Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:38 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Странна благотворителност от групата на Македонсканови  
Автор animalprograms (член)
Публикувано19.02.10 16:49



Вчера прибрах един котарак - по-скоро загубил се, отколкото изоставен. Проверявайки дали някой го търси, и тук се натъкнах на презентация на "Благотворителен календар на dailapa.dog.bg".

После видях, че до онзи ден организаторите на кампанията са набрали 7657 лв. А отдавна съм наясно, че каузите, за които те събират дарения нямат нищо общо с хуманния прогрес в България.

Например, според самите тях, една от основните им дейности е "изпращането на кучета за осиновяване в Германия". Става въпрос за порастнали и бебета, оставяни просто да умрат в софийския кучкарник. Ето конкретни случаи:





Първото възмутително обстоятелство е, че по този случай намерих тема, коментари и линкове към скандалните клипчета само в един вегетариански форум. А въпросните защитници на животните просто потулиха безчовечната практика на общинарите. Не допуснаха коментари в собствения си форум.

Второ, за всяка от последните години общинските кучкари получаваха бюджет между 1,200,000 и 1,300,000 лева. Но милите хора не изискаха нито от Бойко Борисов, нито от тогавашния шеф на кучкарите Мирослав Найденов съответстващото подобрение в политиката и стандартите на Екоравновесие. Вместо това, те и досега продължават да събират свой бюджет и да се правят на спасители.

Мога да посоча и трето и четвърто скандално обстоятелство. Но и тези два факта стигат, за да сме сигурни, че хората около Милена Македонска подхождат по възможно най-неадекватния и манипулативен начин към цялата трагедия.

Ще добавя само, че за първи път сега и тук коментирам тази лицемерна клика.

---



Тема Re: Странна благотворителност от групата на Македонсканови [re: animalprograms]  
Автор omi (Вятър)
Публикувано19.02.10 21:44



хахахаха
ти не си нормален и го показваш за пореден път
като си видял темата за календарите що не си писал там

толко си смешен и жалък


хахахахаха от групата на Македонска
ти верно не си наред

Боже е на това му викам човек без работа
дето се чуди как да навърже поредната тъпотия
абе ти си много семпъл

Редактирано от omi на 19.02.10 21:50.



Тема Re: Странна благотворителност от групата на Македонсканови [re: animalprograms]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано20.02.10 21:42



Явлението е хронично, протича с рецидиви.





Тема Re: Странна благотворителност от групата на Македонска [re: Gatofilla]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано21.02.10 13:26



Казах вече на гатофилчето - правилно е не "Gato-filla", а "Gatto-phila". И дано намали синтетичните вещества! Извън ответното подмятане/инсинуация, приятелите на гатофилчето от киноложко-природозащитната мафия далеч не се ограничават да бръщолевят само по адрес на своя местен опонент. ("цък"):



И с какво ли толкова им беше докривяла ПЕТА на същите квартални тарикати? Две години преди това сериозните британски медии цитираха становището на шефката на ПЕТА - Европа относно българските палта от т. нар. корейски вълк: "Това очевидно са кожи от... голден ретривери и германски овчарки..." ("цък"):



С поведението си въпросните "приятели" на животните напомнят за каките от "закрила на децата", от които все не научавахме за трагедиите в Могилино. Колкото до гатофилчето и оми, те най-мязат на българските олимпийци-безсребърници дето заклеймяваха ББС и се кълнеха в неподкупността на Батето.



Тема Re: Странна благотворителност от групата на Македонсканови [re: animalprograms]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано21.02.10 15:22



Хората ти казаха кой си, за какво се бориш и как точно искаш да изкрънкаш пари за СВОИ! лични нужди. Изобщо не си перко, или куку, просто си мошеник. Знам го отдавна, преди години го казах, не ми повярваха, дано вече истината влезе в главите на клубарите.
Другата истина: Опонентите са най-различни като личности, идеи и качества. Някои са също меркантилни, други така запълват дефицит на човешко внимание и любов, трети са най-обикновени любители на животните, в частност котките.
Има нещо,което обаче е неоспоримо, макар и жестоко: Не е възможно да се задомят и/или кастрират всички бездомни котки и кучета. Няма значение по каква причина, нея всички я знаят-притока на домашни изхвърлени. Бездомните котки не нападат хора. НО! бездомните псета нападат, хапят, дори разкъсват по-дребни човешки същества. Днес сутринта превръзвах комшийка с разкъсан крак, за да може да стигне Пирогов. Беше я захапало кучето, клечащо непрекъснато пред съседен магазин, защото е имала в торбичката си кебабчета.
Затова гражданите искат по всякакви начини бездомните псета да се махнат от градската среда. Ако трябва с изтребване.



Тема Re: Странна благотворителност от групата на Македонсканови [re: papyy]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано21.02.10 15:58



Не знам и не ме интересува дали ти си точно мошеник или пък си мошеничка; нито дали и колко съм те ядосал заради календара.

Но брътвежите ти за "изкрънкване на пари" и "бездомните псета" тук са неуместни. Опитай да се съсредоточиш и да дискутираш тези теми във форума на Милена Македонска. Знам, че тя се подвизава там като "mil_", а ти често се облекчаваш при тях.



Тема Re: Странна благотворителност от групата на Македонсканови [re: animalprograms]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано21.02.10 20:24



Аз съм антифен както на тебе, така и на ММ, мразя бездомните псета и напъните на псевдо защитниците им . Уважавам някои от почитателите на "Бездом", купих си календар, защото ми харесва. Не съм в полемика с тебе, не заслужаваш МОШЕНИК ТАКЪВ. Облекчавам се на всички известното място

, не по форумите. Нямам нужда от душевно облекчаване и не се занимавам с псевдоекология и псевдо защита на каквото и да било.
Пиша това заради клубарите, които уважавам, а и защото си позволяваш да нападаш хора като Гатофила и дении.
Аз може да имам различия с тях, но ги уважавам заради искрената им любов към котките. Правя разлика между особите от онова обкръжение, защото както писах по-горе, това са различни хора, с различни мотиви и пристрастия.
Мизерник и мошеник!



Тема Re: Papyy, ...нови [re: papyy]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано22.02.10 10:25



... не се намесвам в темата, защото не съм достатъчно запозната с фактите.
Пиша, защото се оказа, че съм мразена от теб личност. Мразиш ме, защото аз уважавам живота във всичките му форми и считам, че никой не ми е дал правото аз да определям кой да живее и кой не. Нито на мен, нито на теб!

П.П. Въпреки, че като срещна човек изказващ се като теб ми се иска ... е така, да поставя палец върху него и да натисна ... също както ...
Не го правя!



Тема Re: Папинови [re: ssiberia]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано22.02.10 17:01



Прекалено натрапчив цървул, който дори бръщолеви от името на други.

Очаквам от почтените форумци да получа подходяща информация за анонимното НЕЩО, представящо се като "Папи".

А. Възнамерявам да проверя къде точно съм засегнал ТОВА, какъв е интересът му към котките, вкл. интерес свързан бизнеса на негови близки, както и свързан с употребата на котки за биологически, фармакологически и химически тестове.

Б. Възнамерявам да призова ТОВА в съда за да уточни откъде и защо получавам пари, как ги харча и кого съм измамил.



Емил Кузманов

Редактирано от animalprograms на 22.02.10 17:30.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.