Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Малко котенови  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано30.08.09 13:49



Търся дом за малко котенце. Очевидно е изоставено, защото 3 дни мяучеше на двора. С капкомер и спринцовка му давам малко мляко, то уж яде помалко.
Но нямам възможност да се грижа постоянно за него - ходя на работа и по цял де няма кой да се занимава.

Котето е малко - не знам дали може да яде друго нещо и по колко да му се дава. Ще бъда много благодарен някой да го вземе.

Пишете тук или на бележка.

P.S. Ако не си намери стопанин, май ще трябва да го занеса на ветиринар да го приспи, колкото и да не ми се иска...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Ето го котето на снимка!нови [re: BlackWolf]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано04.09.09 20:06











Тема Re: Малко котенови [re: BlackWolf]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано06.09.09 23:16



Само едно не мога да разбера - от къде на къде ще му отнемете шанса за живот!?!?
Като не можете да се грижите за него и няма кой да го вземе - пуснете го!!!
Котето изглежда да яде всичко вече, няма нужда да го мъчите със спринцовка.



Тема Re: Малко котенови [re: BlackWolf]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано07.09.09 03:46



котето не е малко, бебешки пастет на уискаш ще яде, после и други храни



Тема След шест месеца!нови [re: BlackWolf]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.03.10 15:41



Днес стават шест месеца откакто котето е в къщи...

Личи ли си колко е пораснало?













Тема Re: След шест месеца!нови [re: Aмpитa]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано02.03.10 12:12



Страхотна котка е станало.
Женско е, нали?



http://www.vselena.com/vudu.jpg

Тема Re: След шест месеца!нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.03.10 12:40



Котето е женско. Вчера за първи път се разгони...Всъщност вчера не бях много сигурна, защото само мяукаше и се въргаляше по пода, най-вече около входната врата, но днес започна и да се надупва и вече нямам и грам съмнение, че е разгонено...



Направо съм в потрес, та то е само на седем месеца...Нормално ли е да се разгони толкова мъничко? Не мога да си представя толкова малко да стане майка... Но може би навън това се случва реално, не знам...

”Женските са създадени, за да раждат”...ми каза неотдавна един ветеринар и е напълно прав...На голямата през декември й направиха операция от пиометра...Когато котките не раждат, често получават хормонален дисбаланс, а това може да доведе до гнойно възпаление на матката (пиометра) и тогава трябва да се кастрират или умират...

От една страна им правим добро като ги приютяваме и гледаме, от друга страна обаче ги лишаваме от възможност да се възпроизвеждат, да тичат на свобода, притъпяваме инстинктите им за оцеляване...

Мъчно ми е да гледам котето в такова състояние, но не бих и го кастрирала...Струва ми се, че ще бъде адски жестоко спрямо него...

Вече не съм убедена, че храната и обичта, която им даваме може да компенсира всичко онова, което им отнемаме...Дори сме изместили почти напълно



Тема Re: След шест месеца!нови [re: Aмpитa]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано03.03.10 14:55



Успокой се. След шестия месец е нормално да се разгонват.
Трябва обаче да изтърпиш няколко разгонвания, които вече ще се редуват през 2-4 седмици. Може да предприемеш нещо, като навърши годинка. Дали ще е инжекции или кастроция - реши си ти.
Може да я оставиш да роди веднъж, защото е полезно за котката.
Сега ще ме наскачат тук нЕкои.

http://www.vselena.com/vudu.jpg


Тема Re: След шест месеца!нови [re: Aмpитa]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано03.03.10 17:24



Една от котките, които отглеждах преди години, се разгони след като навърши шест месеца и половина. Кастрирах я към втората й година. Почина на 14.
Що се отнася до това, че, приютявайки маца я лишаваме от възможността да тича на свобода, притъпяваме инстинкта й за оцеляване и т.н. - да, точно така е. Права сте. Продължавам да отстоявам становището, че природата си знае работата и животинките, обитаващи кътчетата й, не са създадени случайно. Убедена съм, че обичта и храната, които им даваме, не компенсират онова, от което ги лишаваме.


НЕ МИ ПУКА ОТ НАСТАВНИЦИТЕ И НАСТАВНИЧКИТЕ, КОИТО БИХА СКОЧИЛИ СРЕЩУ МНЕНИЕТО МИ!



Тема Re: След шест месеца!нови [re: ZoVe]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано03.03.10 21:10



Дали ги лишаваме от много неща- да, естествено... Но за мен всички ние, които обичаме котки и то домашни котки, би трябвало да сме помислили за това дали ще ги лишим от естествения живот далеч преди да ги вземем в къщите си за да ги отглеждаме... Първо се мисли и след това де действа, нали така? Не може след като си взел животинчето да съжаляваш, че няма свободата... Това е все едно да се ожениш и да съжаляваш, че си отнел свободата на партньоара си...

Домашната котка е домашна, а не дива все пак... Най-добре би било човек да живее в къща с двор и да има една, две, няколко... много котки, кучета и всякакви животни... и всички да се наслаждават хем на свобода, хем на обгрижване... Но след като не всеки има тази възможност, това не значи да не отглеждаме животинките, които толкова обичаме...

Редактирано от Живoтинka на 03.03.10 21:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.