Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:10 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Растем ли растем ;)нови [re: Ekna]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано22.05.10 14:13



Как ги правиш тези нещица? Със смяната на котенцата, гифчето?
Страхотни са, искам котенцеееееееее!


Но не може, нашият котарак е много болен и трудно възприема нови неща...Имаме задължения към него, обичаме го.



Тема Re: Растем ли растем ;)нови [re: Ekna]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано22.05.10 15:02



Бонбончета сладки! Като куклички са. И снимките са страхотни. Аз също не зная как постигнахте ефекта, за който говори papyy - браво, чудесно представяне на бебенцата!
Оставих Ви бележка - вижте я.



Тема Re: Растем ли растем ;)нови [re: papyy]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.05.10 15:54



Една приятелка от друг форум ми го спретна

Една програмка е PhotoScape

Еей радвам се, че ви радваме с нашите малки мушморочета

Много съжалявам, че котьо ви е болничко Надявам се има оправия!? Е, да, не бива да го тревожите в такъв момент. Желая скорошно оздравяване!



Тема Re: Растем ли растем ;)нови [re: Ekna]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано23.05.10 01:14



Болен е от нерводермит. Не се лекува, има облекчение.
Ще пробвам да направя и аз.



Тема Re: Захранване?нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.05.10 11:03



Котанките онзи ден направиха месец. Знам, че има различни мнения кога и с какво да се захранват. Но едното от сладунчетата, което се роди най-едро, запъртяса (това оранжевкото с "квадратната"главичка). По тази причина реших, че е време да се опитам да ги захраня и най-вече това най-малкото за да го подпомогна да дръпне малко.

Купих сухо мляко, имам и бебешко пастетче. Първоначално пробвах само с млякото - ъ-ъ. Никое не проявява интерес. После в него размесих малко от пастетчето да стане на кашичка и пак - ъ-ъ. Топвам им муцунките за да усетят вкуса, но пак нищо. Има на разположение и бебешка РК и към нея не проявяват интерес. А в същото време преследват мама и където я сварят търсят цицка. И сега какво?!? Сигурно не съм улучила пропорциите на сухото мляко?! Направих малко по-наситен разтвор - ъ-ъ. Днес ще купя и друго пастетче да ги пробвам с друг вкус и да видим.

На това запъртъчето (ама те се биеха все за една и съща цицка с другото оранжевото и явно то е надделявало) реших със спринцовка да му давам от млекцето, но е мъка. Нещо не му харесва.

Пилешки бульон да сваря ама тежка ми се вижда такава храна за захранване, пък и майка им никога не пие пил. бульон. Обожава месото, но на бульона никога не е обръщала вимание. Та не съм убедена, че и малките ще искат.

Пробвах и кисело млекце да им дам - еми не искат бре. В чудо се видях. Рано ли еее, що ли... Ама и рано да е аз най-вече за това дребното се тревожа. То си е и по-особено като характер - цепи се от колектива. Иначе е живичко - играе и първо ме погледна в очите и задържа погледа си едно такова умно ме гледа, бие се с другите като му досаждат. И е много сладко в муцунката. В началото трицветното ми беше любимо, но сега дребното ми е фаворита ;)

И в определянето на пола се видях в чудо. Бях се спряла на една версия, но едни приятели я направиха на пух и прах. Ама и на тях не вярвам, щото твърдят, че трицветното е мъжко. Нали няма такива случаи, а?

Пулих се пулих се в ония снимки дето сте ги качили тук на госпоици и мъзе ама ... за резил. Накрая на вета ще трябва да ги нося да каже кой какъв



Пробвах да направя снимки на дупетата та да ви ги кача, но за тая работа ще ми трябва помощ Мъж ми ако се навие да ми асистира по-късно може да се получат някакви снимки.

Дано не ви досадя с моите въпроси дето сте ги дъвкали-дъвкали, де, ама ако не вие кой друг да ми помогне



Тема Re: Захранване?нови [re: Ekna]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано23.05.10 20:54



Защо не опиташ с готова котешка храна? Има и такава за мънички котета.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Захранване?нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.05.10 22:39



Харесва ми подписът ти



Ми аз в млякото сложих готово пастетче. Пък и на майка им купичката е пълна с бебешка роял канин и отделно има и друга купичка с друга храна.
Може би просто им трябва още малко време за да станат по-самостоятелни.

Ще трябва да пробвам разни варианти.



Тема Re: Захранване?нови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано23.05.10 23:14



За захранване съм най-доволен от Уискас джуниър в кутийки по 195 гр.(не че съм любител на марката). Взимаш и си омазваш пръстите и когато котетата играят - бах в устата да опитат, после мацваш муцуна и държиш малко пастетче пред нея, котетата инстинктивно се облизват и с това близват пастетче. Когато почнат да ядат, ще почнат и да акат в тоалетна, трябва да се подготвиш. Мъжко-женско се разпознават най-лесно чрез сравнение, на женските дупето и това все още неизвестното са близко, а при мъжките има малко разтояние.



Тема Re: Захранване?нови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.05.10 19:45



Готово

! Техниката "Уискас джуниър-оближи пръстчето" даде резултат



Тема Re: Разстройствонови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано31.05.10 07:48



Имаме разтройство и много се цапаме. Лори като беше бебе и като я взехме също мина през такъв период.Бях си внушила, че то мина като вече й дадохме хаповете против паразити.
Сега си мислех, че е защото малките още бозат и за това е по-рядко. Но Лори също се омаза. Не мога да разбера дали някое от малките се промъква в нейната тоалетна или си е от нея?!

Кажете ми малките винаги ли минават през период с рядко аки? Или имаме проблем. Накъде тук четох, че Уискас Джуниър предизвиквал разстройство. Възможно ли е да е от него. Въпреки, че аз ги редувам храните.

На Лори й давах против паразити непосредствено преди любовната й среща. От тогава тече четвърти месец. Мога ли сега да й дам като още кърми?

В крайна сметка ще се консултирам и с вета, но му нямам много доверие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.