Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпроснови  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано13.05.10 06:24



Как се разпознава дали имаш алергия към котки? Аз имах коте преди няколко години, но майка ми хвана едни кръгли петна с точка в средата, които се наричат worm infection, както ги наричат ветеринарите, всичко отмина разбира се, но това алергия ли е? Много хора хващат тия кръгчета с точка от котки, това какво е? Трябваше да го дадем в приют тогава, но аз сега искам коте, обаче не знам как точно се формулират симптоми на алергия. Мисля, че ваксината няма нищо общо.





Тема Re: Въпроснови [re: TheExorsist]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано13.05.10 09:56



вероятно говориш за ring worm, а не за worm infectionл. както и да е, това е кожно страдание причинено от гъбички. котето явно е имало проблем, който е трябвало да лекувате, а не да го оставяте в приют.... алергията е съвсем друго нещо и се доказва след scratch test при специалист.



Тема Re: Въпроснови [re: TheExorsist]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано13.05.10 10:31



Както си го написал, май не са ти ясни много неща за котките и хората.
Всъщност, нищо не знаеш!
Вземи и попрочети преди да направиш нещастно поредното животинче.
За алергия към котки или към каквото и да било се прави изследване.
А ако котето е имало микроспория и майка ти се е заразила, просто е трябвало да се лекуват и двете. Не е толкова сложно.
При първия проблем, майка ти е дала твоето сестриче/коте в дом за изоставени деца/приют за котки.
Това е не само безотговорно, но и жестоко.
Не си вземай коте или каквото и да било животно, което ще се озове в приют /къде пък го намери!?/, на улицата или на село.



Тема Re: Въпроснови [re: ssiberia]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано13.05.10 11:29



Искам само да допълня, че преди години лекувах коте от микроспория и на мен почти не ми се отрази. Даже не мисля, че лечението е толкова комплицирано. Вече не си спомням препаратът, който основно ползвах и мазилото, ала знам, че гледах котето да е изолирано и да се грижа само аз за него, за да няма проблем и дъщеря ми.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.
Brick in the Wall


Тема Re: Въпроснови [re: TheExorsist]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.05.10 11:53



Червени петна с точка отгоре се появяват и когато те ухапе бълха там. Знам го от личен опит. Твърде вероятно е и котето просто да е имало бълхи. Много хора правят като вас. По-лесно да махнем котето, отколкото да търсим по-дълбоко.



Тема Re: Въпрос [re: denii]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано13.05.10 14:21



Уви, аналогични реакции се срещат и за по-дребни неща. Преди време писах тук под друг ник и търсих дом за едно коте. Най- накрая, измежду хората, които се обадиха, се появи уж подходяща девойка, която вече беше имала котка, която била отровена и т.н. Закарахме котето на място, държах да видя къде го давам. След 2- 3 дни реших да звънна да разбера как вървят нещата и, за мое учудване, разбрах, че горкото коте не отговаря на критериите за домашен любимец, защото било палаво, ровело в саксиите и не било много гальовно

. Това става няма и три дни, след като котето е сменило дома си. И се питам, ако не се бях обадила, какво ли щеше да се случи с горкото същество. Да не е палаво коте на 2- 3 месеца? Че нали това е чарът на котетата? Да не рови в саксия? Съжалявам, ама е инстинкт и е напълно нормално да е любопитно и да го направи, просто се измисля алтернативно място за саксиите. Да е гальовно, след като все още не е свикнало с обстановката и новите си стопани?
На някои хора просто има трябва животинче, но плюшено.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.
Brick in the Wall

Тема Re: Въпроснови [re: PipilotaViktualija]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.05.10 16:12



Нямаш представа колко котета се връщат заради такива причини. Как да обясниш на хората, че малкото коте има енергия и щом е затворено вкъщи, то ще си я изразходи. Обаче щом на такива им предложиш улегнало коте, по-възрастно, те пак искат малко, че да свикнело с тях, да го възпитали, бля, бля. Преди месеци с Гита дойде една жена в нас да я види. Тя имаше мъжко младо коте, което не било гальовно, а тя искала непременно гальовно, да й лежало на дивана с нея. Влюбила се в Гита. Понеже знаех как ще се развият нещата, по изключение я помолих тя да дойде в нас. И сещате се - котката се оказа не достатъчно гальовна. Но тя гальовността се спечелва, с обич, грижа, отношение.



Тема Re: Въпроснови [re: denii]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано13.05.10 16:20



Именно. Ненавиждам да искаш домашен любимец по подобни егоцентрични подбуди, неочитайки елементарния факт, че това е живо същество със своя характер и взаимоотношения с другите същества и с околната среда, което иска грижи, а не е просто средство за развлечение или бягство от самотата.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.
Brick in the Wall

Тема Re: Въпроснови [re: ssiberia]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано14.05.10 17:11



Бих оценил ако отговаряш културно на въпроса ми а не профански. Приютите в Дубай са нещо, което хотелите в твоето село не са виждали да не говорим за обора, в който живееш самия ти. Сега те разбирам, че в твоите условия в приютите котето щеше да страда.







Тема Re: Въпроснови [re: prAsino]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано14.05.10 17:24



Точно така, ring worm, само че му викахме и worm infection. Нещата се бяха стекли в момент на преместване и нямахме никакво време да реагираме и да му търсим нов дом. Просто открихме място и беше подходящо а имаше много други така че със сгурност едва ли му е било скучно. Наистина условията бяха добри а и го имах само от месец и не бих казал, че непременно съм свикнал неразделно. В миналото съм имал кво ли не, заек, папагали, канарчета, костенурка...








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.