Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 22.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор Maцa1 (непознат)
Публикувано13.04.10 10:42



Аз съм невролог и от казаното разбирам следното-диагнозата е посттравматична енцефалопатия с моз.оток и симптоматична епилепсия.Аз съм правила на моя котка метилпреднизолон и.м.-дозата за човек е 1-10мг/кг,при травма на мозъка-по-скоро към високите граници.Правила съм я и на котка 3-5 мг/кг -без проблеми за 5 дни еднократно мускулно по възможност сутрин.Ако котката не яде-храни се със спринцовка,защото дразни стомаха.Фенобарбиталът се дава поне месец,може и постоянно.Не се притеснявай,котаракът ще се оправи.Трябва режим-тихо,тъмно и спокойно място.Ако спи повече-не се притеснявай.Ако имаш нужда от повече информация-пиши



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: Maцa1]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано13.04.10 10:46



Благодаря, че се отзова! Тъкмо стоим с майка ми, разтворили сме дозата в спринцовката и седим и треперим дали да му я дадем и ще го направим ли наркоманче ... Предписаха му по 5мг на 12ч.

...and justice for all...


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор Maцa1 (непознат)
Публикувано13.04.10 11:55



Прави фенобарбитала както е предписано и не се притеснявай-най-много да спи,но в неговия случай това е полезно.Според мен от метилпреднозолон 3-5мг/кг ще има голяма полза-намаля мозъчния оток при травми



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: Maцa1]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано13.04.10 12:00



Ами той беше 48 часа на системи през 6 часа - манитол, флурантрил и антибиотик... Казаха, че смятат, че е било достатъчно... А може ли да се каже всъщност колко е достатъчно....кой знае



...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано13.04.10 13:01



Чета с огромен интерес развитието на този случай ( имам си двама писанчовци у дома) и само мога да стискам палци котьо да оздравее по- бързо и без някакви последствия. Успех!



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано13.04.10 13:27



Благодаря! И аз именно за последствията се тревожа, но дано да се пребори мойта маймунка и да ни прави пак луди... А и аз откога не съм "ловувана" иззад някоя врата...

чак ми липсва кръвта от моя страна и лудия поглед от негова Сега е един дремчо... За първи път мога да си го нагушкам без да съм направена на ивици (ама честно казано - предпочитам си ивиците)
И... те така
П.С. Сърдечни почесванки зад ушите на твойте котаци

...and justice for all...

Редактирано от HarvesterOfSorrow на 13.04.10 13:30.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано13.04.10 14:31



Благодаря ти.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано19.04.10 15:07



Какво стана с котенцето?



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: papyy]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано19.04.10 15:51



Ами котарачко е от една седмица на фенобарбитал, но в събота вечерта пак му призля и днес около обяд направи една тройна серия

Заведохме го пак на доктор - прегледаха и Котьо и клиповете, които съм наснимала с негови пристъпи, вадиха едни дебели книги, четоха, чудиха се и засега нищо ново не могат да ни кажат... Това е. Беше добре 10-тина дни и сега пак. Започват да ми минават едни не много приятни мисли, ама ако само се мъчи това животно... Мозъчния оток се влияел от лечение в първите 24-48 часа от травмата, а неговия го установихме след 3 и повече седмици... Явно трябва да се намери някой, който разбира от котешки глави и да се види ще я бъде ли животината или не.

...and justice for all...

Тема Re: Вариант за помощнови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор Luchezara ()
Публикувано19.04.10 19:12



На моя котарак му действа много добре Шведска горчивка (има я в аптеките). Пробвай поне сравнително често да намазваш мястото, на което се е ударил. (През няколко дена можеш да намажеш мястото с малко олио или зехтин, за да не изсъхва кожата от спирта.) Наблюдавай внимателно как влияе горчивката на котето, ако внимаваш, преполагам, че само много ще помогне.




Моят сиамец беше паднал от покрив и не можеше да движи целия от кръста надолу. Имал стеснение на гръбначния канал от падането. Ветеринарите казаха, че ще се парализира и нищо не може да се направи. . Аз започнах да му правя компрес на гръбчето, на ударено място, с Шведска горчивка. Намазва се леко с олио, слага се напоен памук с Шведска горчивка, после се слага найлон и бинт или кърпа. (Така се прави при хората. /Никога не се слага компрес на открита рана!/) Така направих и при котарака. Но вместо една нощ го държах по няколко дни, защото с големи борби слагахме компреса. След няколко седмици котето проходи и до ден днешен е ОК.



После едно друго мое възрастно коте беше с вероятна диагноза рак на червата, слабееше. Започнах да му слагам по 5-6 капки Шведска горчивка в паничката с вода. Колкото да не се усеща спирта и силната миризма. Така че да става за пиене. Задължително оставях някъде и паничка с чиста вода, така че да ги редува. Гледах да пие редовно от билковата вода, но не само от нея. Котето започна да пълнее, след няколко месеца симптомите почти изчезнаха, козинката му стана пухкава като на малко коте. Не знам дали ще го излекува, но най-малкото е добре и се печели време. Смятам да има и такава паничка с "лечебна вода", докато е живо. Важно е при сериозни заболявания да не се прекъсва. За Шведската горчивка можеш да прочетеш от Мария Требен. Давам линк.


При мен тя много помага. Дори като си мажеш синина по тялото, тя бързо изчезва. Ако искаш пробвай много внимателно, защото са 28 билки накиснати в ракия, а алкохола е отровен за животните. Но както виждаш, има начин. Не можех да не споделя с теб. Успех.



(Прочети за Шведската горчивка в нета.)







Редактирано от Luchezara на 19.04.10 19:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.