Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 22.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано08.04.10 15:58



Аз съм лекар, хуманен и също мисля, че е епилепсия. При хората епилепсията се лекува, не окончателно, но има добри резултати. Повлиява се предостатъчно добре, дори при много тежки случаи прогнозата пак е добра.
Освен това понякога има т. нар. епилептиформени припадъци, които се появяват при други случаи, дори без засягане на мозъка. Предполагам са направили снимка на главата и ако имаше тумор щяха да го видят! Туморите се виждат на рентгенова снимка.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.04.10 16:07



Харвестър, защо не попиташ докторите за недостиг на вит.Б като идея? Ето втори случай вече с този недостиг. Кой знае. Просто им го подхвърли.
Стискам палци!



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: papyy]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано08.04.10 21:43



Рентген направиха в началото на одисеята, когато мислеха, че пристъпите са от болка. Доста време търсиха вътрешна болест, та му направиха снимка само на телцето + ЕКГ + пълни кръвни изследвания ( с малко повишен директен билирубин и занижен калий) + тестове за котешки инфекциозни болести. В събота ще го гледат в АМИ ВЕТ на скенер, а утре се надявам вече да има резултат от ликвора. Но котарачко много се промени, душичката... Дали от стреса - все пак той чужди хора не беше виждал, камо ли да се дели от нас и изведнъж 30ч. при докторите за наблюдение...

Вече не е същия, но съм благодарна, че се храни и пие водичка... Ох, да минава и утре, че да се види мозъчето как е, щото то и нашето не е живот

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано08.04.10 21:59



Честно казано предписаха БЕНЕУРИН, което е нещо като В-комплекс май, но последните 2 дни не го е пил, защото искаха да го наблюдават "на чисто", а и вчера с тази пункция и пълна упойка...

...and justice for all...


Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.04.10 22:37



Моето коте точно след Бенеурина престана да се огъва като дъга назад. Попитайте кога може отново да започнете да му ги давате. Ако не помогнат, няма и да навредят.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано08.04.10 22:46



Точно така ще направя! Още утре, като се обадя за резултата ще питам, че може пък да не бива преди скенера... знае ли човек


Ох, благодаря ви добри хора, че се отзовавате кой както може... Внасяте ми доза успокоение в разтрепереното ми ежедневие

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано09.04.10 15:49



Скенерът не се повлиява от витамини. Всъщност действа на принципа на рентгеновите апарати, но е съвременен и т.н. Пияи какво казаха и откриха, за да го коментираме, това е сродна на моята специалност.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: papyy]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано09.04.10 21:00



Днес ми казаха по телефона, че и церебро-спиналната течност се е оказала чиста... Поредното изследване, което е ОК. А котьото пак става неспокоен, стряска се, ходи насам-натам... Иначе забелязвам и някои от предишните му маймунджулъци се опитват да се позавръщат, ама някак си не е същата котка. Спи на пресекулки и под напрежение... неспокоен е, скупчва се напрегнат посредата на пътя... Може шантаво да ви прозвучи, ама го страдам като да ми е дете.

Вече ни успокоителни ме ловят, ни сън, ни за ядене мисля. Само го следя как гледа, как диша, как се облизва (че с плезене се почва)... Май вече и аз имам сериозна нужда от лекар...

...and justice for all...

Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: HarvesterOfSorrow]  
Автор denii (писанка)
Публикувано09.04.10 22:58



Защо не вземеш под ръка всички изследвания и без котьо отидеш на консултация при друг лекар? Явно сте в задънена улица. Едно второ мнение от добър доктор може да е от голяма полза. Препоръчвам ти д-р Димов в Стрелбище, д-р Борисов в Бъкстон, Бобадова в Добро Хрумване. Иди просто на консултация и ако решат, ще заведеш и котьо по-късно.
Междувременно продължавай с Бенеурина, защото той е точно за такива мозъчни "състояния".

Редактирано от denii на 09.04.10 23:01.



Тема Re: Мистериозен случай...Помощ!нови [re: denii]  
Автор HarvesterOfSorrow (still)
Публикувано09.04.10 23:08



Честно казано точно това смятам да направя... Само утре скенера да мине . Щял цял професор да го гледа мойто дзвер, пък дано нещо да констатира професорската глава...

Просто не знам накъде да хвана с изследванията под мишница, но ще взема в предвид имената, които ми даде

...and justice for all...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.