Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Мистериозен случай...Помощ!нови  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано05.04.10 20:37



Здравейте на всички!
Сполетя ни голяма мъка - не могат да определят диагнозата на котарачко. На 4,5 години е. Милия получава пристъпи, подобни на припадъци. Започва с едно приплезване на езичето като тикове, уголемяване на зениците, отслабване на крайниците, ляга на земята, започва да диша учестено, да му тече слюнка от устичката и да мяука гърлено. Гледа в една точка и според мен е абсолютно неконтактен в тоя момент. Много тежка гледка, а и за животинчо не е леко. Два пъти повърна, но се беше нахранил бая юнашката, два пъти се нааква, ама и за тая процедура си му беше времето... Пристъпите траят по 5 мин., но е голяма мъка... Ветовете му направиха всички изследвания, които може - физически е здрава котката! Имаше проблеми с две зъбчета, та ги извадиха и антибиотици пи и сега устето му е абсолютно добре. Единственото, което остана е скенер... И ветовете са в пълен шах и остана единствено да е нещо неврологично с главичката

. Днес го задържаха за наблюдение и направо умирам от притеснение, като не ми е пред очите и е сам и изплашен...
Ако някой е чувал или виждал такова чудо - моля да даде акъл, защото аз вече съм на края и на силите и на идеите и на всичко....

...and justice for all...

Редактирано от HarvesterOfSorrow на 05.04.10 20:52.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано06.04.10 19:17



Сега влязох в клуба. Прилича на епилепсия. Направо с това изпразване на червата и мехура прилича на гран мал.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: papyy]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано06.04.10 20:59



Подозирам, че е нещо по-сериозно мозъчно... Котаракът започва да не прилича на себе си, омаломощен е, направи 10 крачки и се бухне на една страна... Престоя 24 часа под наблюдение - нищо... Утре искат да му взимат церебрална течност от гръбнака, но не знам вече дали има смисъл... Животинката е вече два дни с постоянно разширени зеници и не знам дали е на себе си... Само обикаля и място не може да си намери. Просто... вече не знам какво да правя... и дали да продължаваме да го мъчим



...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 10:40



Имах подобен случай. В моя се касаеше за натравяне. Пускали ли сте кръвни изследвания на котарака?



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано07.04.10 11:23



Кръв, урина, ехограф, вирусни заболявания.... Само скенера остана и това изследване, при което ще му вземат течност от гръбнака...

...and justice for all...

Редактирано от HarvesterOfSorrow на 07.04.10 11:24.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 13:02



А ваксиниран ли е? Очевидно се касае за някакъв мозъчен проблем. Срещал ли се е скоро с други котки? Водили ли сте го някъде навън? Може би и някакъв вид епилепсия. И при кой вет ходите? Знам и за случай на вирусен перитонит, който повали младо коте, но без видими признаци, просто го удари в главата, за 24 почина. На аутопсията казаха, че всичко му е наред и просто нещо се е случило в мозъчето му.
Ето това е моята тема от преди години, тогава така и не разбрахме какво му има, но всичко водеше към натравяне -



Редактирано от denii на 07.04.10 13:03.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано07.04.10 16:35



Котарачко навън не излиза и с други котки не се среща. Преди 3 часа го оставих за течността от гръбначето. Дано днес вече се излезе с диагноза, защото съм в пълна безизходица. Водя го в "св.Антим", защо?

...and justice for all...

Редактирано от HarvesterOfSorrow на 07.04.10 16:36.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 17:10



В Антим има добри лекари. Питах, защото има и не толкова ....как да кажа...добри, то това си е думата. Стискам ви палци поне диагноза да имате днес, за да знаете поне срещу какво се борите. Наистина е странен случая. Вкъщи имам коте с вроден мозъчен проблем, което гледам вече 2 години. През последния месец започна да прави припадъци с глава рязко наклонена към гърба. По съвет на доктор започнах да давам Бкомплекс, за да изключим първо най-лекото - недостиг на витамини преди да ходим на скенер и дълбаем дълбоко. Слава Богу, пристъпите спряха или поне не съм го виждала да ги прави. Така че може и нещо подобно да е и при вас. Пишете довечера какво е станало.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано08.04.10 13:42



На мацоран му взеха церебро-спинална течност. Резултат - след 48ч. В събота е на скенер, да видим кво става из мозъка и така.... Малко странно гледа, лявата му зеница е по-разширена от дясната, не знам това значи ли нещо или не.... Храни се, пие, другите работи си върши, ама място не си намира сякаш... Но... няма какво данаправим повече... още едно изследване и край. Засега ветовете са привлечени около епилепсия, но не знам... няма конвулсии, плаче по време на пристъпите.... Не знам...



...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано08.04.10 14:44



При хората различно разширени зеници обикновено са признак на тумор в мозъка

. Искрено се надявам при вас да не е това. В интерес на истината преди години коте, което получи страшен припадък и наистина не вярвахме, че ще оцелее, се оказа просто с недостиг на витамин Б и няколко инжекции бяха напълно достатъчни за да се реши проблема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.