Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 22.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Мистериозен случай...Помощ!  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано05.04.10 20:37



Здравейте на всички!
Сполетя ни голяма мъка - не могат да определят диагнозата на котарачко. На 4,5 години е. Милия получава пристъпи, подобни на припадъци. Започва с едно приплезване на езичето като тикове, уголемяване на зениците, отслабване на крайниците, ляга на земята, започва да диша учестено, да му тече слюнка от устичката и да мяука гърлено. Гледа в една точка и според мен е абсолютно неконтактен в тоя момент. Много тежка гледка, а и за животинчо не е леко. Два пъти повърна, но се беше нахранил бая юнашката, два пъти се нааква, ама и за тая процедура си му беше времето... Пристъпите траят по 5 мин., но е голяма мъка... Ветовете му направиха всички изследвания, които може - физически е здрава котката! Имаше проблеми с две зъбчета, та ги извадиха и антибиотици пи и сега устето му е абсолютно добре. Единственото, което остана е скенер... И ветовете са в пълен шах и остана единствено да е нещо неврологично с главичката

. Днес го задържаха за наблюдение и направо умирам от притеснение, като не ми е пред очите и е сам и изплашен...
Ако някой е чувал или виждал такова чудо - моля да даде акъл, защото аз вече съм на края и на силите и на идеите и на всичко....

...and justice for all...

Редактирано от HarvesterOfSorrow на 05.04.10 20:52.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано06.04.10 19:17



Сега влязох в клуба. Прилича на епилепсия. Направо с това изпразване на червата и мехура прилича на гран мал.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: papyy]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано06.04.10 20:59



Подозирам, че е нещо по-сериозно мозъчно... Котаракът започва да не прилича на себе си, омаломощен е, направи 10 крачки и се бухне на една страна... Престоя 24 часа под наблюдение - нищо... Утре искат да му взимат церебрална течност от гръбнака, но не знам вече дали има смисъл... Животинката е вече два дни с постоянно разширени зеници и не знам дали е на себе си... Само обикаля и място не може да си намери. Просто... вече не знам какво да правя... и дали да продължаваме да го мъчим



...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 10:40



Имах подобен случай. В моя се касаеше за натравяне. Пускали ли сте кръвни изследвания на котарака?



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано07.04.10 11:23



Кръв, урина, ехограф, вирусни заболявания.... Само скенера остана и това изследване, при което ще му вземат течност от гръбнака...

...and justice for all...

Редактирано от HarvesterOfSorrow на 07.04.10 11:24.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 13:02



А ваксиниран ли е? Очевидно се касае за някакъв мозъчен проблем. Срещал ли се е скоро с други котки? Водили ли сте го някъде навън? Може би и някакъв вид епилепсия. И при кой вет ходите? Знам и за случай на вирусен перитонит, който повали младо коте, но без видими признаци, просто го удари в главата, за 24 почина. На аутопсията казаха, че всичко му е наред и просто нещо се е случило в мозъчето му.
Ето това е моята тема от преди години, тогава така и не разбрахме какво му има, но всичко водеше към натравяне -



Редактирано от denii на 07.04.10 13:03.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано07.04.10 16:35



Котарачко навън не излиза и с други котки не се среща. Преди 3 часа го оставих за течността от гръбначето. Дано днес вече се излезе с диагноза, защото съм в пълна безизходица. Водя го в "св.Антим", защо?

...and justice for all...

Редактирано от HarvesterOfSorrow на 07.04.10 16:36.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 17:10



В Антим има добри лекари. Питах, защото има и не толкова ....как да кажа...добри, то това си е думата. Стискам ви палци поне диагноза да имате днес, за да знаете поне срещу какво се борите. Наистина е странен случая. Вкъщи имам коте с вроден мозъчен проблем, което гледам вече 2 години. През последния месец започна да прави припадъци с глава рязко наклонена към гърба. По съвет на доктор започнах да давам Бкомплекс, за да изключим първо най-лекото - недостиг на витамини преди да ходим на скенер и дълбаем дълбоко. Слава Богу, пристъпите спряха или поне не съм го виждала да ги прави. Така че може и нещо подобно да е и при вас. Пишете довечера какво е станало.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано08.04.10 13:42



На мацоран му взеха церебро-спинална течност. Резултат - след 48ч. В събота е на скенер, да видим кво става из мозъка и така.... Малко странно гледа, лявата му зеница е по-разширена от дясната, не знам това значи ли нещо или не.... Храни се, пие, другите работи си върши, ама място не си намира сякаш... Но... няма какво данаправим повече... още едно изследване и край. Засега ветовете са привлечени около епилепсия, но не знам... няма конвулсии, плаче по време на пристъпите.... Не знам...



...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано08.04.10 14:44



При хората различно разширени зеници обикновено са признак на тумор в мозъка

. Искрено се надявам при вас да не е това. В интерес на истината преди години коте, което получи страшен припадък и наистина не вярвахме, че ще оцелее, се оказа просто с недостиг на витамин Б и няколко инжекции бяха напълно достатъчни за да се реши проблема.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано08.04.10 15:58



Аз съм лекар, хуманен и също мисля, че е епилепсия. При хората епилепсията се лекува, не окончателно, но има добри резултати. Повлиява се предостатъчно добре, дори при много тежки случаи прогнозата пак е добра.
Освен това понякога има т. нар. епилептиформени припадъци, които се появяват при други случаи, дори без засягане на мозъка. Предполагам са направили снимка на главата и ако имаше тумор щяха да го видят! Туморите се виждат на рентгенова снимка.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.04.10 16:07



Харвестър, защо не попиташ докторите за недостиг на вит.Б като идея? Ето втори случай вече с този недостиг. Кой знае. Просто им го подхвърли.
Стискам палци!



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: papyy]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано08.04.10 21:43



Рентген направиха в началото на одисеята, когато мислеха, че пристъпите са от болка. Доста време търсиха вътрешна болест, та му направиха снимка само на телцето + ЕКГ + пълни кръвни изследвания ( с малко повишен директен билирубин и занижен калий) + тестове за котешки инфекциозни болести. В събота ще го гледат в АМИ ВЕТ на скенер, а утре се надявам вече да има резултат от ликвора. Но котарачко много се промени, душичката... Дали от стреса - все пак той чужди хора не беше виждал, камо ли да се дели от нас и изведнъж 30ч. при докторите за наблюдение...

Вече не е същия, но съм благодарна, че се храни и пие водичка... Ох, да минава и утре, че да се види мозъчето как е, щото то и нашето не е живот

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано08.04.10 21:59



Честно казано предписаха БЕНЕУРИН, което е нещо като В-комплекс май, но последните 2 дни не го е пил, защото искаха да го наблюдават "на чисто", а и вчера с тази пункция и пълна упойка...

...and justice for all...


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.04.10 22:37



Моето коте точно след Бенеурина престана да се огъва като дъга назад. Попитайте кога може отново да започнете да му ги давате. Ако не помогнат, няма и да навредят.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано08.04.10 22:46



Точно така ще направя! Още утре, като се обадя за резултата ще питам, че може пък да не бива преди скенера... знае ли човек


Ох, благодаря ви добри хора, че се отзовавате кой както може... Внасяте ми доза успокоение в разтрепереното ми ежедневие

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано09.04.10 15:49



Скенерът не се повлиява от витамини. Всъщност действа на принципа на рентгеновите апарати, но е съвременен и т.н. Пияи какво казаха и откриха, за да го коментираме, това е сродна на моята специалност.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: papyy]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано09.04.10 21:00



Днес ми казаха по телефона, че и церебро-спиналната течност се е оказала чиста... Поредното изследване, което е ОК. А котьото пак става неспокоен, стряска се, ходи насам-натам... Иначе забелязвам и някои от предишните му маймунджулъци се опитват да се позавръщат, ама някак си не е същата котка. Спи на пресекулки и под напрежение... неспокоен е, скупчва се напрегнат посредата на пътя... Може шантаво да ви прозвучи, ама го страдам като да ми е дете.

Вече ни успокоителни ме ловят, ни сън, ни за ядене мисля. Само го следя как гледа, как диша, как се облизва (че с плезене се почва)... Май вече и аз имам сериозна нужда от лекар...

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано09.04.10 22:58



Защо не вземеш под ръка всички изследвания и без котьо отидеш на консултация при друг лекар? Явно сте в задънена улица. Едно второ мнение от добър доктор може да е от голяма полза. Препоръчвам ти д-р Димов в Стрелбище, д-р Борисов в Бъкстон, Бобадова в Добро Хрумване. Иди просто на консултация и ако решат, ще заведеш и котьо по-късно.
Междувременно продължавай с Бенеурина, защото той е точно за такива мозъчни "състояния".

Редактирано от denii на 09.04.10 23:01.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано09.04.10 23:08



Честно казано точно това смятам да направя... Само утре скенера да мине . Щял цял професор да го гледа мойто дзвер, пък дано нещо да констатира професорската глава...

Просто не знам накъде да хвана с изследванията под мишница, но ще взема в предвид имената, които ми даде

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано09.04.10 23:14



Предполагам, че Аминков ще го гледа. Аз за него колкото добро, толкова и лошо съм чувала. Нямам лични впечатления обаче. Но Димов също има скенер, а от него имам прекрасни впечатления и не само аз. Той предложи това за недостига на вит.Б при нас. Та моят личен съвет е да се консултираш именно с него.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано09.04.10 23:20



Точно той ще го гледа. Честно казано нищо не знам за него... Но и до Стрелбище ще се ходи явно...

...and justice for all...


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано09.04.10 23:50



И аз ви съветвам да се обърнете към д-р Димов. Явно случаят ви не е от лесните и е хубаво да потърсите и други мнения. Има все пак нещо хубаво в цялата работа - няма явно доказателства да е нещо страшно и нелечимо. Пожелавам ви по-скоро да се оправя котето.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано10.04.10 18:54



Best friend така се казва клиниката, където оправиха моят котарак Томас. Там всички лекари са добри.Д-р Бобадова също е ОК!



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: papyy]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано10.04.10 20:50



Разбраха какво му е на котарачко - има мозъчен оток и енцефалопатия...

Остана за лечение в клиниката...

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.04.10 22:27



Много съжалявам! Какви са му шансовете? Няма ли никакъв начин да си го приберете и да ходите за процедури или там каквото е? Със сигурност ще му е по-добре. А някакво обяснение защо се е получило така?



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано11.04.10 16:17



Колкото и да ти е тежко, трябва да бъдеш силен, мирише ми на инсулт с епилептиформени припадъци. Т. е. тежък. Бъди разумен и говори за прогнозата и възможностите. Обсъди какви надежди дават, за колко време се очаква подобрение и колко ще струва. Това не са маловажни неща.
Успех и мъдро сърце.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано11.04.10 20:14



Засега ще остане в клиниката, защото му правят вливания на 8 часа и ще го съсипем от пътуване ако трябва да го водим в денонощието по 3 пъти... Иначе миналия месец котарачко, или в играта си или изтрисайки се покатерен из стените се трясна във вратата на мойта стая. То това им беше казано в два броя клиники, но те рекоха - уплашил се е, затуй е плакал, нищо му няма, ей го на - контактен е, реагира, съсвем си е в час... После тръгнаха да подозират нещо сърдечно, после някаква болка... и ето до къде се докарахме...

Аз вече не знам как да действам... Не знам мъчи ли се животинката от това, не се ли... Не знам как да постъпя. Засега е в клиниката и се моля на Господ да се оправи максимално.

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: papyy]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано11.04.10 20:19



Докторите казват - борим се, добре че знаем диагнозата вече. Зависи какво е поражението. Засега му вливат медикаменти, които да се борят с отока и някакъв антибиотик (т.е. заместител, защото това, което искаха първоначално го няма вече и по складовете). Много се притеснявам, че няма да иска да се храни...

Не знам... просто съм умряла от ужас...

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано13.04.10 10:18



Котарашкия вече си е в къщи. След 48ч. престой в клиниката за ударно лечение си го взехме. Бил в такъв стрес, милия, че ветовете даже се стреснали... Ни яде, ни пи, ни помръдваше милия, сърчицето му щеше да изхвръкне

И докторите рекоха - елате си го вземете, щот тоз стрес ще го утрепе... Така или иначе не можем да го обезводняваме жувотното до безкрай.... Дадоха ни фенобарбитал и туй то... Туй добре ли е, зле ли е - още не мога да се ориентирам Но поне си е в къщи рожбето...

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор Maцa1 (непознат)
Публикувано13.04.10 10:42



Аз съм невролог и от казаното разбирам следното-диагнозата е посттравматична енцефалопатия с моз.оток и симптоматична епилепсия.Аз съм правила на моя котка метилпреднизолон и.м.-дозата за човек е 1-10мг/кг,при травма на мозъка-по-скоро към високите граници.Правила съм я и на котка 3-5 мг/кг -без проблеми за 5 дни еднократно мускулно по възможност сутрин.Ако котката не яде-храни се със спринцовка,защото дразни стомаха.Фенобарбиталът се дава поне месец,може и постоянно.Не се притеснявай,котаракът ще се оправи.Трябва режим-тихо,тъмно и спокойно място.Ако спи повече-не се притеснявай.Ако имаш нужда от повече информация-пиши



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: Maцa1]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано13.04.10 10:46



Благодаря, че се отзова! Тъкмо стоим с майка ми, разтворили сме дозата в спринцовката и седим и треперим дали да му я дадем и ще го направим ли наркоманче ... Предписаха му по 5мг на 12ч.

...and justice for all...


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор Maцa1 (непознат)
Публикувано13.04.10 11:55



Прави фенобарбитала както е предписано и не се притеснявай-най-много да спи,но в неговия случай това е полезно.Според мен от метилпреднозолон 3-5мг/кг ще има голяма полза-намаля мозъчния оток при травми



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: Maцa1]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано13.04.10 12:00



Ами той беше 48 часа на системи през 6 часа - манитол, флурантрил и антибиотик... Казаха, че смятат, че е било достатъчно... А може ли да се каже всъщност колко е достатъчно....кой знае



...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано13.04.10 13:01



Чета с огромен интерес развитието на този случай ( имам си двама писанчовци у дома) и само мога да стискам палци котьо да оздравее по- бързо и без някакви последствия. Успех!



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано13.04.10 13:27



Благодаря! И аз именно за последствията се тревожа, но дано да се пребори мойта маймунка и да ни прави пак луди... А и аз откога не съм "ловувана" иззад някоя врата...

чак ми липсва кръвта от моя страна и лудия поглед от негова Сега е един дремчо... За първи път мога да си го нагушкам без да съм направена на ивици (ама честно казано - предпочитам си ивиците)
И... те така
П.С. Сърдечни почесванки зад ушите на твойте котаци

...and justice for all...

Редактирано от HarvesterOfSorrow на 13.04.10 13:30.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано13.04.10 14:31



Благодаря ти.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано19.04.10 15:07



Какво стана с котенцето?



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: papyy]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано19.04.10 15:51



Ами котарачко е от една седмица на фенобарбитал, но в събота вечерта пак му призля и днес около обяд направи една тройна серия

Заведохме го пак на доктор - прегледаха и Котьо и клиповете, които съм наснимала с негови пристъпи, вадиха едни дебели книги, четоха, чудиха се и засега нищо ново не могат да ни кажат... Това е. Беше добре 10-тина дни и сега пак. Започват да ми минават едни не много приятни мисли, ама ако само се мъчи това животно... Мозъчния оток се влияел от лечение в първите 24-48 часа от травмата, а неговия го установихме след 3 и повече седмици... Явно трябва да се намери някой, който разбира от котешки глави и да се види ще я бъде ли животината или не.

...and justice for all...

Тема Re: Вариант за помощнови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор Luchezara ()
Публикувано19.04.10 19:12



На моя котарак му действа много добре Шведска горчивка (има я в аптеките). Пробвай поне сравнително често да намазваш мястото, на което се е ударил. (През няколко дена можеш да намажеш мястото с малко олио или зехтин, за да не изсъхва кожата от спирта.) Наблюдавай внимателно как влияе горчивката на котето, ако внимаваш, преполагам, че само много ще помогне.




Моят сиамец беше паднал от покрив и не можеше да движи целия от кръста надолу. Имал стеснение на гръбначния канал от падането. Ветеринарите казаха, че ще се парализира и нищо не може да се направи. . Аз започнах да му правя компрес на гръбчето, на ударено място, с Шведска горчивка. Намазва се леко с олио, слага се напоен памук с Шведска горчивка, после се слага найлон и бинт или кърпа. (Така се прави при хората. /Никога не се слага компрес на открита рана!/) Така направих и при котарака. Но вместо една нощ го държах по няколко дни, защото с големи борби слагахме компреса. След няколко седмици котето проходи и до ден днешен е ОК.



После едно друго мое възрастно коте беше с вероятна диагноза рак на червата, слабееше. Започнах да му слагам по 5-6 капки Шведска горчивка в паничката с вода. Колкото да не се усеща спирта и силната миризма. Така че да става за пиене. Задължително оставях някъде и паничка с чиста вода, така че да ги редува. Гледах да пие редовно от билковата вода, но не само от нея. Котето започна да пълнее, след няколко месеца симптомите почти изчезнаха, козинката му стана пухкава като на малко коте. Не знам дали ще го излекува, но най-малкото е добре и се печели време. Смятам да има и такава паничка с "лечебна вода", докато е живо. Важно е при сериозни заболявания да не се прекъсва. За Шведската горчивка можеш да прочетеш от Мария Требен. Давам линк.


При мен тя много помага. Дори като си мажеш синина по тялото, тя бързо изчезва. Ако искаш пробвай много внимателно, защото са 28 билки накиснати в ракия, а алкохола е отровен за животните. Но както виждаш, има начин. Не можех да не споделя с теб. Успех.



(Прочети за Шведската горчивка в нета.)







Редактирано от Luchezara на 19.04.10 19:55.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано19.04.10 21:03



Съжалявам да го чуя. Между другото, няма да изпадам сега в подробности, но на 20.11.миналата година си отиде моята Хепи, която беше на 5 години и на която така и не можахме да разберем какво й е, въпреки че я водихме по доктори, правихме й рентгенови снимки и прочие...Дано твоето писанче има шанс да оцелее.

Тук някой не ти ли препоръча добър ветеринар? Наскоро един ветеринар ни беше препоръчал д- р Ташев като добър хирург ( трябваше да се оперира непоказл се тестис на 15- годишната ни мъжка болонка; абсолютна неинформираност навреме от наша страна, но всичко мина повече от перфектно), който има кабинет в Младост 1. Но не знам със сигурност дали е специалистът, който ти трябва...

Успех, стискам палци.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано19.04.10 21:11



Ами утре смятам да хвана бумагите под мишница и да заобикалям къде що се сетя клиника... Просто ми е безизходно

...and justice for all...


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.04.10 21:27



Mисля, че е наложително да се консултираш с друг доктор. Трябваше и досегашните да ти го предложат щом не могат да се справят. Аз лично ти препоръчвам Димов. Борисов е офталмолог, пак по главите близо. Занеси бумагите и дано някой от тях помогне.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано19.04.10 21:39



Димов е в Стрелбище на Нишава 113а, а Борисов в Бъкстон на юнашка песен 30, нали така? Онзи район там ми е малко непознат, така че.. да не бъркам? Мислех и до Доброто хрумване да отскоча..?

...and justice for all...


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.04.10 00:04



Колкото повече, толкова повече.
Да, координатите са правилни.
Не мога да повярвам, че едно такова нещо може да се случи от едно падане. Имам коте тийнеджър, което всекидневно се блъска, пада, става, направо страх ме хваща като чета. А котето си има недоразвит малък мозък освен всичко друго.
Стискам ви палци!
пс. Аз съм в района, ако имаш нужда от помощ.

Редактирано от denii на 20.04.10 00:05.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано20.04.10 15:24



Днес хванах бумагите и видеоматериалите и отидох да кабинета на д-р Борисов най-напред... За съжаление не го заварих (щял да бъде там след 16:00), но колежките му приеха всички бумаги и даже записахме час за вечерта, за да може докторът да прегледа всичко и после да направи на Котьо неврологичен преглед... Та... това е засега...

...and justice for all...


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано20.04.10 15:26



Стрелбище на Нишава 113а! Там лекарите са много добри, млади / сравнително/, напористи, любознателни и не се отказват от пациент! Това е много важно да не се откажат и да търсят облекчение. Има неизлечими болести, но трябва да се търси подобрение. Имат добра диагностична апаратура.
Томас беше много зле, обиколихме доста клиники, навсякъде , освен при тях се отказаха, даже ми предложи един идиот с професорско звание да сме го приспели за да не се мъчи! Диагнозата е тежка, но симптомите могат да се облекчават - нерводермит.
Същото е и при вашето заболяване. При хората подобно заболяване се лекува, е не изцяло и умерено успешно.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: papyy]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано20.04.10 15:36



Сигурно и от там ще минем, но явно не днес... доста късно сме на преглед. Ох, вече сърце ми се къса как само стресирам животинчо с това лангъркане надлъж и нашир с тия таксита..

Иска ми се просто да се събудя и нищо от това да не е истина

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано20.04.10 21:53



По мнение на д-р Борисов се касае за епилепсия. Препоръча да спра да му давам Бенеурина, защото той изостря нервната проводимост, което в този случай не е добре. За другото, което пие Котьо - Герисенг - не можа да каже нищо, защото не е запознат с тази хранителна добавка.

...and justice for all...


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано20.04.10 22:11



Припадъците имат ли някаква определена периодичност и приличат ли си? Ако е така, може наистина и да е епилепсия. Доколкото съм чела, тя има почти същото лечение, както при хората, но по- дългите припадъци могат да бъдат опасни за мозъка. Предписаха ли нещо или още не са съвсем сигурни?

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано20.04.10 22:21



Той от 1 седмица е на фенобарбитал

...and justice for all...


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано29.04.10 15:21



Какво става с котарачето?



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HarvesterofSorrow (still)
Публикувано29.04.10 15:33



Току-що се прибираме от д-р Димов в Стрелбище. В събота направиха биохимия, заради ниския калий. Сега е в норма (?!?!), но пък му взе кръвчица за токсоплазмоза... След час ще се чуем да видим и там как са нещата. Но като цяло той рече, че за него това не е епилепсия и предписа медикамент, който спомага оросяването на мозъка. Та значи, равносметката е следната - 3 клиники - 3 диагнози... А Котьо вече 16 дни е на фенобарбитал... Освен да посетя четвърта криника и да видим дали мнението ще съвпадне с някое от горните... Направо шах с пешка...

Въобще иска ми се вече да спра да си тровя експериментално и разкарвам нагоре-надолу животинката, щото и тя милата не е от камък..
Та така при нас...

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterofSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.04.10 16:00



3 клиники 3 диагнози, НО от диагнозата в една от клиниките нямате никакъв напредък, нали така?
във втората също, доколкото разбрах.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterofSorrow (still)
Публикувано29.04.10 16:07



За напредък може и да се помисли... Откакто е на фенобарбитал е направил същински пристъп само на 7-мия ден.. Оттогава насам съм забелязала 2-3 пъти само онези тикове с езичето, които предходат пристъпа, но дотам... Не зная това подобрение ли е, от фенобарбитала ли е, от що е... Сега Димов иска да го спрем и мен малко като че ли ме обзема тих ужас...
Иначе Котьо що-годе започва да си връща "акъла", в смисъл позаиграва се, дърдори ми от време на време, поглезотва се, и да се похваля - пак съм надрана!


А току-що научих и резултата за токсоплазмоза - отрицателен!
...and justice for all...

Редактирано от HarvesterofSorrow на 29.04.10 16:20.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterofSorrow]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано29.04.10 21:23



Значи може и да се говори за някакъв относителен напредък, макар и във всеобща диагностична неяснота.


Ох, не знам какво да ти кажа, освен да стискам палци най- после нещата да се пооправят. Представям си и на какъв стрес е подложено това същество, на което няма как да обясниш, че правиш всичките тези неща за негово добро... Уви, не съм се сблъсквала с подобен проблем нито на практика, нито на теория, и се чувствам тотално некомпетентна, за да ти помогна някак...

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HarvesterofSorrow (still)
Публикувано29.04.10 21:43



Много добре си го формулирала.
А милия котаран как ме гледа само докато го мъкна насам-натам... чак сърце ми се къса, ама... Де да имаше друг начин. Все си мислиш - хайде и този път и край, ама.. не!
Иначе за помощ - аз и тук да видя, че някой нещо попрочита и продувма - пак ми дава малко силици

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterofSorrow]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано29.04.10 22:11



Уви, безсилна съм да помогна с нещо друго, но случаят наистина ме заинтригува, а иначе, честно казано, отдавна не бях влизала тук ( преди имах друг ник в този клуб). Освен да ти пожелая в най- скоро време на това ходене по мъките да му се сложи край, увенчан с някакъв добър резултат.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HarvesterofSorrow (still)
Публикувано29.04.10 22:20



Благодаря! Дано!



...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterofSorrow]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано08.05.10 15:35



Не пишеш напоследък. Има ли някакво положително развитие? Как е писанчо? Стискам палци нещата да се развиват в благоприятна светлина.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HarvesterofSorrow (still)
Публикувано08.05.10 22:22



Привет


Ами не пиша... то не остана за писане
Ходя насам-натам като глуха кучка по ветове и всеки вдига рамене. Нещата са по старому - котачко си пие дрогата, но ме притеснява това, че след няколко дни няма да има постоянно някой около него и нито ще под наблюдение 24ч., нито ще мога да му давам дрогата всеки път по едно и също време с тия мои смени . Котарачко онази вечер пак извъртя номер, а тъкмо се беше закротил 2 седмици. Сега май за момент загуби зрение - като посегнах да го погаля не се дръпна, но като го пипнах подскочи и се озърна, все едно не вижда кой го пипа
И ей такива ми ти неволи....

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterofSorrow]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано17.10.10 15:17



Наскоро се сетих за вашия случай и се зачудих какво ли е станало в крайна сметка

...Има ли някакво положително развитие или... Ще ми се да се е оправила животинката.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.