Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Как се възпитава коте?нови  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано29.11.09 20:30



Здравейте,

както вече веднъж писах оказа се, че

е ползвало гардероба ми за тоалетна. След това открих друго негово любимо място за изхождане - под един шкаф в кухнята. Веднъж ходи по голяма нужда и зад гардероба на брат ми. Днес намерих една локвичка в коридора на около метър от неговата тоалетна...

Как да го отуча от този отвратителен навик и да го възпитам да си ходи само в неговата тоалетна? Това положение е нетърпимо. Ако продължи да се изхожда навсякъде просто ще трябва да го държа затворено на балкона... Разбира се чак от март, април когато се позатопли. Дотогава много се надявам да успея да го превъзпитам.

Наистина не искам да го затварям, знам колко ще страда, и на мен ще ми е много мъчно за него... Но не мога да търпя да пикае и да се изхожда навсякъде из апартамента и да го превърне в смърдяща тоалетна.



Тема Re: Как се възпитава коте?нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.11.09 20:35



Moeто мнение е, че котьо не харесва МЕСТОПОЛОЖЕНИЕТО на тоалетната си или ПЪЛНЕЖА. Бих те посъветвала да смениш мястото на тоалетната. Сложи я на закътано място и му носи акитата там, след това и него, без разбира се да му триеш носа където и да било.



Тема Re: Как се възпитава коте?нови [re: Aмpитa]  
Автор 3OOOOOOOOO (непознат )
Публикувано29.11.09 21:39



Котьо има проблем.Обезпаразитете го вътрешно и външно./не подценявайте външното, макар да няма ярки следи/ .Котьо може да е лепнал ентеро вирусче ,което за 10-тина дена минава и заминава и имунитет оставя, но последващата бактериална инфекция без помощ не минава.При животните психични отклонения няма. "Каприз съм и не харесвам ,бенто а силикон " - такива идеи няма. Просто когато го боли коремче ,ходи където може. По този начин се опитва да ни каже- "Помощ , имам проблем" . Вродените хигиени навици у котето са толкова силни ,че може да се изходи в хартика и да завие акото. Живееки в природата ,котките си набавят витамини от вътрещностите на гризачите. Но се сблъскват и с различни зарази ,така се изгражда силна имуна система.Домашното отглеждане прекъсва тази връска и така и най-обикновените бактерии стават "досадни". Да четем повече и да не мислим невероятни неща.



Тема Re: Как се възпитава коте?нови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.12.09 22:08



Преместих тоалетната на Блеки на друго място, както ме посъветва.

По-скатано е от предишното място. Старая се да я поддържам винаги чиста, веднага като ходи почиствам след нея. Но как да променя пълнежа на тоалетната? Купувам й котешка тоалетна от магазина, не знам какво друго да използвам...

На няколко пъти се изходи на новото място, което разбира се не гарантира, че не го е направила и някъде другаде скришно...След време ще се разбере...

Иначе аз смятам, че триенето на носа плюс назидателното каране и дори поступване са част от възпитанието, когато ги прави тези бели. Ако не реагирам, тя просто няма да разбере, че е направила нещо нередно и ще продължи в същия дух...



Тема Re: Как се възпитава коте?нови [re: 3OOOOOOOOO]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.12.09 22:14



Добре, ще се консултирам с ветеринар тези дни...

Не знаех, че може да има ентеро-вирус, който да й се отразява така...

Но все пак мисля, че не става въпрос за изпускане, защото и на двете места, които беше превърнала в тоалетна, е ходила многократно...Едното в гардероба, а другото под един шкаф в кухнята...Не е било случайно, а съвсем целенасочено...



Тема Re: Как се възпитава коте?нови [re: Aмpитa]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано02.12.09 21:22



Да ти кажа, Аксел, като го взех, половин ден след това вече си ходеше в тоалетната

Има едни котешки солети от месо, ей, малкия като ги надуши и откача от кеф... като му дадох 1вия път да пробвам дали ще му хареса, толкова настървено ядеше.. и такъв кеф му беше, че чак почна да мърка.. ама такова силно мъркане..
Малко се отплеснах, та мисълта ми беше, че дебни котето ти, ако отиде в тоалетната си и свърши работа там - даваш от месцето, ако клекне другаде.. грбваш го и тичаш към толетната му с всички сили.. чакаш да се изходи там ии даваш наградка. Ако прави б еля на другомясто му се поскарай, че да разбере, че не е правилно.. и така..
Аксел до таква степен хресва тези солетки, че ако ме види да се мотая в банята отива и почва да влиза и излиза от тоалетнта си и чака да го наградя



Тема Re: Как се възпитава коте?нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Mell_BG (КраставицаКрива)
Публикувано02.12.09 23:15



Белият Ужас точно от такива солети се натрови...писала съм вече, не на всеки космат му понасят съставките, така че първо пробвай как ще му понесат....и не наепразно откачат, като ги видят...кой знае какво има вътре

Без паника !!!


Тема Re: Как се възпитава коте?нови [re: Mell_BG]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано03.12.09 00:38



Ъм.. пропуснала съм, че от такива солети се е натровил Ужаса..

Ем, само споделих опит и какво помогна за научаването при мен.. всеки си преценява какво да прави.



Тема Re: Как се възпитава коте?нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано03.12.09 07:11



Ех, как ме е яд, че не съм се сетила още в началото за този метод...

Но не съм предполагала, че след няколко месеца ще започне да прави такива бели. Тя също от първия ден си тръгна в тоалетната и аз много се зарадвах, мислех, че й идва отвътре и че ще продължи в този дух винаги.

Тази сутрин на два пъти я хвалих и й давах гранулки суха храна като се изпишка и изходи в тоалетната..Но не съм сигурна, че загря, че е заради изхождането й в тоалетната...

Междудругото аз я сложих в тоалетната, иначе не знам кога и дали щеше да си отиде там...Забелязах нещо интересно, вторият път ходи по голяма нужда чак след като добавих ново бенто (то беше понамаляло)...Май ще се окаже адски капризно това коте...

Тази сутринт рано, рано, дойде в леглото ми и се гушна в мен...Сгуши главата си във врата ми и замърка. Почувствах се невероятно щастлива... Винаги, когато я прегръщам и галя, токова се зареждам... Ето заради такива моменти си струва да търпя всичките й дивотии...

Но пък тя е адски своенравна, дава да я гушкам и галя, само когато тя реши, през другото време хапе и дере ужасно...



Тема Re: Как се възпитава коте?нови [re: Aмpитa]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано03.12.09 10:01



И моят хубосник се гушка и гали само когато той иска - има си собствена воля и го демонстрира постоянно. То пък и за това е толкова сладко и ценно това гушкане защото не е винаги... Когато го взема против волята му извръща глава, поглежда ме в очите и въздиша тежко, тежко... след това се опитва да ме докопа и или да ме драсне или да ме хапне... Първо хапва лекичко (предупредително), а след това ако продължавам да го държа захапва здраво... В този момент и ръмжи... Мъжът ми ако е наблизо и го чуе започва да се кара защо "мъчим това същество със собствена воля..."...

Като обясня, че не го мъча, а за секунда си правя майтап, той още по-разгорещено адвокатства... Въобще Лео има сериозен адвокат в негово лице...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.