Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сурово месо?нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.03.10 14:06



Никога не съм давала на котката сурово месо. Но жената, която продава в магазина за котешки храни, ми сподели, че нейната котка ядяла само такова.

Чудя се дали да пробвам.. моята е все още ужасно злояда, макар, че не проявява болестни признаци. Ходи като живите мощи, кльощава е като улично коте, но НЕ ЯДЕ. А не е унила.

Омръзна ми да изхвърлям всякакви храни, от които тя хапва една шепа от ръката ми, парченце по парченце, САМО ако са току-що отворени, а втори път изобщо не ги поглежда. Ако пробвам суровото месо и изневиделица го хареса - да не се окаже, че трябва да я храня само така... Доколкото съм чувала - е вредно...

Какво ще кажете?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Сурово месо?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано19.03.10 15:09



Не харесва ли сухите на Роял Канин ?
Предишният ми котарак се беше законтрил на роял-канниския FIT 32 и абсолютно нищо друго не искаше да яде. Плюс топено и синьо сирене и шоколад, но това не беше за наяждане, разбира се. Само когато му вадиха зъб и не можеше да яде любимия си FIT прояде за известно време пилешки пържоли от бяло месо, но когато му заздравя раната отново ги "отказа".
Относно суровото месо зная, че може да се дава, но преди това трябва да се замрази във фризер, мисля че беше за 48 часа, за да се унищожат евентуалните паразити, иначе има опасност да развие глисти.
А колко тежи твоята маца? Може такъв да й е генът и така да се чувства по-добре.



Тема Re: Сурово месо?нови [re: Zhimi]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.03.10 19:41



Сухите ги предъвква някак, доста мизерни количества. Но съм чувала, че е вредно котка да се храни само със суха храна и затова визирам "мокрите" консерви в моите притеснения...

Колко тежи ли? Знам ли - кантарът не я хваща - толкова е кльощава...



А иначе е дългокрака и тялото й също е много дълго - като се протегне нагоре към масата - сигурно е над 80 см...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Сурово месо?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Luchezara ()
Публикувано21.03.10 22:16



Суровото месо просто може да има зарази. Друго е като мине през температура.
Според мен храни я предимно със суха храна, докато наддаде, а после ще търсиш начини. Въпросът е да излезе от това състояние.
Сухата храна е вредна, когато не е съобразена с това да е безопасна за бъбреците. Или пък когато няма достатъчно течност наоколо. Винаги оставяй на разположение паничка с много вода, хубаво е да има и паничка мляко. Нека наддаде със сухата храна, тя не е толкова вредна, все пак нали я продават за ядене. Единствената опасност, както ти казах, е ако не е съобразена за бъбреци да се развие цистит или болни бъбреци, от които специално мъжките котета често умират. Но това е, когато взимаш само евтина суха храна или такава, която не е съобразена с бъбречната профилактика.


Редактирано от Luchezara на 21.03.10 22:20.



Тема Re: Сурово месо?нови [re: Luchezara]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.03.10 19:44



Това да "наддаде от суха храна" в моя случай ми се струва абсолютна утопия. Тя я яде, но в мизерни количества. Винаги има панички с 2-3 вида такава, която обича. И вода. Мляко не близва. Но няма и намек от наддаване...

Коремът й е вече почти слепен. Но няма унил вид, нито болен. Поне по веднъж на ден си беснее из къщи, а и повече - ако има кой да я разиграе. През другото време си спи кротко.

Чудо на чудесата!!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Luchezara ()
Публикувано23.03.10 19:01



Да не би нещо или някой да я депресира или тормози. Поглези я, играй си с нея, нека се чувства добре, обичана.

Пускай я на въздух и слънце (например на терасата) всеки ден!

Опитай да намажеш предните й лапички с малко масло. Чувала съм, че това лекувало депресия при котките (все едно стъпват навсякъде по нещо приятно). Зарадвай малкото котешко момиче. Играе ли си с вас?

Ако се уморява от игри (най-добре в някое дворче или на въздух), може би ще огладнява.




Тема Re:нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Luchezara ()
Публикувано23.03.10 19:04



Също засадила ли си й котешка трева или жито, да яде нещо полезно? Посяга ли на саксиите? Добре е да похапва тревичка и витамини.



Аз често наръсвам малко човешка храна с бисквитки, за да има разнообразие. Например пюре от картофи или кисело мляко или варено яйце, наръсено с котешки бисквити.


Също пробвай нещо сочно, желирани супички от месо. Ако свариш нещо с много кокали, течността ще се желира. Ако добавиш малко морковчета, грах и например малко сварено месце, ще е супер. Моите много обичат течната част от храната.


А сметана с мед? От меда се напълнява. Може да мацваш малко на муцунката или лапичката й, за да го опита. После често много им харесва. Но най-важното показвай й, че я обичаш много, гушкай я всеки ден.



Редактирано от Luchezara на 23.03.10 19:16.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано25.03.10 16:52



мед?! и котка?! не е ли вреден?





Тема Re:нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Luchezara ()
Публикувано25.03.10 22:38



Не, защо да е вреден. Чела съм на много места, че обичали сметана с мед. Ако знаеш нещо друго, пиши и покажи.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано25.03.10 23:36



Сметана може, но за меда съм почти сигурна, че е вреден... и въобще всичко сладко е вредно за котки. Но ако се изкажат по-запознати ще е от полза за всички ни...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.