Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 27.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: Aмpитa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.02.10 17:06



Не знам защо се получи това огромно разминаване в двете мнения. Първите искат да режат още във вторник, а вторите казват, че котката е АБСОЛЮТНО здрава! Не намирала никакво дори увеличение на матката... точно затова ще отида на трети лекар. А снощната докторка, както май вече казах, препоръча след последния антибиотик да мине поне една седмица без лекарства, и после да вземем пак кръв. Тогава ще видим дали има някакъв проблем, или няма.

Колкото до връзката между пиометрата и честите разгонвания - днес говорих с мой познат, който има 13-годишна котка, разгонва се през 2 месеца, и не е имала никакви плоблеми. Не е кастрирана.

Котката ми е абсолютно породиста - "Улична превъзходна"

...Детенце ми я домъкна от мазето дребна колкото една шепа и ако я задържахме, то беше, защото е абсолютно черна и дългокрака и ни беше интересна.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Цялата тая работанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано27.02.10 21:35



става все по-съмнителна ..... Моите съвети, а и на другите хора във форума до голяма степен се основават на твоите описания и резултатите от кръвните изследвания .... Сега почвам да си мисля дали кръвните изследвания са наред? Относно ехографа, абсолютно вярвам на лекарката от „Св. Св. Дамян и Козма”. Поради това почвам съвсем сериозно да се съмнявам за коректността на първите (и единствени засега) кръвни изследвания.

При това положение, моят съвет е да отидеш при трети лекар за преглед и НОВИ кръвни изследвания. И все пак - какво е сега състоянието на котката? Яде ли? Държи ли се нормално? Сега е важно да се разбере болна ли е котката или не. Иначе кастрацията я препоръчвам независимо има ли пиометра или не. Рано или късно ще опреш до това, по-добре рано.

Кастрацията предотвратява:

1. Мъката от разгонването
2. Пиометра
3. Рак на матката и/или яйчниците
4. Кисти на яйчниците

Кастрацията намалява значително вероятността за рак на млечните жлези.

Така че, просто я кастрирай, когато прецениш и когато котката е добре. Но не отлагай дълго. А сега е най-важно да разбереш какво и има .....

Редактирано от Чpeвoyroдниk на 27.02.10 21:36.



Тема Re: Цялата тая работанови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.02.10 00:49



Котката е в нормалната си кондиция, само малко унила, защото е отслабнала още, поради това, че три дни я мъчих да яде САМО онази диетична храна, пък тя хич не я хареса и почти не я яде... Днес я нахраних с нормална храна, хапна нормално.

Докторката от Банишора, на въпроса ми какво може да значат тези изследвания, каза, че силно се съмнява във верността им. Според нея не са направени както трябва и е имало грешка. Както и да е - днес беше последния антибиотик, според тази лекарка (май вече го написах) трябва да мине седмица сега и ще я заведа ПРИ НЕЯ да й вземе кръв. Те изпращали кръвта в някаква силно проверена лаборатория и там нямало грешки.

Относно кастрацията... не съм сигурна. Мъжът ми е категорично против да се "намесваме в работата на природата". Основание му дават разни примери на котки, на наши приятели, доживяли до дълбоки старини, без всякаква кастрация. Моята сестра също има 2 бр котки, сестри, от едно раждане, едната е кастрирана, другата - не. Двете са на по 15 години и се развиват съвсем еднакво, дори са еднакво дебели!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Цялата тая работанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано28.02.10 13:52



Тъй като и аз имам капризна котка, ето няколко съвета. Първо, често сменям храната, като яде един вид и омръзва. Обикновенно проявява по-голям интерес към детските храни, пък и те са по-калорични. Сутрин и давам малко консерва(пастет, например гурмет, разкашкан с малко вода), тя и възбужда апетита и после хапва повече. Добре е редовно да получава някакви витамини, например с консервата, те ще и подсилят тонуса и съответно апетита. Би било много полезно, ако котката играе поне един час дневно (може по половин сутрин и вечер). Ако имате затруднения, може да си намерите лазерно фенерче. Може да опитате с котешка мента, тя също действа тонизиращо и разиграващо (тук има тема за нея, потърсете я). Относно кастрацията, по-добре изчакайте поне малко да понапълнее. Успех!



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.03.10 10:14



Как е котето? Заведохте ли го при друг ветеринар?



Колкото до връзката между пиометрата и честите разгонвания - днес говорих с мой познат, който има 13-годишна котка, разгонва се през 2 месеца, и не е имала никакви плоблеми. Не е кастрирана.
Относно кастрацията... не съм сигурна. Мъжът ми е категорично против да се "намесваме в работата на природата". Основание му дават разни примери на котки, на наши приятели, доживяли до дълбоки старини, без всякаква кастрация. Моята сестра също има 2 бр котки, сестри, от едно раждане, едната е кастрирана, другата - не. Двете са на по 15 години и се развиват съвсем еднакво, дори са еднакво дебели!



Аз много се наплаших покрай проблемите с моята котка и покрай драмите с нея и се наслушах и начетох на доста страхотии...Много се надявам да мине без подобни проблеми, защото нямам намерение да го кастрирам...

Твърдо против съм кастрацията, освен ако няма друг изход и трябва да се спаси котето...Но не бих кастрирала здрава котка...

За мен кастрацията е адски противоестествена...Нашата котка вече не е същата, толкова бавна и мудна стана, постоянно спи...Някак си като че ли й липсва живот, жизненост, гледа с един толкова безизразен поглед...Преди сама ходеше да си играе с малкото, а сега определено няма желание за това...Все едно е плюшена играчка. Кастрацията й отне почти всичко „котешко” и живеца, който имаше преди...

Но ние сме виновни за това, че получи пиометра, защото я бяхме лишили от възможността да стане майка...От друга страна ако не я бяхме взели нашата съседка щеше да я удави както беше направила с другите котета и най-вероятно въобще нямаше да е жива...Така че за мен въпросът с кастрацията в никакъв случай не е черно-бял и еднозначен, колкото и да ми се иска да е така...

Редактирано от Aмpитa на 01.03.10 10:17.



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: la_gata_negra]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано01.03.10 16:37



черният котарак от темата по-долу, също отказваше да яде...кожа и кости беше...и се оказа много лошо заболяване

Връщам се назад, за да те попитам - какво заболяване се оказа, как го открихте (с какви изследвания) и излекувахте ли го?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.03.10 16:49



Това е темата -

Котето умря...



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано01.03.10 20:09



Амрита ти даде верен линк. На котето му бяха направени кръвни изследвания, които показваха многократно завишени стойности на чернодробните показатели (извинявам ако се повтарям с инфото от неговата тема) В интерес на истината, вливанията, които му се направиха, доста намалиха тези показатели (почти на половина). Бил е воден и на снимка (в последния му ден...). Съмненията до последно бяха за панкреатит (симптомите бяха на лице, доста четох в нета), но това заболяване трудно се диагностицира (инфо също от там). За друго, нямахме време...котето си отиде...След като почина, се установи, че е имал тумор на панкреаса.
Аз съм много доволна от клиниката, където го лекувахме, ако искаш инфо.....



Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: Aмpитa]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано02.03.10 11:10



Моите маймуни не се промениха след кастрацията, освен че Зизи спря да се разгонва през 3 седмици. Продължават да играят и да вилнеят, особено когато поддържам малко-по ниска температура (през седмицата, когато сме на работа). Като се върнем от работа направо летят над мебелите, играейки си на гоненица. В събота и неделя им е топло и спят повече. Аз имах същия страх за "намеса в природата", но промених мнението си. Сега мисля, че е по-хуманно да се кастрират котките, когато не се планира поколение и то по много причини.
Ето ги и моите "маймуни грозни":





Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: Zhimi]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано02.03.10 12:03



Верно, че са много грозни... но си признавам - МОЙТА Е ОЩЕ ПО-ГРОЗНА!



Винаги съм мечтала за дребно пухкаво котенце, като това от рекламата на Уйскас... а детенце ми домъкна Нори от мазето и почти ме принуди да я взема - и сега, хем имам котка (което не съм искала, защото много често пътуваме и се чудя на кого да я трапосам да ми я гледа), хем НЕ Я ХАРЕСВАМ!!! Кльощава, къс косъм, големи уши, дълги крака...абе - ужас...И злояда на всичкото отгоре.

Какво ли не прави човек за децата си.......

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.