Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 22.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано02.03.10 12:11



Така, така !
Да не им е уроки





Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.03.10 12:22



Не е възможно черно коте да е грозно. Всичките са толкова красиви, грациозни и мистични...



А за това, че е злояда сте виновни до голяма степен и вие, че сте я разглезили с разни специалитети...Трябваше да я свикнете от мъничка с по-непретенциозна храна...



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: Zhimi]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.03.10 12:25



Да перефразирам една поговорка : Роди ме мамо с късмет..., пък макар и грозничък...

Определено котките ти са имали късмет с теб...



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: Zhimi]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.03.10 12:58



Аз имах същия страх за "намеса в природата", но промених мнението си. Сега мисля, че е по-хуманно да се кастрират котките, когато не се планира поколение и то по много причини.

Защо мислиш, че е по-хуманно?

Аз лично прекалено много държа на моето коте, повече отколкото дори на някои хора...И се поставям на негово място. Определено не бих била щастлива да ме кастрират и да ми отнемат възможността за възпроизвеждане...(ако бях котка разбира се)...

Може би котето ми не осъзнава тези неща или пък ги усеща, но не може да ги изрази...Но това не означава, че би било щастливо от това...

Когато някой е по-слаб и напълно зависим от нас, това не ни дава право да се гаврим и злоупотребяваме с него...

Котките не са създадени, за да ни доставят удоволствие като домашни любимци...Като всички животни тяхната природа е да бъдат свободни, да оцеляват и да се възпроизвеждат...Въобще не мисля, че е хуманно да им отнемаме всичко това, а отгоре на всичкото и да ги кастрираме.



П.П. Радвам се, че кастрацията не се е отразила зле на котките ти...
Аз имам наблюдения само върху моята котка, така че мнението ми може би не е общовалидно...



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: Aмpитa]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано02.03.10 14:04



--когато не се планира поколение--
Казах, че е по-хуманно да се кастрират, когато не се планира поколение.
Т.е., когато така или иначе им отнемаме възможността да се размножават, по хуманно е да го направим по този начин, отколкото да ги оставим природата да ги предизвиква и стресира без нужда.
А дали имаме право или не да вземаме такива решения - мисля, че имаме, дори сме длъжни, защото носим отговорност - длъжни сме да правим това, за което смятаме (и за което сме убедени), че е по-доброто.



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор lchWill (chalga hater)
Публикувано04.03.10 18:16



Бая преувеличавате като казвате на котетата си, че са грозни. Моята също не е красавица, но не си позволявам чак такива епитети.



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано04.03.10 18:50



Станали са големи красавици, страхотни са

Да ги нагушкаш и нацелуваш от нас!



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: Mutzka]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано05.03.10 10:28



О, Муцка, благодаря, непременно ще ги нацелувам и нагушкам !
А ти как си ? Надявам се, че вече се е случило очаваното събитие и сте добре всички ! Целувки от мен за вас !!!!



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: lchWill]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано05.03.10 10:53



"Пу-пу, маймуни грозни" е изразът, който се използва против уроки. Иначе няма да преувелича, ако кажа, че сме влюбени в котките си. За мен всички котки са уникално красиви, особено тигровите .


Вашата маца също. Има прекрасни очи и муца.



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано05.03.10 12:33



Да, от 2 месеца сме с една госпожица в повече

Все още баткото Бебо не се е престрашил да се запознае с нея, но и това ще стане
Съжалявам, че разводних темата, надявам се писанката на Истинската да се оправи по-скоро!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.