Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 24.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Грозното котенце си търси човек.нови  
Автор borimiri (зелен)
Публикувано15.05.10 19:36



Спасихме днес едно черно грозно котенце - изхвърлено на дъжда и уличните псета. Казвам 'грозно' защото според опита ми с котаци досега - колкото по-грозновато като мъниче - толкова по расов красавец като порасне.



Дано някой бързо се цани за новия домашен човек на този разбойник, че двете ни котки са в силен стрес от ушатия черньо и ще заслабнат от нерви ако така продължава да им яде от паничките ;)

Пишете на лични.



Тема Re: Грозното котенце си търси човек.нови [re: borimiri]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано15.05.10 19:52



Голям сладур и чаровник е!

Как можа въобще да ти хрумне, че е грозно? Ние имаме същата , вече поотраснала, но още няма година.

Ако бяхме с едно коте веднага щях да го взема, заъщото от малка имам слабост към черните котки, но две плюс още едно ще ми дойдат в повече.
Стискам палци да намерите дом за черньо. Всъщност котето мъжко или женско е?



Тема Re: Грозното котенце си търси човек. [re: Aмpитa]  
Автор borimiri (зелен)
Публикувано15.05.10 20:08



Те с вашата сладурана направо са като близнаци :)
Казах 'грозно' със смигване - то се вижда и на снимката какъв сладун е - но засега не е много радушно приет от двете ни маци - те са на по 3 години и безметежното им съществуване изведнъж се разнообрази. Сега са нащрек и ръмжат и на сянката си. Едната тъкмо беше в разгара на поредното порядъчно разгонване - като дойде малкия бездомник изведнъж забрави за разгонването и в момента клечи в ъгъла вторачено и не вярва на очите си (според мен се чуди как така бързо са се развили нещата - в един момент разгонена и хоп - котенце..)

П.с.Мисля че е мъжко.

Редактирано от borimiri на 15.05.10 20:11.



Тема Re: Грозното котенце си търси човек.нови [re: borimiri]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано15.05.10 20:31



О, нашата голямата (която също е чернобяла) много го съскаше и бягаше от него, но постепенно свикна с него, даже започна да го ближе (включително по дупето), но то не й дава шанс за никакви ласки. Вместо това я захапва за гушата или започва да я дере, много е диво.

Само веднъж при първото си разгонване ходеше да се гали в нея и тя му отвръщаше.

Убедена съм, че ще свикнат трите котки, въпрос на време е стига да имате възможност да го задържите.



Тема Re: Грозното котенце си търси човек.нови [re: Aмpитa]  
Автор borimiri (зелен)
Публикувано15.05.10 21:21



Както ентусиазирано започнах да пускам обяви и постове по форуми и фейсбуци, изведнъж получих предупредителен мейл от потребител на котките.ком със следния линк

(съкратих url-а че е много дълъг)

Определено трябва да се внимава на кого се подарява, че явно има много (ама мнооого) луди хора.

Потресен съм.

Редактирано от borimiri на 15.05.10 21:29.



Тема Re: Грозното котенце си търси човек.нови [re: borimiri]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано15.05.10 21:25



То и сега никак не е грозничко мъничето. Обожавам черни котета, ала, уви, съм с доста утежнено откъм домашни любимци състояние.



Дано се намерят добри стопани за тази прелест!

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.
Brick in the Wall

Тема Re: Грозното котенце си търси човек.нови [re: borimiri]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано15.05.10 22:12



Преди време гледах клипчета във Vbox как хвърля котета на змиите си. Беше ужасно.

В някои форуми писаха, че бил заминал за Чехия, защото се уплашил, че някои стопани на котета може да се саморазправят с него. Дано наистина не взима повече жертви.



Тема Re: Грозното котенце си търси човек.нови [re: borimiri]  
Автор denii (писанка)
Публикувано15.05.10 22:29



Много добре, че сте получили този линк. Само че това не е единствената недоброжелателна опасност, която дебне всички неопитни задомители. Моля ви, много внимавайте на кого го давате. Този индивид съвсем не е единствен. При желание от някой за осиновяване, искайте да се срещнете БЕЗ котето, разпитвайте подробно, не се срамувайте. И много важно - занесете накрая на този процес лично котето в дома. Принципно е добре да видите дома преди това, но ако не искате, направете поне това. Дали сте му шанс, нека не го пропилява с опасни или безотговорни стопани. Успех!

Амрита, господинът е отново активен.

Редактирано от denii на 15.05.10 22:30.



Тема Re: Грозното котенце си търси човек.нови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано16.05.10 09:59



Амрита, господинът е отново активен.

Това как го разбра?





Тема Re: Грозното котенце си търси човек.нови [re: denii]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано16.05.10 12:21



Не е излишно да се напомня това. Аз винаги го правя, както и винаги съм искала да имам възможността да видя съответната животинка след време.
Преди около 2 години бях пуснала и тук една обява за осиновители на котенце. Появи се една жена, която декларира много голямо желание и готовност да го вземе, даже му беше измислила и име, само по снимката, която бях постнала, ала за мен беше по- добре първо да се видим у нас, котарачето да я види, да се запознаят, както се казва. Жената дойде, заговорихме се за предишната й котка, която починала и т.н. Котарачко така и не пожела обаче никакъв контакт с нея, а като видях тя как държеше още от първия път да го "мачка", както се изрази, защото "мачовците били за това да се мачкат

", пък и как се опитва да го вдига, хващайки го само за предните мишнички, и малко ми стана... Така или иначе, не стана работата и слава Богу. Котарачко си остана у нас, въпреки че тогава котките ни станаха 3 с него ( в последствие едната ми котка се разболя и почина...). Сега е прекрасно, жизнено и красиво младо котараче, но и досега трудно приема непознати.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.
Brick in the Wall


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.