти, но тя после го излизваше - а дали може от това да й е станало нещо? Вече не знам кое е нормално и кое не :( при различните котни чета, че е различно.. Може ли да ме посъветва някой нещо? Утре ако не започне сама да се размърдва, ще ходим на лекар няма как :( но тази вечер много ще има да я мисля..



Тема Re: koте след операциянови [re: dito82]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано30.05.10 14:16



Прочетох още снощи темата ти, ала, за съжаление, не мога да ти бъда от полза с нещо конкретно като информация. Нямам този опит и не мога да гадая доколко това поведение след една такава операция е в нормата или не. Явно консултацията с лекаря ще е решаваща, а ти пиши все пак какво става с писанката ти и дано сте хванали нещата навреме.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: koте след операциянови [re: PipilotaViktualija]  
Автор dito82 (непознат)
Публикувано30.05.10 18:41



Сутринта в 8 часа я заведохме. Ветеринарят й би антибиотик подкожно (предния ден бахме свършили да й даваме такъв на хапчета). Премери й температурата и тъй като беше повишена й би още една инжексия за да я смъкване. Раната от операцията каза, че не изглежда добре, защото е смъкнала някои от конците и си личало, че я е близала (ние пробвахме да я облечем в разни скроени от нас дрешки, за да я предпазим да не си свали конците, но тя все намираше начин да се изсули, дори й сложихме и предпазна яка, но тя и нея беше успяла да свали единия ден) :( и в крайна сметка каза утре да я заведем пак.
Като се прибрахме котанка живна - хапна, пи доста вода, непрекъснато се разхождаше и се навърташе около нас, даже се заигра :) .. но от 6-7 часа пак спи и не дава признаци да иска да става.. може пак да е вдигнала температура :(
Та днес сме така - като се прибрахме от лекаря се зарадвах, сега пак същото. Не знам в крайна сметка и от какво е температурата, явно има възпаление, но ветеринарят нищо не каза..

Редактирано от dito82 на 30.05.10 18:44.



Тема Re: koте след операциянови [re: dito82]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано30.05.10 19:54



Температурата при такива случаи обикновено се дължи на някакъв възпалителен процес. Дано да не е инфектирала раната. Слагайте й медицинската яка, но малко по- стегнато, въпреки че им е много неприятна на животинките, но... няма как.

Дано всичко да завърши благополучно.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: koте след операциянови [re: PipilotaViktualija]  
Автор dito82 (непознат)
Публикувано30.05.10 20:04



Дано. Благодаря :)



Тема Re: koте след операциянови [re: dito82]  
Автор arimis (конче)
Публикувано12.06.10 07:41



Вие сте като моя случай. Но при мен се хранеше дори лакомо, а сега не ще. Що се отнася до лежането - и при нас след периода на хранене имаше един период на лежане и спане като отпускане след стреса. После всичко беше нормално, но ето че сега не иска да се храни. Слава богу вода пие. Раната я връзвах с четвъртита кърпа /забрадка/ за да не се докосва, което правеше дори и с мед.яка на вратлето си. И при този ръбат пресен белег - сега остана гладък такъв.



Тема Re: koте след операция [re: arimis]  
Автор dito82 (непознат)
Публикувано13.06.10 17:33



При нас засега се позакрепи положението. Моята съвсем беше спрялда да яде и вода не помирисваше - 24 часа я оставихме на системи във ветеринарната клиника (не знам миличката какъв ужас е изживяла, но нямаше какво друго да направим). След това пак имаше един период от около седмица само спеше, но все пак малко хапваше и водичка пиеше... продължавахме и с антибиотици венозно. Днес стават 22 дни от операцията, До онзи ден пак се учдехме, че нещо не е както трябва, но бяхме взели риба за готвене и тя яде сурова риба (не знам дали е полезно), но друго не иска - нито консерви, нито сухи храни (дори и тези, на които преди просто нямаше начин да устои). Сега и даваме риба - това иска и настоява да й даваме, което ме радва. Пие вода :) Дано няма пак сривове, защото просто не знам. Раничката на едното място, където беше близала, сега е тръгнала да позавяхва, въпреки че на другите места вече и не личи да е шита дори..
Дано котето Ви се оправи, ние де факто като спряхме антибиотиците и след системата тя живна, днес дори 3 часа се разкарваше напред-назад, а до преди това ако не я вдигнеш да стане да отиде да яде или до тоалетната, сама не ставаше.
Сега ме притеснва, че нещо много странно замята езичето си като яде и имам чувството, че затова избягва и храната предимно, но не можах да разбера от това, което прочетох из нета, каква може да е причината - развален зъб, проблеми с венците... но как стана така, че веднага след операцията :(



Тема Re: koте след операциянови [re: dito82]  
Автор arimis (конче)
Публикувано13.06.10 18:21



Е, при вас по-тежка е била ситуацията след операция. Моята ядеше и всичко беше наред. Сега предполагам, че е от жегата. Ще опитам със сурова риба и аз. Не е вредно. Някой ми беше казал, че котките като типични хищници трябва да хапнат и нещо сурово понякога. Месо не бих дала, защото не съм сигурна без топлинна обработка, но рибата е от океана. А в близост откриха магазин за пр.риба директно от Гърция. Бихте ли ни препоръчали вашия ветеринар, ако сте доволни. На нас ни престои още 1 операция на другата редичка гърди.



Тема Re: koте след операциянови [re: arimis]  
Автор dito82 (непознат)
Публикувано13.06.10 18:49



Да, и аз си бях помислила, че може и от жегата, нормално е да им спадне апетата, но при положение, че покрай операцията отслабна все пак трябва и да наваксва. Пробвайте с рибата, дано подейства и при Вашето коте :)
А ние я оперирахме в клиника "101 любимци" д-р Първанов на автогара Овча купел е кабинета. Обърнаха й много внимание. Операцията за 1 редица беше 100 лв, но покрай всички предварителни излследвания, антибиотици и ситемите заминаха над 300 лв. Това го казвам само за да се ориентирате в цените. Само едно нещо не ми хареса (но не мога да кажа, че е толкова тяхна вината), е че докато беше на системи при тях и на стационар за 24 часа, котката ми си беше обърнала клетката и беше паднала с нея от един шкаф и след това я бяха прибрали в друга клетка, но понеже всеки път като са влизали им е хъхтяла - не й бяха сменяли памперсите и от системата цялата беше опишкана от лежането в урината. Иначе беше зашита много хубаво, ако сама не си беше извадила едни конци, вече нямаше да има и помен от шев.



Тема Re: koте след операциянови [re: dito82]  
Автор arimis (конче)
Публикувано13.06.10 20:15



Купих спринцовка и с нея и давам мляко по 3 пъти на ден. Вода си пие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.