Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема котка на дървонови  
Автор Morrighan (=^..^= )
Публикувано03.06.10 20:48



Здравейте.

Току-що един познат ми се обади да ме пита за съвет, но за съжаление не можах да му помогна, защото не знам на кого да се обадя. Той лежи в една болница в София и каза, че на дърво срещу стаята му има котка, която стои там от няколко дена

Явно не може да слезе. Лекарите и сестрите се опитвали да я свалят със стълба, но стълбата се оказала къса. Дървото било прекалено далеч, за да провесят нещо от прозореца.

На кого трябва да се обадим в този случай? Пожарната занимава ли се с такива неща? Той утре ще звънне в общината да пита дали могат да помогнат.



Тема Re: котка на дървонови [re: Morrighan]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано03.06.10 20:53



От пожарната отказват категорично. По време на нашата одисея с черният котак, се обадихме на тях....отговорът беше - Виждали ли сте котка да умре от глад, качена на дърво? Ще огладнее и ще слезе....
Без коментар!





Тема Re: котка на дървонови [re: la_gata_negra]  
Автор Morrighan (=^..^= )
Публикувано03.06.10 20:59



А дали ще успее да слезе? Дали щом е успяла да се качи, значи ще успее да слезе? Все пак гладът е голяма работа... Единственият начин да я свалят оттам е с някаква машина, знам ли, дето да ги качи горе.

А вашата одисея как беше решена?



Тема Re: котка на дървонови [re: Morrighan]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано03.06.10 21:59



Около 3 часа обикаляхме дървото като ненормални

(валеше сняг и беше много студено)... мъжът ми се покатери няколко пъти до средата на дървото (където беше много хлъзгаво), но все не стигаше до котето...дойдоха и 2 съседки...всички говорехме на котето...храна му предложихме....какво ли не...ходихме за стълба във близкия "Фантастико"...там ни отказаха...пожарната и тя....и към 12 се отказахме...решихме да си тръгнем и в момента в който котаракът разбра, че си тръгваме...слезе малко по-долу и там вече можехме да го стигнем. Та, обратно мъжът ми на дървото и така го свалихме....
Между другото, в другия форум, имаше подобна тема преди няколко дни и са успели да свалят котето...погледни темите или попитай там...



Тема Re: котка на дървонови [re: Morrighan]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано04.06.10 14:53



Имаше един репортаж по телевизията преди време как точно пожарната сваля една котка от дърво.

Дали заради медията или просто самите пожарникари са проявили човечност, не знам... Но явно не сте случили на хора, които обичат животни...

Дано всичко да е наред с животинката. Пиши ако разбереш какво е станало...



Тема Re: котка на дървонови [re: Aмpитa]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано06.06.10 19:22



Преди две години в Бургас нашата редакция вдигна пожарната за една котка на дърво и изпратиха кола. Беше голямо шоу.

Ако искате някакъв практичен съвет без намесата на пожарната, просто наистина котето трябва да се подмами по-надолу, за да може да бъде свалено.
Моята котка така съм я сваляла от дърво. Тя е обитателка на апартамент, но ходи на село през уикенда.



Тема Re: котка на дървонови [re: Morrighan]  
Автор Morrighan (=^..^= )
Публикувано09.06.10 21:03



Малко новини покрай лудото коте. Още е на дървото, но вече е по жизнена, както ми каза моят познат. Не са успяли да я свалят, защото никой не се е отзовал да помогне, но все пак има добро развитие - сложили й някаква дъска на нивото, на което стига стълбата, за да спи там. Сложили са й и отрязано шише за вода и й дават да яде. Една жена от болницата й носела храна и вода сутрин и вечер.

Това, което ме обнадеждава, е че те стигат ниво, до което котката слиза. Но е прекалено наплашена все още, за да слезе докато и те са там. Долу имало кучета, които очевидно са я подплашили за да се качи и може би и те я плашат да слиза надолу.

Но се хранела, пиела и както писах, изглеждала по-добре. Много МНОГО се надявам да започне да се доверява на хората, които я хранят, за да слезе някой път докато те са на стълбата.



Тема Re: котка на дървонови [re: Morrighan]  
Автор denii (писанка)
Публикувано09.06.10 22:13



същото коте явно:



А отдолу мъртво коте :((

Редактирано от denii на 09.06.10 22:14.



Тема Re: котка на дърво [re: denii]  
Автор Morrighan (=^..^= )
Публикувано10.06.10 09:30



Да, явно става дума за същото коте. Но щом си слиза, значи проблемът наистина са кучетата

Тя нямаше да живее на дървото, ако кучетата не я плашеха.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.