Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Котката ми не яде!нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.02.10 07:22



Никога не е била кой-знае колко лакома или закръгленка, но все успявах да й намеря нещо, което да хареса. Напоследък обаче отказва всичко! Ядеше няколко вида консервирана храна, и няколко вида суха (гранулирана). Тези дни ми отказва всички видове! Станала е кожа и кости, виждам, че е гладна, защото обикаля и мяука по малко, но отказва всичко! Тази сутрин отворих 3 вида кутии - НЕ! И през нощта не е яла от паничките си. Никога не е яла "човешка" храна, дори варено пиле или печена риба. Нещо - мляко, сиренце, кашкавалче - НЕ!

Направо се побъркавам...

На близо 2 години е.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано22.02.10 10:15



Моята котка имаше подобен

, но не съвсем, защото освен че отказваше да яде, беше и омърлушена и въобще не ставаше да ходи. Оказа се пиометра, гнойно възпаление на матката...

Вашата кастрирана ли е? Ако не е да не би разгонване да е проблема? Останах с впечатление, че е женска, но може и да греша...



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: Aмpитa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.02.10 10:36



Да, женска е. Не е кастрирана. Разгонваше се от време на време още от доста малка. И тогава спираше да яде, всъщност - намаляваше количествата, но не изглеждаше гладна, а само разгонена. Сега определено не е разгонена...За умърлушена не мога да кажа, но много спи. И това обаче е обичайно за нея. Предимно спи. Събужда се, потича 5 минути из къщи, направи две разходки, и пак ляга.

Ми то откъде сили за друга дейност - тя е кожа и кости!! Като някоя улична изгладняла котка!! Просто ме е срам да я гледам!!



Ти как откри проблема на твоята котка и как завърши всичко? (още не съм прочела линка, извини ме, имам работа в момента и нямам време, ще отворя при първа възможност)


ПП - и още нещо - посещавам най-често клиниката зад зала Универсиада. Има ли някой впечатления от нея и какви?
"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 22.02.10 10:44.



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано22.02.10 10:59



Забравих да те питам, тя пие ли вода? Обикновено при пиометрата й изтича навън нещо като бяло течение...Но в по-редки случаи може и да няма. Все си мисля, че е прекалено малка, за да се разболее от пиометра, но може и да греша.
Наложи се да кастрираме нашата котка, иначе щеше да умре.

Възможно най-скоро я заведи на ветеринар! Може да се окаже нещо сериозно, а понякога всяка минута е от жизнено важно значение...Понеже не ми хрумва нищо друго, ще пейстна


„Помислете за следните неща:
1. Отравяне - имате ли някакви опасни за котки растения в къщи? Да сте третирали скоро с някакви химикали срещи хлебарки и т.н. ?
2. Възпалителен процес - измерете и температурата - ако е повишена, това сигурен признак за някакъв възпалителен процес.
3. Запек - котката се тътри приведена към земята
4. Чуждо тяло в храносмилателния тракт
5. Котката ваксинирана ли е? Излиза ли навън?

Опитайте се да разберете дали има болка и къде е. Като я опипате внимателно по цялото тяло по ръмженето може да се ориентирате. Това, че не пие вода е много тревожно.”




Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано22.02.10 11:58



Впечатления съм чувала различни за там. Моите са добри, но пък имам позната, която води кучето си там и не била доволна...



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано22.02.10 16:22



Най-добре я заведи на ветеринар.
Не можеш да разчиташ на нашите съвети. Дори добър лекар едва ли ще се наеме виртуално да поставя диагнози и назначава лечение. Така само се бавиш.
Не пишеш от кой град си, нито искаш да ти препоръчаме вет. кабинет.
Сигурно си имате доктор.
Пиши как е минал прегледът и как се чувства мацата.



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано22.02.10 18:29



Имам хронично болен котарак, който е обиколил много софийски клиники. Най-доволни сме от Бест Вет,кв.Стрелбище,ул.Нишава 113А. Д-р Стоянова. Млад, напорист, образован и търсещ лекар. Кабинетът е оборудван с всичко необходимо за квалитетно лечение.



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано22.02.10 18:47



Спешно на доктор! Наистина, няма кой да ти каже дистанционно какво става...щом е станала кожа и кости, не търпи отлагане. Водичка пие ли?
Не искам да те изплаша, но черният котарак от темата по-долу, също отказваше да яде...кожа и кости беше...и се оказа много лошо заболяване. Надявам се при Вас, да не е страшно, но най-добре е специалист да я види



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор sweet sweet girl (angel)
Публикувано22.02.10 19:00



Привет.Наистина положението е обезпокоително,но най-добре е да я види ветеринар.Ако показва,че е гладна,но не се храни е много възможно стомахчето и да е пълно с козина..Хапва ли тревичка?Ние имахме такъв проблем с нашето коте и тревата много помага.Но ако е омърлушена и се залежава веднага отивайте на лекар,възможно е да е някакъв възпалителен процес.Стискам палци,оправяйте се бързо!



Редактирано от sweet sweet girl на 22.02.10 19:03.



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано22.02.10 22:45



Как е котето?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.