Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Добри хора, Спасчо търси дом и обичнови  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано23.04.10 03:15



Спасчо е изоставено на произвола сиамско котараче. Случайно намерен пред голям търговски център, в който отчаяно решил да търси подслон преди продавачки и клиенти да го прогонят с ритници. Неволна свидетелка на гледката, моя приятелка го грабва под мишница и го прибира. Спасчо е бил в невероятно окаяно състояние. От бълхичната инфекция, която е имал, почти цялото му телце е било на рани и плешивини. Други кожни болести не са установени. Бил е жив скелет. Плашеща гледка. Но постепенно се закрепва, обгрижван е с обич и много отговорно. Спасчо е с мил и нежен нрав, обича да го галят, дава целувка и не се отделя от коленете на покровителката си. Проблемът е там, че тя има своенравен котарак в жилището си, страда от тежка болест и няма възможност да се грижи за два котарака. През нощта Спасчо е затворен в гаража й, където плаче и самотува. През деня тя го взима в офиса. Но това не може да продължи дълго. Последните дни съвсем случайно установихме, че Спасчо е глухичък. Може би затова през деня в офиса не се откъсва от скута на благодетелката си, защото само сетивото за допир му носи чувство за закрила и обич.
Ситуацията е ужасно сложна. Моля ви, ако можете, да помогнем на котьо

! Аз съм с 4 котарунгела вкъщи. Иначе бих си го взела Спасчо. Толкова мил и добър кот! Като се наведеш към него с издадени устни за целувка, и ти дава цунка. Просто се влюбваш в него от първа целувка! Но е по-добре да е самичък кот, за да му се обръща по-специално внимание. Щях да забравя. Ветът казва, че е на около 3 години и вероятно е изоставен от около половин година.





Тема Re: Добри хора, Спасчо търси дом и обичнови [re: bichana(Reni)]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано23.04.10 08:38



В София ли е Спасчо?
Добре е да се пуснат обяви и на други места, а защо не и да разлепите тук- там. Аз, за съжаление имам 15- годишна болонка плюс две котки, ала съм убедена, че има доста хора, които ще откликнат на обявата. А и даже от снимките личи, че Спасчо е котараче с чудесен и благ нрав, жаден за обич, както почти всички животинки.
Дано си намери дом с добри стопани.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Добри хора, Спасчо търси дом и обичнови [re: PipilotaViktualija]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано23.04.10 09:24



Много ми стана мъчно за милото същество. Аз имам един, но болен от нерводермит котарунгел Томас , а и съм на възраст. Давате ли го на стари хора? Ако да то мисля, че ще му намерим дом при дядо на 77 години, здрав, богат и любвеобвилен човек-самотник. Живее в частен старчески дом, няма проблеми за домашен любимец, ние живяхме там, когато моят дядо беше болен.
Страхотен лаф! КОТАРУНГЕЛ!!!!!!!!!!!!!


Редактирано от papyy на 23.04.10 09:24.



Тема Re: Добри хора, Спасчо търси дом и обичнови [re: papyy]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано23.04.10 17:43



Папи, здравей! Готино, нали! Аз така си им викам на моите



Папи, ще ти пиша на лични бележки.



Тема Re: Добри хора, Спасчо търси дом и обичнови [re: bichana(Reni)]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано23.04.10 17:52



Не се справих с оставянето на бележка, не открих как функционира, досега само съм отговаряла на получени бележки. Затова, Папи, ще ти пиша на имейла от профила ти!



Тема Re: Добри хора, Спасчо търси дом и обичнови [re: bichana(Reni)]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано23.04.10 18:10



Обаче този имейл от профила ти не ще да ми получи писмото, връща го.
Папи, ако знаеш как, драсни един ред на лични бележки, за да отговоря, иначе аз не знам как се оставят бележки.





Тема Re: Добри хора, Спасчо търси дом и обичнови [re: bichana(Reni)]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.04.10 23:45



Рени защо бързаш толкова? Та ти едва преди няколко дни напуска теми и обяви. МОЯТ личен съвет е да изчакате още малко, да му направите по-добри снимки и да му пуснете историята на повече места. Дядото може да е здрав сега и да е богат, но кой ще чисти на котето, кой ще го води по доктори, кастриран ли е, утре ще избяга по мацки из провинцията, а ако е действително глух, това навън може да му коства живота. Да, сега може да не му е добре, но е в безопасност и има храна, нали? Възстановява се.
Знам мнението на Папи, но за мен 77 годишен дядо и старчески дом за толкова младо коте не са подходящи. А за младо сиамско коте все би се намерило нещо по-добро още повече щом има и благ нрав. Помисли си.
Стискам му палци на момчето все пак.



Тема Re: Добри хора, Спасчо търси дом и обичнови [re: denii]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано24.04.10 12:06



Дени, аз изобщо не бързам. Ние с жената, при която Спасчо е сега, си мислехме точно за човек, който не ходи на работа и може да е с котьо по цял ден. Понеже като е глухчо, гледа да се залепи за скута на човек. Иначе той продължава да се лекува, трябва да му направим още един тест за наше успокоение и още не е кастриран, но искахме да се закрепи повече преди да го направим. Имаме още работа да свършим.
Но мислим, че човекът, за когото Папи говори, е нашият човек.



Тема Re: Добри хора, Спасчо търси дом и обичнови [re: bichana(Reni)]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.04.10 13:00



Неприятно е да го кажа, но ще го направя.
Дано само не се окаже така, че след 5-6 години Спасчо отново да търси дом, но тогава вече да е възрастен котак, който по-трудно ще намери нови стопани.
И непременно го кастрирайте.



Тема Re: Добри хора, Спасчо търси дом и обичнови [re: denii]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано24.04.10 13:52



Ще го кастрираме на всяка цена. За другото и аз се моля. Но в живота никога нищо не е сигурно, за жалост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.